W królestwie lodu

morze biegun wyprawa

Oficjalne recenzje i

Białe piekło

[ 10 ] Link do recenzji

Rewelacyjny reportaż nie tylko o wyprawie na Północ, ale też o ówczesnym świecie, o ludziach i ich pomyłkach. Mustread.

Witam, poszukuję tej książki już dłuższy czas. Czy ktoś z czytelników ma ją na sprzedaż?

Książkę Sidesa czyta się trochę jak reportaż a trochę jak znakomity dreszczowiec. Najpierw jest dużo o przygotowaniach do słynnej arktycznej wyprawy kapitana de Longa, jego załodze, nim samym i jego rodzinie. Sides opowiada o wielkim entuzjazmie dla ekspedycji wśród Amerykanów. Całej społecznej, historycznej i naukowej otoczce przedsięwzięcia. Potem pojawiają się pierwsze...

Bardzo ciekawa historia, zakończenie niestety smutniejsze niż myślałam. Jedyne co mnie rozczarowało, to to, że na początek wyprawy trzeba było czekać chyba aż do 150 strony. Wczesniejsza część też jest ciekawa i potrzebna, no ale chciałam przeczytać o wyprawie i nie mogłam się jej doczekać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tak to już jest, że pewne książki determinują znaczną część moich czytelniczych wyborów przez co najmniej kilka kolejnych lat. Podobnie było z tytułem „W królestwie lodu” Hamptona Sidesa, po który sięgnęłam, będąc nadal pod mocnym wpływem „Terroru” Dana Simmonsa, dzieła, które mogę nazwać, posługując się popularnym frazesem, książką życia. Gwoli wyjaśnienia, było w moim...

Fck, odmrozilem sobie nogi czytając... Mimo to wyśmienita lektura!

Życie pisze niesamowite scenariusze.
Jak dla mnie odwaga wszystkich członków wyprawy Jeannette jest niezaprzeczalna, wola przeżycia i dojrzałość De Longa, która nieustannie rośnie wraz z upływem czasu ich niebezpiecznej wyprawy, imponuje.
Pomimo tych wielkich zalet, w mojej ocenie motywacje wzięcia udziału w tak ryzykownej wyprawie są co najmniej egoistyczne.
Ludzie Ci...

Piękna książka. Polecam !!

Wygmerałam tę książkę na jakiejś wyprzedaży. Twarda oprawa, ładny kredowy papier porządny druk który nie zostawał na paluchach za jakieś nieprzyzwoicie śmieszne pieniądze. I co ważniejsze egzemplarz nie nadżarty przez szczury czy inne stwory. I w sumie tylko dlatego ją kupiłam bo żaden ze mnie historyk czy marynista. Ale nie powiem okładka tez mi się spodobała (no jednak...

Kolejna książka opisująca niewiarygodną historię rozgrywającą się wśród lodów i śniegu... Wciąga niesamowicie, opisuje nieprawdopodobną historię - mało który autor wymyśliłby podobną historię.

Dyskusje

• Historia
  • 2018
  • 2019
  • Do zdobycia
  • Chcę w prezencie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki W królestwie lodu