Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu
Patrycja Kłósek-BzowskaMagdalena Makarowska Wydawnictwo: Feeria poradniki
poradniki
Feeria
2024-01-24
2024-01-24

Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Zdrowe termogotowanie. Mix przepisów nie tylko dla insulinoopornych Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Zdrowe termogo... Magdalena Makarowsk...

"Dietooporne. Przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet". Brzmi... klasycznie. Każdy poradnik sili się na to, żeby już samym tytułem uświadomić nam, że TO JEST TO! Gdyby tak jednak było, to rynku nie zalewałaby fala poradników... Ale!
To nie jest taki zwykły poradnik. To książka, która daje moc! Dieta nie tylko dla ciała, ale o dla umysłu. Już od pierwszych stron uświadomiła mi, że wszystko zaczyna się w głowie. Dokładnie jak w podtytule - to taki przewodnik, który wskazuje drogę. Też banał? Ano, niekoniecznie. Mając na uwadze historię Patrycji, która jest jedną z autorek, już sam wstęp daje do myślenia, że... warto o siebie zawalczyć.
Patrycja Kłósek-Bzowska i Magdalena Makarowska zawarły w tej książce wszystko to, czego potrzeba do skutecznego "wzięcia się za siebie". Bez ściemy - zaczęłam czytać i poczułam, że już wiem co i jak.
- zamieniaj zamiast rezygnować - jak poradzić sobie na imprezie - jedz uważnie - to tylko kilka haseł, które mnie kupiło. Autorki "pozwalają" na bycie nieidealną. Ten poradnik nie krzyczy z co drugiej strony "tego nie jedz, przestań to robić, nie patrz nawet na takie jedzenie". Powiem więcej! Ten poradnik pozwala wplatać do diety smakołyki, ale pokazuje, jak robić to zdrowo i skutecznie.
Najbardziej podoba mi się w tej książce jej aspekt psychologiczny. To nie jest jednostronna forma narzucania komuś co ma jeść. To książka, która angażuje w dialog z samym sobą 🩷. Oprócz przepisów (na serniczek również!),znalazłam tu mnóstwo fachowej wiedzy, a także wiele ułatwiających codzienność rad. Zwracam jednak szczególną uwagę właśnie na formę - historie autorek, historie pacjentek i historia, którą mogę napisać sama - przejrzyście, zachęcająco, motywująco. Jak nie czytam poradników, tak ten wzięłam sobie po prostu do serca i... do talerza. Naprawdę, z każdą stroną, którą skrupulatnie analizowałam, w mojej głowie tworzył się wielki napis MA TO SENS!
"Dietooporne" pozwala w prosty sposób zmienić nawyki żywieniowe i jeść świadomie. Ja już zaczęłam. Może i tobie się uda.
Smacznego!

( @wydawnictwofeeria @paletadiet.pl @magdalena.makarowska ) #dietooporne #czasnazmiany #przewodnikposkutecznymodchudzaniu #czytanieuzależnia #książka #terazczytam #mólksiążkowy  #kochamksiążki

• recenzja • współpraca • książka • dieta • zdrowie • poradnik

Dietooporne.

Jeśli szukasz pomysłu jak zmienić coś w swoim życiu to ten poradnik jest dla ciebie 😁.

Książka jest inna niż wszystkie poradniki dietetyczne.
Ma ona pomóc kobietom w osiągnięciu swojej wymarzonej sylwetki bez rezygnacji z przyjemności z jedzenia i bez poczucia winy.
Znajdziemy w niej różne przepisy, ćwiczenia, miejsce na własne przemyślenia, a także piękne grafiki przedstawiające pyszne posiłki, które powoli sama testuję.

Autorki piszą o tym, jak wyznaczać sobie realistyczne cele, jak radzić sobie z potknięciami i frustracją, jak nie zajadać smutków i stresu, jak przestać się porównywać do innych i doceniać swoje starania, jak jeść intuicyjnie i nie liczyć kalorii, jak nie martwić się o dietę podczas imprez i wyjazdów, jak zerwać ze słodyczami i nie rezygnować ze słodkich przekąsek. Każdy rozdział zawiera cenne informacje, przykłady, ćwiczenia i zadania, które mają pomóc czytelniczkom w lepszym poznaniu siebie i swoich potrzeb, a także w budowaniu pozytywnego nastawienia i motywacji do zmiany.

Moja ocena książki jest bardzo pozytywna. Uważam, że jest to ciekawa i praktyczna propozycja dla kobiet, które chcą schudnąć, ale nie chcą się męczyć i głodzić. Książka nie jest kolejnym zestawem restrykcyjnych zasad i zakazów, ale raczej przewodnikiem po skutecznym odchudzaniu, który bierze pod uwagę zarówno ciało, jak i umysł. Autorki piszą w prosty i przystępny sposób, nie narzucając swojego punktu widzenia, ale zachęcając do samodzielnego myślenia i działania. Książka jest napisana z empatią i humorem, a także z dużą dawką fachowej wiedzy i doświadczenia. Polecam ją wszystkim kobietom, które chcą poprawić swoje samopoczucie, zdrowie i wygląd, a także cieszyć się jedzeniem i życiem.

Polecam Wam ogromnie 😍

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂

Dietooporne.

Książka jest inna niż wszystkie poradniki dietetyczne.

