Success and Change

Wydawnictwo: Helion
poradniki
basiagie

Naucz się zarządzać JEDNYM kluczowym czynnikiem, aby w pełni wykorzystać osobisty potencjał, zwiększyć własną efektywność i podnieść jakość swojego życia. Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, upragniona kontrola nad własnymi emocjami, zrealizowane cele, silna osobowość… By móc to wszystko osiągnąć potrzebujesz umiejętnie wpływać na jedną rzecz… Tylko? Tak, bo ta jedna rzecz decyduje...

Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, upragniona kontrola nad własnymi emocjami, zrealizowane cele, silna osobowość… By móc to wszystko osiągnąć potrzebujesz umiejętnie wpływać na jedną rzecz… Tylko? Tak, bo ta jedna rzecz decyduje o wszystkim – to Twój umysł. Nadszedł już czas, abyś w pełni wykorzystał jego możliwości.

Proponuję Ci zmianę. To będzie podróż od powtarzających się błędów, ograniczeń, nerwów i frustracji do świadomego życia, wolności emocjonalnej, stabilnych relacji i realizacji Twoich najważniejszych celów.

Po pierwsze… bądź bardziej świadomy!

Zajrzyj trochę głębiej i odszukaj w sobie to, co najlepsze. Odkryj własne ograniczenia i blokady, by zerwać z nimi raz na zawsze. Porzuć stare przeświadczenia, problematyczne relacje, męczące nawyki i zacznij świadomie zarządzać swoim życiem.

Po drugie… wpłyń na bieg wydarzeń!

Success and change to Twój prywatny trening umysłu. Nareszcie dowiesz się, jak skutecznie wpływać na zdarzenia, by bez przeszkód realizować plany i układać życie na własnych warunkach.

Mateusz Grzesiak — międzynarodowy nauczyciel i trener, psycholog, autor książek o rozwoju osobistym, emocjonalnym, duchowym.

źródło opisu: www.helion.pl

źródło okładki: www.empik.com

Cezar Kolcz | 2018-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Książka jest inna niż pozostałe poradniki, ponieważ zawiera przykłady zachowań jakie "powinniśmy" stosować w życiu i w biznesie. Książkę czyta się jednym tchem, chce się poznać treści i coś z niej wynieść. Jestem pewien, że aby coś z tej książki wynieść trzeba do niej wracać :) Polecam

Lisek | 2015-02-28

Zacznę od tego, że bardzo lubię i cenię Mateusza, mimo iż uważam, że cierpi na perfekcjonizm i ma parcie na szkło.
Zakochana w jego Ego-rcyzmach, zakupiłam Succes and Change. I teraz sama nie wiem, czy autor miał kontrakt i musiał napisać kolejną książkę, czy zadziałało jego silne parcie na bycie KIMŚ i ma cel wydać w życiu 40 tego typu publikacji.
W książce znalazłam kilka drobnych błędów gramatycznych, które w sumie mnie ucieszyły, bo idealny autor nie jest aż tak idealny, a łatwiej nam się identyfikować z ludźmi, a nie marmurowymi posągami.
Wracając jednak do treści - mam wrażenie, że całość była pisana w wielkim pośpiechu, chwilę przed deadlinem. Chaotyczna, nie do końca przemyślana. Autor przeskakuje z wątku na wątek, miesza tematy i nie kończy tłumaczenia tego, o czym właśnie zaczął mówić. Już na początku pierwszego rozdziału mamy spory błąd, gdyż Mateusz pisze o tym, jakoby większość wypadków samochodowych powodowali młodzi mężczyźni w wieku 18-25 lat i tym podpiera swoją...

Mirko1981 | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Kto zna Mateusza ten wie jakim jest człowiekiem i łatwo zrozumieć jego sposób pisania , ponieważ jest bardzo podobny do jego sposobu bycia. Wyjaśnia pewne kwestie w nadzwyczajny sposób. A na końcu książki daje cały szereg, zbiór możliwości chęci zmian czy dążenia do celu w zależności od potrzeba każdego z nas. Fajna i przyjemna książka nad którą czasami trzeba się zatrzymać i przemyśleć pewne własne kwestie. Warto pamiętać, że to poradnik a nie lektura która po przeczytaniu załatwia sprawę sukcesu i zmiany. My jesteśmy kluczem do wszystkiego , dlatego warto dodać tą książkę do ulubionych czy też pozaznaczać sobie pewne fragmenty i odświeżać sobie czasem pewne fragmenty.
Polecam ludziom ambitnym, którzy chcą coś zmienić i mają parcie iść do przodu.

kalinowy69 | 2017-03-28

Moim zdaniem świetną recenzję tej książki znajdziecie ponizej w filmie.

