Historia literatury polskiej, T.2: Literatura Polski porozbiorowej

Wydawnictwo: Collegium Columbinum
historyczna

"Rzadko, bardzo rzadko się zdarza, by synteza historycznoliteracka przez tyle lat zachowała swoją świeżość, atrakcyjność, celność sądów - po prostu, by zachowała swoją aktualność. W wypadku tej książki Ignacego Chrzanowskiego złożyły się na to co najmniej dwa czynniki: niezwykła wiedza i umiejętności pedagogiczne Autora oraz stan badań nad epoką klasycyzmu polskiego I połowy XIX wieku, brak potrzeby dokonywania radykalnych przewartościowań sądów dotyczących poszczególnych pisarzy i ich dzieł." [Wacław Walecki]

książek: 2093
Marago | 2016-05-17