Dojrzała i szczupła

Feeria
2014-09-10
2014-09-10
dieta

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...

Okładka książki Jak nie umrzeć przedwcześnie. Przepisy Michael H. Greger, Robin Robertson, Gene Stone
Jak nie umrzeć... Michael H. Greger, ...
Okładka książki Dzikie smaki. Kuchnia zwariowanego zbieracza roślin Kaja Nowakowska, Małgorzata Ruszkowska-Macur
Dzikie smaki. ... Kaja Nowakowska, Ma...
Okładka książki Potrawy z warzyw Irena Kotowicz, Helena Kulzowa-Hawliczek
Potrawy z warzyw Irena Kotowicz, Hel...
Okładka książki Nowe jadłospisy odżywcze Agnieszka Żłobińska, Mateusz Żłobiński
Nowe jadłospis... Agnieszka Żłobińska...
Okładka książki Dieta keto dla bystrzaków Rami Abrams, Vicky Abrams
Dieta keto dla... Rami Abrams, Vicky ...
Okładka książki Zdrowe odżywianie w chorobie nowotworowej Christine Bailey, Penny Brohn
Zdrowe odżywia... Christine Bailey, P...
Okładka książki Dieta Alleluja George Malkmus, Peter Shockey
Dieta Alleluja George Malkmus, Pet...

Autorka książki to doświadczona dietetyczka, która prezentuje kompletny program żywieniowy dla kobiet. Ma on pomóc odzyskać piękną figurę oraz na no cieszyć się energią i zdrowiem a przy tym jeść wyśmienite potrawy z których ucieszy się również wasza rodzina.

Książka jest pięknie wydana do tego świetne zdjęcia potraw, które je się oczami. Znajdziemy w książce 11 rozdziałów w których poruszany jest temat odchudzania po menopauzie, poprzez kosmetyczną rewolucję, rady czym zdrowo słodzić i solić kończąc na diecie skierowanej dla osób po
50 roku życia. Jak wiadomo im więcej lat tym trudniej pozbyć się dodatkowych kilogramów w przeciwieństwie do ich przybywania.

Tutaj znajdziemy dobrze zbilansowane posiłki i wyglądające na prawdę apetycznie, autorka podaje również listę produktów niewskazanych dla osób po pięćdziesiątym roku życia.

Moja mama jest po pięćdziesiątce i z zaciekawieniem oglądała ten poradnik, jak sama stwierdziła posiada na prawdę wartościowe informacje. Szczególnie zainteresował ją rozdział poświęcony zasadom diety po pięćdziesiątce i tu była zdziwiona listą produktów niewskazanych. Rozdział poświęcony diecie również spotkał się z jej entuzjazmem proponowane posiłki, które w jakiś drastyczny sposób nie są zmniejszone a zdrowe i dostosowane do możliwości organizmu.

Autorka książki – doświadczona dietetyczka – prezentuje kompletny program żywnościowy dla kobiet, który pomoże odzyskać piękną figurę oraz na nowo cieszyć się energią i zdrowiem, testując przy tym wyśmienite przepisy, z których ucieszy się także Twoja rodzina.

Pięknie wydana książka, na papierze kredowym, opatrzona po mistrzowsku wykonanymi zdjęciami autorstwa Tomasza Makarowskiego. Publikacja zawiera dziewięć rozdziałów, od menopauzy po sześciotygodniową dietę 50+ i ustabilizowaną wagę. Skierowana jest głównie do osób dojrzałych, tak kobiet, jak i mężczyzn. W tym wieku wszak najłatwiej wchodzą na nas niechciane kilogramy i niestety najtrudniej jest je zgubić. Ale sądzę, że mimo określonej grupy odbiorców i młodsze osoby znajdą tu porady dla siebie. Dieta to dieta i każdy może jej spróbować. Tym bardziej, że ta jest skomponowana tak, aby była ciekawa i nie męcząca, a przy tym smaczna i zdrowa.

Pani Magdalena pomaga nam prawidłowo zbilansować posiłki, które pomogą zadbać o nasze sylwetki, ale też wspomogą oczyszczenie i odmłodzenie organizmu. Dieta ma dodatkowo zapewnić nam przypływ energii, doskonałe samopoczucie, poprawę stanu cery i redukcję zmarszczek – będziemy się czuły i wyglądały młodziej. Trzeba tylko stosować się do kilku zasad, a co za tym idzie, zmian w nawyku żywieniowym: spożywać posiłki regularnie; delektować się jedzeniem; pić od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej dziennie; nie podjadać; ograniczyć używki; ruszać się; ostatni posiłek jeść na trzy godziny przed snem. Może okaże się, że nie jest to takie trudne jak się zdaje.

Jesteś tym, co jesz, więc jedz pięknie…

W książce można również znaleźć odpowiedź jak komponować posiłki, żeby było smacznie i zdrowo. Musimy zapomnieć o przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, o jedzeniu byle czego i byle jak, dojadaniu resztek i częstym podjadaniu – są to najczęstsze powody otyłości w dojrzałym wieku, gdy już nie ruszamy się tak, jak wtedy gdy byłyśmy młode. Autorka prowadzi nas kroczek po kroczku do odkrycia piękniejszej siebie, a także gwarantuje nam gubienie wagi – 1-1,5 kilograma tygodniowo, bez efektu jo-jo i motywuje nas do walki o siebie i o nasze zdrowie.

