Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Simon Sinek
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 272 str.
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
2014-11-30
2014-03-01
Magda Witkowska, Marcin Machnik
Onepress
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi

Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
2014-11-30
Magda Witkowska, Marcin Machnik
Onepress
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi

Kup książkę

Wiele znakomitych biznesowych historii i autentyczna pasja autora sprawiają, że zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję. Słabszy, w moim odczuciu, koniec książki, gdy Sinek odwołuje się do świata polityki i mediów masowych (TV). Gdy postuluje współpracę ponad partyjnymi podziałami (jako panaceum na wszelkie bolączki) dzięki lepszemu poznaniu się jako ludzi w sytuacjach...

Odebrałem książkę jako ciąg narzekań - na managerów, bankowców, baby boomersów, pokolenie Y... Wizja autora jest nieco utopijna. Na plus należy zaliczyć bardzo przystępny dla laika opis działania hormonów takich jak dopamina.

Daje do myślenia, inspiruje. Mniej lania wody niż w "Zaczynaj od dlaczego", więcej konkretów.

Pierwsza ocena książki nie była pozytywna (może przez duże oczekiwania). Jednak po zastanowienie zmieniam zdanie. Jeżeli miał bym polecić swoim kierownikom książkę to wybrał bym ten tytuł. Chciałbym żeby każdy kierownik i każda firma kierowała się zasadami w niej opisanymi.

Ciekawa, inspirująca okraszona wieloma przykładami z życia pozycja dla liderów i nie-liderów. Nawet jeśli jesteśmy szeregowymi pracownikami, to warto wiedzieć z jakimi problemami boryka się nasz szef. Z drugiej strony również on powinien interesować się tym, co trapi pracowników. Budowanie zgranego zespołu jest sztuką, którą nie każdy jest w stanie sobie znaleźć. Pracując w...

Dość obiecujący początek, natomiast od połowy autor chyba nie miał pomysłu co jeszcze chce nam przekazać. Dla mnie w sposób irytujący bronił swoich argumentów na temat "prawidłowego" sposobu prowadzenia firm i nie wiadomo czemu doczepił się do Friedmana jako ojca jakiegoś zła :). Dla mnie dość oczywiste aspekty do których dorabiana jest nieco lewicująca ideologia.

Autor porusza wszystko po troszkę, a w rezultacie nic. Zahacza o różne, teorie a nie wyjaśnia nic, skacze po wątkach. Książka napisana tak aby mogła się dobrze sprzedać.Nie polecam.

Nic odkrywczego. Byłem nastawiony na super książkę, gdyż autora lubię jak przemawia. Jednak lepiej mówi niż pisze.

Powtarzane oklepane schematy i badania, które znajdziemy w każdej tego typu książce. Jeśli czytałeś już o podobnej tematyce to pomiń.

Autor inspirujących wystąpień analizuje psychologię współczesnych przywódców w oparciu o ... hormony (m.in. dopaminę nakręcającą rywalizację i oksytocynę sprzyjającą budowaniu więzi). Każdy rozdział zawiera przykłady z życia różnych firm i organizacji (wojsko, kościół), dzięki czemu całość czyta się z dużym zaciekawieniem.

Obowiązkowa lektura dla menedżerów, liderów i każdego kto grupą się opiekuj. Sinek w bardzo prostu i przyjemny sposób przedstawia mechanizmy i zachowania dzięki którym pewne zespoły działają lepiej lub gorzej. Obala stereotypu i dostarcza wielu cennych informacji. Szczerze polecam!

Dyskusje

• Rozwój osobisty