Antagonista Esklaważu | 2015-02-12

Mimo, że Alpha Human był napisany okropnie, postanowiłem sięgnąć po tę pozycję, bo byłem ciekaw pióra Grzesiaka już po tym jak stał się fejmem i zrobił się dosyć sztuczny (rzekome płakanie po śmierci Przybylskiej to już była lekka przesada...). Ta ewolucja XXI-wiecznego kapłana, wmawiającego ludziom, że może im zastąpić religię i filozofię może być naprawdę ciekawa - pomyślałem sobie. Na początku miałem wrażenie, że nie ma tu nic nowego, bo wszystko już wiedziałem wcześniej, albo wszystko Grzesiak zdążył już przedstawić w swoich filmikach czy na fejsie. Co lepsze- używa ciągle tych samych przykładów i używa nawet tych samych zdań.

Z negatywów, to jeszcze trafiło się parę ejakulatów, ale to np. z zakresu ekonomii, a tutaj to ja jestem po prostu wyczulony, więc przymknę oku w przypadku książki psychologicznej. W każdym razie, potem zrobiło się lepiej! Fajnie przedstawiona koncepcja zarządzania swoimi osobowościami. Rozdział o inteligencji emocjonalnej zaczął się nawet bardzo...

Dariusz Lipka | 2014-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Stworzyłem kilka osobowości dzięki tej książce i spełniam się jako mąż, ojciec, przedsiębiorca, przyjaciel, sportowiec. Super narzędzia do stworzenia siebie zupełnie od nowa. Jedyna z moich ulubionych książek. Zdecydowanie polecam!!!

Przeczytana: 25 stycznia 2015

Gdyby tak umiejętnie kierować swoim życiem i zawsze osiągać to, o czym się marzy, do czego dąży i za czym podąża. Umieć w pełni wykorzystać własny potencjał, zwiększyć efektywność i na koniec mieć więcej wolnego czasu. Czemu by nie?

Mateusz Grzesiak to psycholog, trener i nauczyciel. Swoją wiedzę przekazuje w ośmiu językach do milionów ludzi na całym świecie. Jest autorem książek o rozwoju emocjonalnym, duchowym i osobistym. To dzięki niemu dowiesz się z tej książki, że tylko 2% Ciebie decyduje o skutecznej komunikacji, konstruktywnym myśleniu i kontroli nad własnym życiem. Te 2% to Twój mózg, który podejmuje decyzje o Tobie. Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak w pełni wykorzystać jego potencjał.

Twarda okładka, piękne wydanie. Na okładce uśmiechnięty autor, dwa proste słowa i klucz, który trzyma w ręce. Tonacja, jak Ford T, we wszystkich kolorach o ile mówimy o czarnym i jego wariacjach. Gdy otwierasz podręcznik w oczy rzuca się dedykacja. Dla wszystkich buntowników, w imię...

vivarto | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Bzdury, bzdury, bzdury. W książce autor zaprzecza niemal na każdej stronie temu, co twierdzi i wielokrotnie wykazała naukowa psychologia. Naprawdę nie dziedziczy się predyspozycji, np. do grania w koszykówkę albo słuchu absolutnego? A to ciekawe, bo od kilkudziesięciu już lat psychologia uprawiana jako nauka, nie zaś szarlataneria w rodzaju NLP konstatuje jednoznacznie, że niemal każda zmienna wynikowa (np. inteligencja, cechy osobowości) jest wypadkową genów i środowiska ca. 50/50.
Ma pan tupet, panie Mateuszu...

Natalia | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Czekałam na tą pozycję dwa tygodnie. Najwartościowsza książka Grzesiaka, jaką do tej pory miałam w rękach. Konkretne narzędzia i przykłady tego, jak "posługiwać się" sobą, a raczej tym, co chcę zmienić. Mateusz pokazuje w przejrzysty sposób, jak to zrobić. Otrzymanie modelu to najcenniejsze, co możemy zyskać, by skutecznie coś zrozumieć.

kinga1711 | 2016-04-04

Jest to pierwsza z książek napisanych przez Mateusza. Pisana jest językiem typowym dla biznesmenów, lecz nic nie stoi na przeszkodzie w rozumieniu dla zwykłego odbiorcy. Matusz daje nam konkretne rady, jak przejść "od zera do milionera". Pokazuje, jakim mitom społecznym ulegamy i jak jesteśmy podatni na opinię innych. Zwraca uwagę na tak zwany dualizmy, pokazuje nam, że wszystko ma dwie strony, tą pozytywną i negatywną. Jest to niebywale cenne, gdyż większość ludzi sprzedaje nam wizję idealnego świata, gdzie za sukcesem idą tylko same plusy. Tutaj możemy poznać i pozytywne i negatywne skutki sukcesu.

Mateusz zmienia sposób patrzenia na sukces, na biznes czy własną osobowość. Nie dostaliśmy osobowości raz na zawsze, musimy ją wykreować, tak aby osiągnąć to czego chcemy. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od przeczytania książki i wykonania kilku zadań oraz przemyślenia, kilku istotnych spraw.

Książka "Success and Change" jest idealna dla wszystkich ludzi, którzy chcą otworzyć...