15 tajemnic zarządzania czasem. O czym wiedzą ludzie sukcesu?

Tłumaczenie: Arkadiusz Romanek
Wydawnictwo: Onepress
15 Secrets Successful People Know About Time Management
biznes, finanse
ToRn

Każdy z nas ma jednakową ilość czasu na dobę: 1440 minut. Ani więcej, ani mniej. Nie można pożyczyć ani dokupić brakującego czasu. To właśnie on jest najcenniejszym zasobem, dlatego warto nauczyć się nim właściwie gospodarować. Żadnej z utraconych, bezcennych minut nie można odzyskać. Wielu z nas stosuje zasady zawarte w poradnikach zarządzania czasem, lecz i tak odczuwa przemęczenie oraz...

Każdy z nas ma jednakową ilość czasu na dobę: 1440 minut.
Ani więcej, ani mniej. Nie można pożyczyć ani dokupić brakującego czasu.
Wielu z nas stosuje zasady zawarte w poradnikach zarządzania czasem, lecz i tak odczuwa przemęczenie oraz narastającą frustrację, bo mimo starań nie udaje się nam ukończyć wszystkich zaplanowanych zadań.

Dzięki tej książce naprawdę zyskasz więcej czasu — nawet kilka godzin tygodniowo.
Jej autor przeprowadził solidne badania, aby opisać nawyki zwiększające produktywność 7 miliarderów, 13 olimpijczyków, 29 wzorowych studentów i uczniów oraz 239 przedsiębiorców odnoszących spektakularne sukcesy.
Przeanalizował zachowania tysięcy profesjonalistów.
Nikt z nich nie stosował technik zwiększania produktywności czy zmniejszania odczuwanego stresu podsuwanych przez popularne poradniki. Zamiast tego myśleli o wartościach i priorytetach.
Mieli też określone nawyki.
I to właśnie okazało się kluczem do sukcesu.
Możesz się tego po prostu nauczyć!

Z tej książki dowiesz się:

Jak wyleczyć się z prokrastynacji dzięki zastosowaniu techniki o nazwie „Podróż w czasie”.
Jak wychodzić z pracy o 17:00 bez przytłaczającego poczucia winy?
Czym jest sekretne narzędzie Richarda Bransona służące do zwiększania produktywności?
Jak dzięki „Trzem harwardzkim pytaniom” oszczędzić 8 godzin w tygodniu?
Dokąd prowadzi „Siedem kroków” zerowania zawartości poczty elektronicznej każdego dnia.
Jak wykorzystać system E-3C do dziesięciokrotnego zwiększenia wydajności.
Jak poradzić sobie z poczuciem przepracowania i przytłoczenia obowiązkami.
Zyskasz bonus. Quiz: Przekonaj się jak gospodarujesz czasem.
Zyskasz bonus: 110 najlepszych cytatów dotyczących zarządzania czasem.

Odzyskaj swoje bezcenne minuty!

źródło opisu: http://onepress.pl/ksiazki/15-tajemnic-zarzadzania...(?)

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/15-tajemnic-zarzadzania...»

Rocinka | 2019-05-29
Przeczytana: 29 maja 2019

Teoretycznie jest to książka dla kadry menedżerskiej bądź przedsiębiorców prowadzących własne firmy. Ale nie do końca, albo - nie tylko. Przecież każdy z nas dysponuje jakimś czasem w ciągu dnia, choćby po pracy. No chyba że robimy na plantacji bawełny na południu USA w czasach wojny secesyjnej albo naszym szefem jest sama Miranda Priestly - wówczas problem zarządzania czasem nas nie dotyczy ;) Poza tym doba każdego człowieka ma tyle samo minut (aż/tylko 1440!) i jedynie od nas samych zależy, co z tą zawrotną liczbą zrobimy. Czy ten poradnik zawiera jakieś szczególne tajemnice? - raczej nie. Diabeł tkwi w szczególnej kwestii, jak te prawdy objawione realnie zaimplementować w swoim codziennym życiu? Myślę, że najlepiej po kawałku, albo wybiórczo, na zasadzie, co najlepiej pasuje do moich indywidualnych potrzeb. Lepiej zrobić mały kroczek niż tkwić w miejscu. Nie można przecież oczekiwać, że coś się zmieni, jeśli nadal postępujemy według tego samego schematu - spodziewajmy się...

Dariusz Gruca | 2019-05-15
Na półkach: Przeczytane, Poradniki
Przeczytana: 15 maja 2019

Napisze tylko tyle:
WPROWADZAM W ŻYCIE... i zobaczymy.

lukaszoly | 2019-04-27

Ogólnie książkę oceniam pozytywnie. Pomogła mi w stworzeniu sobie jakiegoś własnego systemu zarządzania czasem. Jest w niej niestety trochę głupot i typowych porad dla ludzi "robotów" i pracoholików.

