Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

zamówiłam i rozdałam pracownikom sześćdziesiąt egzemplarzy książki, oceniłam jej wpływ na proces transformacji i zamówiłam dalsze pięćset egzemplarzy. To prawdziwa perełka. Heidi King, Departament Obrony Opowieść dla odważnych dorosłych Odkąd pingwiny sięgały pamięcią, zawsze mieszkały na tej właśnie górze lodowej. To nasz dom powiedziałyby Ci, gdybyś kiedykolwiek odnalazł drogę do ich świata z lodu i śniegu. Powiedziałyby również: To zawsze będzie nasz dom . To wyda

Rituss | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Bardzo przyjemna historia o zmianach w życiu pingwinów...Mądra i dająca do myślenia. Jeszcze nie wiem jak przełożyć jej treść na życie prywatne, ale do pracy przyda się na pewno. Wiem, że jeszcze do niej wrócę. W każdym razie polecam. Warto poświęcić ten jeden wieczór, bo książeczka jest niewielka, ale pełna mądrej treści.

pawel_grzeszczyk | 2018-06-12

Gdy góra lodowa topnieje - wprowadzenie zmian w każdych okolicznościach. Książka napisana w formie bajki dla dorosłych. Bajka ta opisuje przygodę stada pingwinów, które zamieszkują tytułową górę lodową. Pingwiny odkrywając powiększający się problem topniejącej góry musiały zdecydować się na zmianę i porzucić swoje dotychczasowe tradycje. Autor w sposób zabawny, a zarazem ciekawy przedstawia wszystkie zagadnienia związane z problematyką wprowadzania zmian na przykładnie topniejącej góry i zachowaniu pingwinów. Historia doskonale pokazuje problemy społeczne w grupie, z którymi możemy się zmierzyć w przyszłości. Dzięki swojej prostocie przekazu spraw pozornie trudnych czytelnik może się dowiedzieć jak radzić sobie w określonych sytuacjach, jak postępować i jak reagować na zachodzące zmiany. Zachęca do podjęcia kroku na przód, póki nie jest za późno. Książka napisana żywym i barwnym językiem, a ze względu na formę jest przyjemna w czytaniu i w odbiorze.

sukkubi | 2017-12-11
Przeczytana: 2017 rok

Pozycje książkowe z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów itp są zwykle nużące, długie, ciężkie – to oczywiście subiektywna ocena kogoś, kto czyta je gdy musi:). Przedstawienie tych tematów za pomocą języka lekkiego, dowcipnego i alegorycznego to rzadkość. Dlatego historia stada pingwinów (w tym chłopięco przystojnego Bazylego – mojego idola!) prezentująca osiem kroków koniecznych do efektywnego i bezbolesnego "wprowadzenia zmian w każdych okolicznościach" to moje małe odkrycie. Nauka poprzez zabawę, skojarzenia nie tylko dzieciom przypada do gustu, zawsze jest fajna i wydajna i życzyłabym sobie więcej takich bajek dla dorosłych.

Gazela123 | 2017-09-24
Na półkach: Przeczytane, Zarządzanie

Historia w formie bajki o pingwinach, która w łatwo przysfajalny sposób tłumaczy, dlaczego niektórzy ludzie boją się zmian, innym zaś "przychodzą one z łatwością". Dzięki niej można zrozumieć różnice w postrzeganiu zmiany oraz nauczyć się właściwej kolejności wprowadzania zmian w orgazniacjach.

Riwona | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Zawodowo
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Pingwiny polują na kałamarnice zespołowo - w pojedynkę nie mają szans na wypełnienie brzuszka sprytnym pokarmem. Tego nie wiedziałam... ;-)

Natomiast obserwację, że ludzie są mniej skłonni zmieniać siebie i innych, kiedy mają do dyspozycji dane i analizy, niż gdy osobiście przeżywają ciekawe doświadczenia - znam z autopsji :-)

Książka ma nam ułatwić wprowadzanie zmian: jest więc osiem cudownych kroków, jest opowiadanie z użyciem mówiących pingwinów, są kolorowe obrazki i marketingowa "oklejanka" z zachwytów nawet autora książki "Kto zabrał mój ser?".

U mnie pozostawiła jedynie uśmiech na twarzy... dobre i to :-)

Goldie | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Zaintrygowała mnie dzięki ładnym ilustracjom z uroczymi pingwinami. Fantastyczny pomysł przedstawienia podstawowych 8 zasad wprowadzania zmiany na podstawie opowieści-baśni. Nie ma tu raczej praktycznych porad czy wskazówek, ale chodzi o zrozumienie idei zmiany - dlaczego czasami są niezbędne i jak przez nie przejść organizując zespół i komunikując to wśród zainteresowanych. Przyda się do warsztatów, szkoleń czy dyskusji w temacie procesowania zmiany.

scirus | 2013-05-16

Książka ta jest to w bardzo prosty i przystępny sposób przedstawiony proces zmian wraz z typowymi zagrożeniami. Polecam ją każdemu kto boryka się ze zmianami w życiu zarówno prywatnym i zawodowym.

nicavera | 2012-08-02
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Niezwykle pomocna i przydatna książka. Historia, która wciąga i jest bardzo pouczająca. Może przydać się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

A opisywane pingwiny są bardzo sympatyczne ;)

FmBlack | 2011-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Autorom udało się w krótkiej bajce zawrzeć niezliczoną ilośc informacji dotyczących sposobu skutecznego przeprowadzania zmian oraz prawidłowej argumentacji. Napis "książka klasy biznes" nie powinien być brany zbyt serio - to książka na jeden dzień udzielająca kilku wskazówek przydatnych w dokonywaniu zmian - również w życiu prywatnym.
W mojej opinii nie powinna być traktowana jako ścisła instrukcja a jedynie źródło dodatkowych pomysłów znajdujących zastosowanie w dość typowych sytuacjach.