Liderzy jedzą na końcu. Dlaczego niektóre zespoły potrafią świetnie współpracować, a inne nie

Simon Sinek Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
2014-11-30
2014-03-01
Magda Witkowska, Marcin Machnik
Onepress
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi
Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don't
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2014-11-30
Magda Witkowska, Marcin Machnik
rozwój osobisty zarządzanie ludźmi

Tak naprawdę to jedynym plusem tej książki jest wyjaśnienie działania niektórych hormonów. Jednak chyba nie o to chodzi w poradniku coachingowym... Autor niekiedy sprawia, że czytelnik czuje się ćwierćinteligentem, bo tłumaczy rzeczy nader oczywiste w sposób sztucznie zagmatwany. Poza tym snucie przez niego wizji organizacji, które działają niemal charytatywnie... Nie...

Dużo anegdot, przytoczeń - wszystko po to by lepiej zrozumieć treść, choć dla mnie mogłaby być krótsza :-)

Ale polecam - wiele przydatnych treści popartych przykładami 🙂

Jest to kolejna książka, która powinna zostać przeczytana przez każda osobę, która zarządza ludźmi, ma własny biznes. Przywódcy ciągną za sobą ludzi. Powinni wiedzieć co robić, żeby lubię kochali to co robią. Inaczej w momencie kryzysu, ludzie nie pójdą za firma.

Miło czasem pomarzyć. Świat były lepszy, gdyby menedżerowie zachowywali się tak jak liderzy opisani w książce. Szkoda, że nie ma ich więcej. Więc czytajmy, uczmy się, inspirujmy, takich szefów szukajmy i takimi się stawajmy.

Polecam, na razie moja ulubiona książka Sineka.

Pierwsza część książki opisująca działania hormonów w odniesieniu do czasów początku ludzkości lub działań wojennych wydawała mi się mało interesująca i momentami nudna. Chociaż przyznaję, że jest istotna z perspektywy reszty książki. Drugą część oceniam zdecydowanie lepiej. Powołanie się na konkretny przypadki wraz z nazwami firm i nazwiskami uwiarygadnia narrację autora i...

Książka niezbyt czytelna w przekazie. Okładka zachęca do przeczytania i zdobycia wiedzy jak stać się lepszym liderem, ale na okładce się kończy. W książce nie znalazłam odpowiedzi na postawione tam pytania. Rozdziały są ponazywane nieintuicyjne, ich przekaz jest bardzo zagmatwany i mocno przykryty górnolotnym słownictwem, które do mnie nie trafiło. Zamiast skupiać się na...

Wiele znakomitych biznesowych historii i autentyczna pasja autora sprawiają, że zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję. Słabszy, w moim odczuciu, koniec książki, gdy Sinek odwołuje się do świata polityki i mediów masowych (TV). Gdy postuluje współpracę ponad partyjnymi podziałami (jako panaceum na wszelkie bolączki) dzięki lepszemu poznaniu się jako ludzi w sytuacjach...

Odebrałem książkę jako ciąg narzekań - na managerów, bankowców, baby boomersów, pokolenie Y... Wizja autora jest nieco utopijna. Na plus należy zaliczyć bardzo przystępny dla laika opis działania hormonów takich jak dopamina.

Daje do myślenia, inspiruje. Mniej lania wody niż w "Zaczynaj od dlaczego", więcej konkretów.

Dyskusje

• Rozwój osobisty