Wyzwanie czytelnicze LC

Psychologia szefa. Szef to zawód. Wydanie III rozszerzone.

Cykl: Psychologia Szefa (tom 1)
Wydawnictwo: Helion
7,47 (133 ocen i 19 opinii) Zobacz oceny
10
9
9
21
8
40
7
35
6
18
5
5
4
2
3
3
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788328302051
liczba stron
312
słowa kluczowe
psychologia, biznes, zarządzanie
kategoria
biznes, finanse
język
polski
dodała
KotWBookach

Wydanie III rozszerzone. Ta książka jest szczególna na naszym rynku, bo jej dwa wcześniejsze wydania sprzedały się w nakładzie ponad 40 000 egzemplarzy, co w polskich warunkach jest niezwykle dobrym wynikiem dla poradnika biznesowego. Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła...

Wydanie III rozszerzone.
Ta książka jest szczególna na naszym rynku, bo jej dwa wcześniejsze wydania sprzedały się w nakładzie ponad 40 000 egzemplarzy, co w polskich warunkach jest niezwykle dobrym wynikiem dla poradnika biznesowego.

Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja.

Ta książka jest też szczególna, bo powstała na podstawie ponad dwudziestoletniej praktyki biznesowej i szkoleniowej. Dotyczy polskiej rzeczywistości i uwzględnia polską specyfikę.

Autorzy tej książki nie pouczają i nie dają „dobrych rad”, ale wskazują precyzyjne narzędzia i konkretne algorytmy działania, które mogą być użyteczne w codziennej pracy szefa i trudnych sytuacjach z podwładnymi.

Trzecie wydanie zostało poszerzone o narzędzia budowania współpracy, której brak jest poważnym problemem rozwojowym wielu zespołów, firm i organizacji w Polsce.

Psychologia szefa. Szef to zawód Wojciecha Hamana i Jerzego Guta jest wyrazem ich szczególnego uznania dla polskich menedżerów.

 

źródło opisu: onepress.pl

źródło okładki: onepress.pl

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (420)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 3629
ZaaQazany | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Algorytm szefa

Pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego, kto chce być szefem, właśnie został szefem lub czuje potrzebę zmiany w sposobie swego szefowania.
Z jednej strony - książka nie jest odkrywcza. Osoby w różny sposób powiązane z zarządzaniem i psychologią zauważą sporo wątków z zakresu podstaw komunikacji. Zauważą coś, z czym zetknęli się w innych książkach bądź artykułach. I niby niczego nowego nie odkryją. Ale...
I tu mamy drugą stronę medalu. W procesie własnej edukacji wielokrotnie powtarzałem - "Nie chcę kolejnego szkolenia z zakresu podstaw teoretycznych. Dajcie mi narzędzie!". I właśnie otrzymałem zbiór narzędzi. Cennym zasobem "Szef to zawód" jest przekaz konkretnych działań opartych na algorytmach, dostosowanych do polskiej rzeczywistości. Rozwiązania nie są uniwersalne (chyba nie ma poradnika uniwersalnego). Natomiast osoba zorientowana bez większego obciążenia jest w stanie dostosować zawarte porady do własnych potrzeb i możliwości.
Reasumując: książka zajmie miejsce...

książek: 589
KotWBookach | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Wyobraź sobie taką sytuację: przychodzisz do pracy, a tam czeka na ciebie nawał zajęć, „pomocny” kolega miał zrobić część, ale zawalił, a potem poszedł na chorobowe, kierownik wstał lewą nogą i pokrzykuje na wszystkich naokoło i już wiesz, że dzień jest do… Inaczej. Przychodzisz do pracy, prawie się spóźniłeś, bo auto nawaliło, a na drodze korek, nie wyspałeś się, bo wczoraj siedziałeś do późna, a w domu też obowiązki, na miejscu widzisz pracowników snujących się bez celu i sensu, zamiast wziąć się za to, co powinni, a na upominanie reagują tępym oporem. Nie masz na to już sił i chyba zaraz wybuchniesz.

Czy któraś z tych sytuacji brzmi znajomo? Będąc z jednej strony, łatwo zapomnieć, że ta druga też jest człowiekiem - pracuje ciężko, stresuje się, ma problemy i też nie ma łatwo przy próbie dogadania się. W książkach z serii „Psychologia szefa” autorzy skupiają się na roli managera w warunkach polskich firm, z całym ich dobytkiem mentalnym i historycznym, co już z definicji...

książek: 1954
Ryu | 2012-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2012

Książka zawiera dużo praktycznych porad, jak radzić sobie z konkretnymi sytuacjami, wręcz gotowe skrypty rozmów. Pod tym względem jest bardzo użyteczna, wchodzi głęboko w temat i eksploruje wiele jego aspektów. Niewątpliwie będzie użyteczna...
...głównie dla kierowników, którzy lubią mieć władzę. I dla tych, którzy już są autentycznymi liderami i potrafią porwać za sobą tłumy, więc potrafią takie pozycje czytać krytycznie. "Psychologia szefa" to pójście na łatwiznę - po wprowadzeniu w życie tych porad można być dobrym szefem, ale nigdy nie będzie się wybitną osobą, która NAPRAWDĘ jest w stanie zmotywować pracownika do pracy.
Jakkolwiek autorzy uczą, by pracowników traktować z szacunkiem i pokazują, jak to robić, proponują manipulację (jako coś zupełnie OK) i coraz ostrzej współcześnie krytykowane zarządzanie "kijem i marchewką", które ma wiele wad. Proponowany przez nich model szefa zaiste wiąże się z samotnością - bo ten, kto ma władzę i musi walczyć o jej utrzymanie, zawsze...