Dojrzała i szczupła – brzmi jak żart? Przestałaś wierzyć, że to może się udać, a pesel stał się skutecznym alibi na bezsilność? Dojrzała znaczy po prostu świadoma. Świadoma własnych atutów i kobiecości. Gotowa wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, wygląd i dobre samopoczucie. Dojrzała, by rozkwitnąć jako kobieta! Być w „pewnym wieku” to być pewną siebie!

Każdy z nas chciałby być szczupłym i pięknym. Jedni się takimi rodzą i na zawsze pozostają, inni - chociażby nic nie jedli, nadal nie mogą zrzucić zbędnych kilogramów.

Dlatego też przyjmuje się, że każda kobieta przynajmniej raz w życiu była na diecie - białkowej, owocowej, warzywnej, czy też innej, ponieważ sposobów odchudzania jest tak wiele, iż panie chętnie przechodzą z jednej na drugą. W końcu jak nie jedna, to może druga przyniesie zamierzony efekt?

Pani Magdalena Makarowska - autorka bestsellerowych poradników żywieniowych - wydała kolejną książką. Tym razem jej tytuł brzmi: "Dojrzała i szczupła". Znajdziemy w niej zasady wyszczuplającej diety dla pań w kwiecie wieku, sześciotygodniowy program odnowy oraz porady dla zdrowia i urody.

Pomyślicie sobie - nic nowego, a wszystko to mogę znaleźć w internecie. Ano nie do końca, o czym zaraz postaram się Was przekonać.

Przede wszystkim ten poradnik poświęcony jest paniom (oraz panom) po pięćdziesiątce. To właśnie w tym wieku zaczynają się problemy zdrowotne - mniej lub bardziej dokuczliwe - a które często przeszkadzają w rozpoczęciu nowego sposobu odżywiania, a przy tym i nowego życia. Ponieważ kiedy wprowadzamy w swoje życie zbilansowaną dietę, nasza codzienność zmienia się samoistnie.

Magdalena Makarowska daje ku temu pełno przykładów, nawiązując w swojej książce do tak typowych błędów jakie doprowadzamy przez polską gościnność i nasze tłuste tradycje, przez które jedzenie się marnuje w koszu na odpadki oraz w postaci zbędnego balastu na brzuszku. Opisuje, ale także tłumaczy, dlaczego nie należy dojadać resztek, dlaczego powinno się gotować głównie pod siebie, a dopiero później dla innych, a także dlaczego w ogóle tyjemy.

Lecz nie jest to tylko książka o gotowaniu i o wszystkim, co ma z nią wspólnego. To bardzo dobrze i mądrze przemyślany poradnik, w którym znajdziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania takie jak - Co ma wspólnego z naszym sposobem żywienia nasze geny? Jakie są czynniki wpływające na tycie? Dlaczego tak zgubny może być dla człowieka stres i nikły brak aktywności fizycznej? Jednak najbardziej spodobało mi się rzeczowe wytłumaczenie zemsty cud-diety, czyli sławnego efektu jo-jo - skąd się bierze i jak go uniknąć?

Fakt, że jest to poradnik adresowany głównie dla osób dojrzalszych, nie znaczy, że osoby młodsze nie znajdą w nim nic dla siebie. Wręcz przeciwnie! "Dojrzała i szczupła" to kompendium wiedzy na tematy, które zawsze interesują osoby nie tyle na diecie, ile po prostu świadome potrzeby prawidłowego odżywiania. I tak oto znajdujemy 10 przykazań na zdrowe kości, kosmetyczną rewolucję, czyli innowacyjne użycie oleju, listę produktów, którymi należy wzbogacić dietę w okresie menopauzy, jak i zdrowe zamienniki cukrów oraz soli.

Po istnej gromadzie wiedzy, przychodzi czas na sześciotygodniową dietę 50+ wraz z najważniejszymi wskazówkami i obowiązującymi zasadami. Muszę przyznać, że sama z przyjemnością spróbuję niejednego z tych przepisów, które są łatwe i przyjemne w wykonaniu. A kiedy już przebrnie się przez te sześć tygodni, przyjdzie czas na ostatni rozdział - to jest stabilizację wagi wraz z posiłkami ułatwiającymi to zadanie.

Całość zamyka się w pięknie skonstruowanej okładce, pod którą kryje się bogactwo informacji oraz ilustracji. Każda strona jest kolorowa, druk jak najbardziej czytelny, najważniejsze fakty zostały dodatkowo podkreślone - krótko mówiąc, ta książka została starannie wykończona, co sprawia iż. "Dojrzała i szczupła" to jeden z lepszych poradników żywieniowych na rynku, z którymi warto się zapoznać.

Cóż mogę jeszcze powiedzieć? Jeżeli poszukujecie mądrze przygotowanej książki o dietach i nie tylko, zachęcam Was do sięgnięcia po poradniki dietetyczki Magdaleny Makarowskiej. Osobiście jestem zachwycona jej najnowszą pozycją i postaram się jak najszybciej nadrobić pozostałe lektury.

• Gatunek: Kulinarne tbb
  • Monweg
  • ♦ 52 książki - 2014 ♦
  • Poradniki/ styl życia
  • Wrzesień
  • Poradniki - Kulinarne
  • Posiadam ♥

Dodaj cytat z książki Dojrzała i szczupła