Żołnierze widma. Zapomniana historia jednej z najbardziej dramatycznych akcji w czasie II wojny światowej

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Wydawnictwo: Magnum
Ghost Soldiers
II wojna światowa
historyczna

Wstrząsająca opowieść o jednej z największych bohaterskich akcji w czasie II wojny światowej. W styczniu 1945 roku 121 żołnierzy z elitarnego 6 batalionu rangersów Armii Stanów Zjednoczonych podjęło próbę uratowania z japońskiego obozu na Filipinach 513 jeńców wojennych, wśród których obok Amerykanów byli także Brytyjczycy, Holendrzy, Norwegowie i Kanadyjczycy. W wielu obozach armia japońska, wycofując się przed nacierającymi wojskami amerykańskimi, już likwidowała jeńców.

PaweŁ | 2015-12-04

Świetna książka w której najbardziej zapamiętałem szczegółowo opisaną "drogę śmierci" oraz codzienność życia w obozie jenieckim. Trudno sobie wyobrazić jak wiele zwykły żołnierz może znieść i co jest w stanie zrobić by przetrwać. Okropności jakich dopuszczali się Japończycy są wprost nie do wyobrażenia. Żołnierzy Widma czytałem już dawno temu jednak obraz tej książki pozostanie w mojej pamięci na długo.O takich historiach trzeba pisać,czytać, opowiadać i najważniejsze pamiętać.

Dariusz | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Wojna niesie bardzo szkodliwe skutki. "Jesteśmy teraz widmami, ale kiedyś byliśmy ludźmi" Książka opisuje próbę odbicia jeńców z rąk Japończyków, którzy okrutnie traktowali ludzi w obozie. Misja trudna, bo wojna trwa, a wróg nie zawaha się zabić bezbronnych jeńców.

luke666 | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016