Bądź szczęśliwy!

Okładka książki Bądź szczęśliwy! Andrew Matthews
Okładka książki Bądź szczęśliwy!
Andrew Matthews Wydawnictwo: Eva Press poradniki
poradniki
Being Happy!
Eva Press
2007-01-01
2007-01-01
szczęście poradnik

Pozytywna książka, może nie głęboka ale warto przeczytać w wolnym czasie :)

Pozytywna książka, może nie głęboka ale warto przeczytać w wolnym czasie :)

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałem.

Jedna z najlepszych książek jakie w życiu czytałem.

Pozytywny wydźwięk zaczyna się już od okładki. Ogromny uśmiech szczęśliwego dziecka na okładce zachęca do otworzenia książki i poznania jej treści. Skompensowana krótka a jednocześnie bardzo bogata treść najważniejszych zagadnień do przemyślenia i przerobienia dla każdego z nas.
Autor opisuje wiele kwestii, które osoby podejmujące się własnej psychoterapii je przerabiają i z nimi się konfrontują.
Wszystkie omówione są warte uwagi: życie w teraźniejszości, w zgodzie z prawami natury, nasz umysł i jego funkcjonowanie, stawianie sobie celów i sposoby ich osiągania. Najważniejszym jednak jest zatrzymanie się, poobserwowanie natury, kontemplacja jej a poprzez to uczenie się od niej i życie w zgodzie z jej prawami. Niestety jest to bardzo ciężki i długotrwały proces. Niemniej jednak można się nauczyć "bycia szczęśliwym i wdzięcznym" i uważam, ze warto to zrobić dla siebie.
Na koniec puenta autora, która spina klamrą wszystkie powyższe omówione aspekty: "Gdziekolwiek się teraz znajdujesz, to dobre miejsce, aby zacząć.
Wysiłek, który zainwestujesz dzisiaj, będzie się liczył jutro." Najważniejsze to zrobić pierwszy krok. Masz odwagę ?

Dostałem ją w prezencie i muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych książek jaką miałem okazję przeczytać. Uszeregowane i streszczone wiele ciekawych poglądów, które często przewijają się w książkach i innych materiałach z kategorii psychologii. Obok "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", jest to pozycja którą polecam każdemu, by lepiej radzić sobie w relacjach, jak i z samym sobą.

Wierze ze moc tkwi w nas samych i ta ksiazka mnie jeszcze bardziej do tego przekonala. Czesto jest tak ze ta najtrudniejsza walke musimy dokonac ze samym soba. Autor pisze o sposobach jak sobie z tym radzic. Jak podjac decyzje i zaczac zyc ale podkresla ze jesli postanowisz to nic sie samo nie zadzieje do tego potrzebna jest praca , praca nad samym soba ale rowniez praca nad swoimi celami. Podkresla tez ze nastawienie na pozytywne myslenie to jedno a dzialanie to drugie.
"Jesli powaznie myslisz o zmianah w swoim zyciu pomysl o zmianach w swoim otoczeniu".
Ta ksiazka robie niezly remont w glowie polecam.

Bardzo sceptycznie podchodzę do wszystkich poradników, zwłaszcza takich z zakresu naszej psychiki. Skusiły mnie dobre opinie pozycji "Bądź szczęśliwy" i uważam, że jest ona godna uwagi.

Autor zaczyna od przedstawienia typów osobowości, jakie występują w społeczeństwie. Tłumaczy wszystko w przystępny sposób, lecz na początku książki wcale nie przekonał mnie do swoich racji. Rady z serii: myśl pozytywnie a wszystko Ci się uda! Po prostu do mnie nie trafiają. Czytało się jednak dobrze i byłam ciekawa, co autor ma do powiedzenia. Jak wybrnie z tej chmary banałów z początku?

Udało mu się (w większości). Dowiedziałam się trochę o działaniu naszej podświadomości, poznałam kilka technik na to, by osiągać wyznaczone cele i przekonałam się, że moje dotychczasowe postępowanie nie było takie ... do końca beznadziejne. Zrozumiałam też trochę nastawienie innych ludzi do życia, które wcześniej było dla mnie upierdliwe, a nawet irytujące. Teraz akceptuję, w pełnym tego słowa znaczeniu, tendencje znajomych i przyjaciół w swoim stylu bycia i mniej mnie ono rusza. Wiem już, że to ich decyzje. Świadome lub podświadome, ale taką drogę obrali i póki sami nie stwierdzą, że chcą coś zmienić to nikt na nich nie wpłynie.

Po tej książce jakoś łatwiej mi się żyje. Szczególnie polecam podrozdział o "Docenieniu Życia" oraz "Przebaczenie". Nie mówię, że wszystkie rady autora są doskonale i wierzę w każde słowo. Jednak próba wcielenia kilku z nich w życie nic mnie nie kosztuje, więc mogę spróbować. Do tej pory myślałam w jakiś swój... indywidualny sposob. Jak każdy z nas improwizowałam i żyłam "na czuja". Nie próbowałam inaczej, a "Bądź szczęśliwy" to dobry wstęp na przemyślenie kilku spraw i otwarcie oczu nieco szerzej. Polecam tę lekturę i podkreślam - czytajmy ze zrozumieniem i swoim rozumem!

Lekka, prosta książka pełna praktycznych, motywujących do działania rad, której autor z pokorą zwraca się do czytelnika i przytacza fakty, nie oceniając przy tym ludzi. Cenna pozycja.

Książką napisana bardzo przyjaznym językiem, z pewnością w jakiś sposób przyczyni się do poprawy samooceny i pozytywnego myślenia przynajmniej przez pewien czas, jednak mimo wszystko nie pomoże ona, gdy wpadnie się w gorszy okres.

Książka która kształtuje dystans do siebie i pomaga patrzeć realistycznie na swoje błędy. Napisana z cudownym pazurem humorystycznym i opatrzona świetnymi ilustracjami

Potężna bomba motywacji. Gdy jest nam dobrze możliwe, że niezbyt dużo z niej wyniesiemy informacji odkrywczych, jak potrzebujemy akurat kopa to ta książka może nam go dać.

• Poradniki
  • PORADNIKI