Patryk Kirszenstein | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Książka zdecydowanie zawiodła mnie. Po pierwsze, osoby piszące poradniki życiowe powinny być dla nas wzorem albo chociaż kimś za kim warto by było podążać czy brać przykład, sam autor był przez większość życia pracoholikiem , jest rozwiedziony i mimo ogromnych zarobków kilka set tysięcy dolarów rocznie. Ciągle nieustannie dąży do powiększenia majątku. Nasze życie to nie tylko praca a z lektury książki wyniki jak by tak było. Poprzez lekturę oraz czerpanie z niej rad stracimy poparcie ludzi, stracimy przyjaciół i kontakty a zyskamy ludzką niechęć . Autor praktycznie co temat opisuje zachowanie kogoś kto ma się za lepszego, kogoś kto kompletnie nie liczy się z innymi i każdemu odmawia rozmowy bo przecież nie ma czasu. Przeczytałem wiele książek tego typu a w bardzo wielu aspekt
ach się nie zgadza z nimi. Wyśmiewane są techniki todo czy habit . Owszem autor podpiera się jakimiś cytatami z losowych miejsc świata . Jednakże czy ciężko znaleźć kogoś kto potwierdzi nasz schemat ? ...

Monika | 2019-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Dużo dobrego słyszałam o tej książce, i rzeczywiście, parę rozwiązań, które zaczerpnęłam z niej i wprowadziłam w życie, pomaga mi być lepiej zorganizowaną.

Ale, po tej lekturze, ciągle pojawia się we mnie pytanie - ileż można? Czy niektóre z rozwiązań nie są już przesadą?

"Słuchaj podcastów na 2-krotnie szybszej prędkości odtwarzania, by zaoszczędzić jeszcze więcej czasu!" (Tak, to autentyczna porada z książki). Serio?! O to chodzi w słuchaniu podcastów?

Czytając porady typu "jak zwiększyć wydajność w pracy po to aby zyskać nawet 6 dodatkowych godzin na pracę" ręce mi opadają.
Czyli mam pracować jeszcze więcej i jeszcze szybciej, po to, żeby móc pracować jeszcze więcej i jeszcze szybciej (sic?).

Trochę nie o tym chciałam czytać. Ja nie z tych których sensem życia jest ciągłe gonienie za własnym ogonem...

spencer | 2019-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Książka zdecydowanie warta przeczytania, zawiera sporo informacji i rad na temat organizacji swojego czasu, co zmienić, co zastosować, a co można wyeliminować bądź zoptymalizować by tego czasu było po prostu więcej, choć codziennie mamy go tyle samo. To kwestia organizacji i samodyscypliny. Z pewnością kilka pomysłów się nasunie po przeczytaniu ;)

Lucy | 2018-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 31 lipca 2018

Wreszcie konkretna, dobra ksiazka. Zyciowe rady i rozwiazania. 1440 swietnie obrazuje to wszystko.

Marta Osińska | 2018-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Książka na pewno przyda się ludziom, którzy zarządzają zespołem ludźmi. Będzie to świetna lektura i nauka lepszego i bardziej efektywnego zarządzania czasem. , Ponieważ dużo porad przygotowanych zostało, mam wrażenie, dla grupy odbiorców, którzy zarządzają ludźmi i chcą robić to bardziej efektywnie, nie tracąc czasu na niepotrzebne sprawy.

Iga | 2018-06-13

15 tajemnic zarządzania czasem Kevina Kruse to pozycja, która pozwala nie tylko lepiej zorganizować swój dzień, pracę i dojść do upragnionego stanu inbox zero - na mnie podziałała ona niezwykle motywująco, czego szczerze mówiąc nie spodziewałam się, patrząc na jej okładkę. Bardzo się myliłam, porównując ją w głowie (jeszcze przed rozpoczęciem czytania) do tych wszystkich pseudomotywacyjnych wypocin mówiących, że możesz być każdym i mieć wszystko. Na szczęście, bardzo miło mnie ona zaskoczyła.

Lektura tej krótkiej książki pozwala spojrzeć na swoje życie z dystansu, potrzebnego by dokonać prawidłowego przewartościowania. Zawiera w sobie bogate know-how ludzi, o których można powiedzieć, że osiągnęli w życiu sukces (przynajmniej na płaszczyźnie biznesowej).

Polecam wszystkim, którzy szukają sposobów na usprawnienie swojej pracy, ale także odpowiedzi na pytanie, co obecnie jest dla nich w życiu najważniejsze.

książek: 1913
korcia | 2018-01-12
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Myślę, że przełom roku, to świetny czas, by spróbować coś zmienić w swoim życiu, a taka lektura może być świetnym katalizatorem tych zmian, więc koniecznie ją przeczytajcie. To bardzo dobry poradnik, dzięki któremu zupełnie inaczej spojrzycie na swoje życie, na tysiąc czterysta czterdzieści minut, którymi dysponujecie każdego dnia. Mam nadzieję, że dzięki tej książce uda Wam się osiągnąć Wasz cel.