Okładka książki Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie
Simon Sinek Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
Onepress
2014-11-30
2014-03-01
Magda Witkowska, Marcin Machnik
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi

Fajna książka do relaksu, ale mniej do inspiracji. Kupiłem, żeby dowiedzieć się czy można jeszcze lepiej, bardziej, mocniej. Coś tam wyciągnąłem z anegdot, jednak to nie to. Mimo wszystko dam szansę jeszcze "Zaczynaj od dlaczego".

Liderzy jedzą na końcu, jedzą ostatni Idea zaczerpnięta z US Marine, która pokazuje dlaczego dowódcy w tej elitarnej jednostce jedzą ostatni, a najlepsze porcje oddają swoim żołnierzom. W książce znajdziemy kilka stylów zarządzania i podejścia jak być liderem, który najlepszy zależy od Ciebie.

Więcej anegdot niż wiedzy. Książkę dałoby się streścić w 50 stronach. Porzuciłam ja przed koncem - jestem wyrozumiała ale ta książka przechodzi wszelkie granice. Bardzo ciężko czyta się takie historie, wstawki, interpretacje. Wole jednak zbiór konrektnych informacji.

Książka, która dawno temu już była zaczęta a nieskończona. Zdecydowałam, że czas poświęcić jej trochę swojej uwagi.

Mnóstwo inspirujących cytatów, historii z życia i niezbędnej wiedzy do tego jak być dobrym liderem. Czego ludzie oczekują w pracy i jak zbudować społeczność, ktora może stać się drugim domem.

W końcu dużą część swojego życia spędzamy w pracy... Dlatego też musimy zadbać o satysfakcję i dobre relacje.

A Ty jakiego szefa chciałbyś mieć? A jakiego nie?

W końcu dużą część swojego życia spędzamy w pracy... Dlatego też...

Tak naprawdę to jedynym plusem tej książki jest wyjaśnienie działania niektórych hormonów. Jednak chyba nie o to chodzi w poradniku coachingowym... Autor niekiedy sprawia, że czytelnik czuje się ćwierćinteligentem, bo tłumaczy rzeczy nader oczywiste w sposób sztucznie zagmatwany. Poza tym snucie przez niego wizji organizacji, które działają niemal charytatywnie... Nie polecam jeśli ktoś nie jest przekonany do takich klimatów.

Dużo anegdot, przytoczeń - wszystko po to by lepiej zrozumieć treść, choć dla mnie mogłaby być krótsza :-)

Ale polecam - wiele przydatnych treści popartych przykładami 🙂

Ale polecam - wiele przydatnych treści popartych przykładami 🙂

Jest to kolejna książka, która powinna zostać przeczytana przez każda osobę, która zarządza ludźmi, ma własny biznes. Przywódcy ciągną za sobą ludzi. Powinni wiedzieć co robić, żeby lubię kochali to co robią. Inaczej w momencie kryzysu, ludzie nie pójdą za firma.

Miło czasem pomarzyć. Świat były lepszy, gdyby menedżerowie zachowywali się tak jak liderzy opisani w książce. Szkoda, że nie ma ich więcej. Więc czytajmy, uczmy się, inspirujmy, takich szefów szukajmy i takimi się stawajmy.

Polecam, na razie moja ulubiona książka Sineka.

Polecam, na razie moja ulubiona książka Sineka.

Pierwsza część książki opisująca działania hormonów w odniesieniu do czasów początku ludzkości lub działań wojennych wydawała mi się mało interesująca i momentami nudna. Chociaż przyznaję, że jest istotna z perspektywy reszty książki. Drugą część oceniam zdecydowanie lepiej. Powołanie się na konkretny przypadki wraz z nazwami firm i nazwiskami uwiarygadnia narrację autora i moim zdaniem to największa wartość tej książki.

Simon Sinek Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie Zobacz więcej