Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

zamówiłam i rozdałam pracownikom sześćdziesiąt egzemplarzy książki, oceniłam jej wpływ na proces transformacji i zamówiłam dalsze pięćset egzemplarzy. To prawdziwa perełka. Heidi King, Departament Obrony Opowieść dla odważnych dorosłych Odkąd pingwiny sięgały pamięcią, zawsze mieszkały na tej właśnie górze lodowej. To nasz dom powiedziałyby Ci, gdybyś kiedykolwiek odnalazł drogę do ich świata z lodu i śniegu. Powiedziałyby również: To zawsze będzie nasz dom . To wyda

Riwona | 2016-01-14
Na półkach: Zawodowo, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Pingwiny polują na kałamarnice zespołowo - w pojedynkę nie mają szans na wypełnienie brzuszka sprytnym pokarmem. Tego nie wiedziałam... ;-)

Natomiast obserwację, że ludzie są mniej skłonni zmieniać siebie i innych, kiedy mają do dyspozycji dane i analizy, niż gdy osobiście przeżywają ciekawe doświadczenia - znam z autopsji :-)

Książka ma nam ułatwić wprowadzanie zmian: jest więc osiem cudownych kroków, jest opowiadanie z użyciem mówiących pingwinów, są kolorowe obrazki i marketingowa "oklejanka" z zachwytów nawet autora książki "Kto zabrał mój ser?".

U mnie pozostawiła jedynie uśmiech na twarzy... dobre i to :-)

nicavera | 2012-08-02
Przeczytana: 06 sierpnia 2012

Niezwykle pomocna i przydatna książka. Historia, która wciąga i jest bardzo pouczająca. Może przydać się zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

A opisywane pingwiny są bardzo sympatyczne ;)

FmBlack | 2011-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

Autorom udało się w krótkiej bajce zawrzeć niezliczoną ilośc informacji dotyczących sposobu skutecznego przeprowadzania zmian oraz prawidłowej argumentacji. Napis "książka klasy biznes" nie powinien być brany zbyt serio - to książka na jeden dzień udzielająca kilku wskazówek przydatnych w dokonywaniu zmian - również w życiu prywatnym.
W mojej opinii nie powinna być traktowana jako ścisła instrukcja a jedynie źródło dodatkowych pomysłów znajdujących zastosowanie w dość typowych sytuacjach.

scirus | 2013-05-16

Książka ta jest to w bardzo prosty i przystępny sposób przedstawiony proces zmian wraz z typowymi zagrożeniami. Polecam ją każdemu kto boryka się ze zmianami w życiu zarówno prywatnym i zawodowym.

Goldie | 2015-10-14
Przeczytana: 14 października 2015

Zaintrygowała mnie dzięki ładnym ilustracjom z uroczymi pingwinami. Fantastyczny pomysł przedstawienia podstawowych 8 zasad wprowadzania zmiany na podstawie opowieści-baśni. Nie ma tu raczej praktycznych porad czy wskazówek, ale chodzi o zrozumienie idei zmiany - dlaczego czasami są niezbędne i jak przez nie przejść organizując zespół i komunikując to wśród zainteresowanych. Przyda się do warsztatów, szkoleń czy dyskusji w temacie procesowania zmiany.

Monika | 2016-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2016