Beyond

Beyond
brak wydawnictwa
2014-12-21
2014-12-21
new adult paranormal fantasy contemporary dark zombies dystopia

Mam drobny problem z dodaniem jakieś jednoznacznej opinii.
Wątek miłosny - zaczyna się fajnie aczkolwiek brakuje jakiegoś większego efektu.
Historia ksiązki - brak jakiegoś wstępu, opisu jak się zaczęło ich pomieszkiwanie w zamku (tylko jakieś drobnostki pomiędzy stronami ksiązki). Trochę trudno skleić opowieść, gdy tak naprawę nie wiadomo jak się to wszystko zaczęło.
Wątki innych bohaterów - dość niejednoznacze. Pojawienie się różnych postaci, które tak naprawdę nie wnoszą zbyt wiele w historię albo odejście przyjaciół bez jakiegoś wyjaśnienia - no cóż jak dla mnie dziwne.
Jak na tak krótką historię czytało się sprawnie i szybko. Jednakże nie jest to historia, do której mogłabym jeszcze kiedyś wrócić.

Mam drobny problem z dodaniem jakieś jednoznacznej opinii.

Nie wiem jak to zopiniować. Po prostu przygoda z "Beyond" była dziwna.
Kompletnie nie wiedziałam po co sięgam i początek był fajny, ale potem... to zombie, potwory - nie moje klimaty. Niemniej jednak nie ma to wpływu na ocena, bo gust gustem, ale czytało się fajnie.
Krótka książka, napisana tak, że się przez nią płynie. Zabrakło mi tego czegoś, co dałoby efekt "wow", jakiejś akcji czy bomby wydarzeniowej. Do przeczytania i zapomnienia.

Nie wiem jak to zopiniować. Po prostu przygoda z "Beyond" była dziwna.

Zdecydowanie nie moje klimaty. Te zombie i potwory to tak na siłę nie wiadomo po co dodane. Wątek miłosny slaby w sumie nic sie nie dzieje. Niestety zawiodłam się na tej historii.

56 / 2019

56 / 2019

Nawet fajna. Troszkę zabrakło mi tam jakiejś akcji, bo "klimat" książki aż sie o to prosił. Ale ogólnie przyjemnie sie czytało. Moge polecieć :)

Lektura do pochłonięcia w 3 godziny...
Ogólnie całkiem znośna, czyta się bardzo dobrze i szybko, ale jest po trochu o wszystkim i niczym. Miałam wrażenie, że czytałam wycinek jakiejś całkiem ciekawej całości, ale nie znając reszty... To tak jak z oglądaniem trylogii, gdy zaczynasz od drugiej części. Nie wiesz o co chodzi na początku i w sumie nie do końca wiesz jak to się może skończyć.
Ogólnie pomysł bardzo mi się podobał. Post apokaliptyczne czasu, gdzie zombie i niedźwiedzio-dinozauro podobne stwory opanowały ziemie. Grupki ocalałych wiodą ciężki żywot. Trafiamy do zamku, gdzie poznajemy "księżniczkę" Olivie oraz wojownika Dane. Ona decyduje, że to jego chce na męża. On z jednej strony nie chce się żenić, ale zwycięża honor.
Ich początkowa niechęć dość szybko zmienia się w akceptacje i miłość. Cieszyły mnie ich dialogi i ogólne dogryzanie sobie. To duży plus tej książki.
Ale Sam... najlepszy przyjaciel Olivii, facet którego łatwo pokochać... ach... każdy przekona się na końcu...

Ogólnie nie najgorszy wybór na nudne popołudnie :)

Lektura do pochłonięcia w 3 godziny...

Sposób pisania Pani Fernando za każdym razem jest na wysokim poziomie i bardzo przyjemnie mi się czyta jej książki. Olivia i Dane to dwie silne osoby z równie ostrymi charakterkami -mają wziąć zaaranżowany ślub i to rozkręca całą akcję. Podobały mi się, kłótnie i rozmowy między Olivią i Danem, ponieważ jedno i drugie znało swoją wartość i nie dawali sobą pomiatać. Olivia co pomyślała to powiedziała, za to Dane potrafił pokazywać uczucia, co jest dla mnie ważne, ponieważ często w książkach faceci (silni i władczy) duszą w sobie emocje. Ich wolno rodząca się miłość była zgrabnie opisana a wątki romantyczne urocze. Szczególnie czułość Dane'a

Akcja książki dzieje się po rozprzestrzenieniu się wirusa na świecie przez co została garstka nie zarażonych ludzi którzy żyją za murami. Reszta to zombie i potwory. Olivia jest córką lidera grupy tych oto przetrwałych. W dniu 21 urodzin dziewczyny ojciec chce ja wydać za mąż i pozwala wybrać jej wybranka. Pada na Danea -najprzystojniejszego i najlepszego wojownika. Okazuje się jednak że chłopak nie jest zainteresowany ożenkiem. Początkowo nie dogadują się, jednak z czasem odkrywają że są dla siebie stworzeni. Brakowało mi w tej książce dreszczyku emocji,bo wszystko okładało się zbyt idealnie ale wychodzi na to ze tak musi być. Tak czy siak książka jest niezła, polecam :)

Rewelacyja książka, która wprowadza nas trochę w świat fantasy poprzez Zombi i Bearrexy ale też świetny współczesny romans:)) Olivia pyskata księżniczka i Dane nieokrzesany i zaborczy samiec alfa;)) uwielbiam;D i oczywiście polecam;D

Rzadko kiedy czytam coś, co mogłoby mi się nie spodobać. Specjalnie wybieram fabuły, które oddają mój aktualny nastrój, życiowe motta lub inne zachcianki. W moich recenzjach oraz na półkach nie znajdziecie pozycji ocenionych na niżej niż 5, ponieważ sama sobie wybieram lekturę i w miarę jest ona zgodna z oczekiwaniami. Jednak nawet mnie zdarzają się wpadki.
Przeczytałam fabułę tej książki i byłam zachwycona. Chciałam spróbować.. no i się najadłam za wszelkie czasy. Mało tego przeczytałam trochę i nadal byłam zachwycona, że wybrałam coś tak ciekawego. No i nagle BUM! Po pierwsze historia miłosna była bardzo szybka, myślałam, że będzie to opowieść od nienawiści do miłości a tutaj było to na zasadzie dzień 1: nienawiść, dzień 2: miłość. No cóż dla niecierpliwych może i dobrze, ale ja jednak lubię budowanie napięcia. I kolejne mega wielkie BUM... zombie i bear-rexy.. naprawdę? Byłam strasznie wkurzona na wplecenie takiego gniotu w tą historię. Gdybym wiedziała, że to takiego typu opowieść nigdy bym po nią nie sięgnęła. A szkoda, bo tak bardzo się cieszyłam, że wreszcie jest coś oryginalnego i wciagającego.

Przeczytałam...

• 2015