książek: 27
Monte-Cristo | 2018-12-14
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 03 września 2018

"Psychologia szefa szef to zawód" powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich kierowników i menedżerów średniego szczebla.'
Dzieło to jest opisem konkretnych narzędzi przydatnych każdemu szefowi.
Autorzy powołują się na psychologię i podają logiczne uzasadnienia dla swoich metod.
Książka jest napisana prostym, bezpretensjonalnym językiem, szybko się ją czyta oraz dużo zapamiętuje.
Jedynym minusem tej książki jest przeświadczenie autorów, że pracowników można motywować tylko systemem nagród i kar. Niemniej książkę zdecydowanie polecam wszystkim szefom- wszak warto posiadać arsenał zachowań w nierównej walce z narzekającymi podwładnymi.

książek: 112
olivvvvka | 2018-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

To nie jest kolejna teoretyczna książka. Przekazuje konkretne narzędzia i krok po kroku tłumaczy jak rozmawiać z pracownikami. Chociaż jest kierowana do szefów, moim zdaniem powinien ją przeczytać każdy kto ma problem z asertywną komunikacją.

książek: 138
Adam Kopeć | 2012-07-16
Na półkach: Przeczytane

Szef to zawód

Kim jest szef? To czło­wiek, któ­rego zada­niem jest kie­ro­wa­nie i zarzą­dza­nie ludźmi.

A dla­czego szef to zawód, a przy­naj­mniej powi­nie­neś go tak trak­to­wać? Bo jeśli szef to zawód, to możesz się go nauczyć. Jako szef możesz być coraz bar­dziej sku­teczny. Możesz zwięk­szyć swoje umie­jęt­no­ści w kie­ro­wa­niu i zarzą­dza­niu ludźmi.

I naj­waż­niej­sze — szef to zawód, bo Ci płacą. Nie ważne, czy jesteś kie­row­ni­kiem, mena­ge­rem, dyrek­to­rem czy pro­wa­dzisz biz­nes. Za zawód szefa dosta­jesz pie­nią­dze. Ilość pie­nię­dzy jakie dosta­jesz bar­dzo zależy od Two­ich umie­jęt­no­ści jako szefa, od umie­jęt­no­ści kie­ro­wa­nia i zarzą­dza­nia ludźmi.

Według Jerzego Guta i Woj­cie­cha Hamana szef to bar­dzo ważny zawód. Jest on czę­sto źle rozumiany.

Typowy obraz szefa

Jaki jest typowy obraz szefa jaki masz w gło­wie? Czy to ten „gość”, który zleca Ci kolejne zada­nia, dokłada dodat­kową pracę, zwięk­sza cią­gle wyma­ga­nia i karze jeśli ich nie spełnisz.
...

książek: 324
Kelebrindal | 2011-04-28
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Szef to zawód. Trudny zawód, bo wymagający wcielania się w różnorakie role, zależnie od sytuacji. Dobry szef musi być nauczycielem, psychologiem, "motywatorem", a jednocześnie musi potrafić utrzymać cały zespół w ryzach bez siania terroru.

O tym właśnie jest ta książka. O tym, że przy odrobinie wysiłku, cierpliwości oraz elementarnej znajomości psychologii zachowań ludzkich można być dobrym, szanowanym, ale i lubianym managerem. Jak karać, nagradzać, zarządzać konfliktem między podwładnymi i uczyć ich odpowiedzialności? Autorzy jasno wytykają błędy popełniane przez polskich szefów, jednocześnie pokazując proste mechanizmy rozwiązywania trudnych i skomplikowanych sytuacji.

Plusem książki jest fakt, iż jest ona napisana przystępnym językiem, bez zbytniego nadęcia, a co najważniejsze opiera się na praktyce w polskich firmach, w polskiej rzeczywistości. Każdy, kto zarządza choćby najmniejszym zespołem powinien przeczytać tę książkę. Również każdy, kto w przyszłości chciałby...

książek: 339
Krystian | 2016-03-03
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2016

Po prostu rewelacja. Nie ma co się rozpisywać - książka zdecydowanie dla każdego praktyka zarządzania, który ma coś wspólnego z ludźmi (a kto nie ma w tej działce?).
Również dla początkujących będzie stanowić świetny drogowskaz postępowania.
Książka warta swojej wysokiej ceny.

książek: 163
Nina | 2011-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2011

Bardzo pożyteczna książka, przyda się w zawodzie:)

Do kolekcji i biblioteczki podręcznej

książek: 212
moneygrabbing | 2017-03-19
Przeczytana: 03 marca 2017

Ciekawa pozycja. Na pewno dla osób, które chcą skutecznie zarządzać ludźmi. To co dobre to gotowe algorytmy postępowania w określonych sytuacjach, które można wykorzystać w życiu. Również dodatkowe suplementy, które omawiają specyfikę polskiej rzeczywistości.

zobacz kolejne z 410 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd