Kup teraz - 21 ofert w cenie od 12.90 zł do 39.90 zł

Start with Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action
poradniki
Zbigniew Waśko
motywacja inspiracja zarządzanie

Dla mnie bardzo ciekawa, pokazująca mnóstwo praktycznych przykładów, że o rozwoju i przetrwaniu różnych instytucji i firm decyduje głównie poczucie misji, celu i sensu, a nie chciwość.

Kompletnie nie rozumiem zachwytu tą książką - pierwsza, której nie udało mi się skończyć (skończyłem na 200 stronie). Po około 70 str. zaczęła mnie ona irytować, w kółko powtarzając jej główny zamysł oraz podając na okrągło przykłady firm, które osiągnęły sukces mając podejście opisane w tej książce (niektóre przykłady wydają się trochę naciągane i na siłę podciągnięte do...

Książka zdecydowanie warta przeczytania, chociaż jestem trochę zawiedziony, ponieważ po obejrzeniu wykładów Sinka dostępnych w Internecie, zbyt wiele nowości w książce nie było.

Czytając pewnie przeskakiwałbym akapity, które się powtarzają, świetnie się słuchało przyśpieszonego audiobooka w samochodzie. Dla niecierpliwych 2 wystąpienia na TED wystarczą, dla chcących pogłębić i więcej zapamiętać książka będzie ok. Sam idea świetna. Historie przypadków raczej podkoloryzowane. Ogólnie warto, szczególnie jak prowadzi się jakiś biznes.

Książkę ktoś mi pożyczył, sama bym pewnie na nią nie trafiła, choćby dlatego, że nie jestem przedsiębiorcą. Jednak myślę, że książka sprawdzi się dla osób, które pracują w korporacjach i stykają się z takimi problemami jak np. brak motywacji. Lektura może zainspirować do przemyślenia skąd się to bierze. Przykłady firm opisanych w książce to głównie amerykańskie firmy, więc...

Dałoby się na 30 stronach zmieścić przekaz autora. Pod koniec książki nie dało się już czytać, kolejne fragmenty były powtórzeniami poprzednich. No i ta nachalna promocja Apple i przywoływanie go ciągle jako przykładu dobrej marki... Irytujące. Niemniej przekaz bardzo, bardzo ciekawy - warto przeczytać tę książkę choćby we fragmentach, by zrozumieć, na czym polega...

Bardzo wartościowa książka, która zmienia trochę myślenie o naszym biznesie, życiu, postępowaniu. Zaczynam teraz rozumieć sukcesy firm typu Apple, Microsoft. Również, jak odróżnić markę (jakość) od zwykłej firmy (ilość). Z minusów, to co dwa rozdziały, powtarza się treść. Kilka razy słyszałem te same historie, dosłownie kopiuj wklej.

Ciekawa i interesująca idea podana w faktycznie ciut zbyt "amerykańskim stylu". Po oglądnieciu wykladów na TED nie wiele tu nowego, jednak mimo wszystko polecam przeczytać.

Simon Sinek jest niewątpliwie autorytetem jeśli chodzi o psychologię biznesu. Zaczynając od dlaczego można uznać za poradnik jak zbudować biznes, aby wyróżniać się na tle konkurencji. Przytoczone są namacalne przykłady oraz doświadczenia autora i czyta się ją szybko i przyjemnie.
Osoby, oczekujące jasnego przekazu i złotego środka zawiodą się na tej pozycji. Nie...

Jeżeli ktoś prowadzi własny biznes - to jest absolutny must-have. Pozwoli oszczędzić wiele pieniędzy poprzez uniknięcie nietrafionych decyzji. Dla ludzi, którzy pracują od zawsze na etacie - może wydawać się "wydumana".

• Rozwój osobisty
  • 2019
  • 2020
  • 2018
  • Audiobook
  • Audiobooki

Simon Sinek Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania Zobacz więcej