Książka DIETOOPORNE to nie tylko przewodnik po skutecznym odchudzaniu w formie poradnika, ale także cała masa ciekawych przepisów ;) a chyba to najbardziej mi się podobało. Niestety jeśli chodzi o poradnik/przewodnik to po raz kolejny dochodzę do wniosku, że taka forma książek nie jest dla mnie ;( Jakoś ani nie potrafię tego chętnie czytać, ani też nie próbuję zastosować przekazanych informacji. Bardziej działają na mnie stories czy ciekawe posty tutaj na instagramie, jak na przykład u @dietazglowa czy @insulinowa.aga Te dwa konta obserwuje od niedawna, ale bardzo dużo informacji już wyciągnęłam dzięki właśnie szybkim storkom czy postom z podstawowymi, ale bardzo ważnymi informacjami! Taka forma chyba do mnie bardziej przemawia.

Niemniej jeśli ktoś lubi ten gatunek książek i chciałby spróbować coś w sobie zmienić, aby skutecznie spróbować wejść w tryb zdrowego żywienia, zmiany stylu życia to myślę, że ta książka może się u Was sprawdzić ;) Wydana jest w pięknej szacie graficznej. Jej wnętrze także jest wzbogacone między innymi o zdjęcia posiłków, co daje dodatkowej atrakcyjności.

Idealna książka dla tych, co wiecznie chcą coś zmienić, ale brak im silnej woli. Ta książka, to poradnik niosący nam wsparcie, niewymagający surowych diet i ogromu wyzwań. Celem jest zakorzenienie w sobie dobrych nawyków w tempie jaki sami potrzebujemy, bez ustalania nierealnych celów. Ta książka napewno przyniesie Wam dużo rad i wsparcia od Autorek ale również wkoncu wyczekiwanych efektów. Ze mną ta książka napewno zostanie na dłużej.

Coś innego, tym prawem przewodnik. Ale nie taki zwykły jakby się wydawało. Ta książka zostanie ze mną na zawsze. Bo ja z tych co są wiecznie na diecie. 🤣. Zamiast zmienić tryb życia, jem a potem się odchudzam. I tak w kółko.
Po przeczytaniu tej książki byłam przerażona. Ile z tego jest prawdy to nawet nie wiecie. Przykłady, jakie podają autorki, odnoszą się bezpośrednio do mnie. Czytałam i myślałam, kurde one o mnie piszą. Kurde ja robię tak samo... Masakra jakaś.

W środku znajdziecie nie tylko suche fakty na temat żywienia. W sumie suchych faktów to tam niewiele. Jest mnóstwo tabelek, przykładów do uzupełnienia. To trochę jak dziennik dla zdrowszego trybu życia. Mnóstwo pytań na które sami mamy sobie szczerze odpowiedzieć.

Oprócz porad, zapisków, znajdziecie tu dużo kolorowych zdjęć potraw, oczywiście z opisami. Można całkowicie zmienić myślenie, żywienie, a nadal jeść dobrze i kolorowo. I wcale nie mówimy tu o ohydnych zamiennikach, które nikomu nie przechodzą przez gardło. Tu potrawy są smaczne, a na pewno zawierają mniej kalorii. Można jeść dobrze, zdrowo i nie przytyć.

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów. Jedne z ciekawszych to rozdział o asertywności, o początkach jak przejść na dietę oraz zatytułowany- kto kontroluje nasze zachowanie. Tu bardziej rozpatrywane pod kątem psychicznym podejście do diety.
Autorki pokazują, podpowiadają jak nie ulegać, jak starać się mieć silną wolę ale też nie robić tego dla kogoś. Nie trzeba się tłumaczyć ze swoich decyzji. Nie jem, nie piję alkoholu bo tak uważam, a nie mówić o dietach, z których w większości nasi znajomi się śmieją. Że i tak nie wyjdzie, tylko razy już byłaś na diecie, zjedz to nie zaszkodzi. Trzeba nastawić się psychicznie.

Kolejnym dobrym krokiem jest to, żeby nie ograniczać wszystkiego w 100%, bo przyjdzie taki moment, w którym dosłownie rzucimy się na jedzenie, bo nam tego brakowało. Ważne, żeby umieć komponować zdrowe przykłady, nie chodzić głodnym, szykować pudełka do pracy.

Polecam

Książka inna od wszystkich! Wspierająca, dodająca otuchy i pomagająca w trudnym, życiowym wyzwaniu jakim jest odzyskanie kontroli nad życiem, ciałem i stawianie sobie realistycznych celów.

Nie ma tu ścisłych wytycznych, surowej i wymagającej diety, krytycznej oceny, listy wyzwań, których należy się podjąć, aby osiągnąć cel. Jest za to ogromne wsparcie i zrozumienie, stopniowe wdrażanie zmian i lekcje asertywności, które pomagają funkcjonować na co dzień.

Autorka stara się nauczyć czytelniczki pełnej akceptacji siebie, szukania najlepszego drogi i w dalszych krokach opracowanie planu minimum, który będzie prostszy w realizacji dla osób zmagających się z przestrzeganiem z wielkimi wyzwaniami. Celem jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze, które przyniosą radość z życia.

Co ważne jest tu mnóstwo ćwiczeń i miejsca, aby zapisać wszystkie przemyślenia, potrzeby, plany i cele, które chcemy zrealizować. Niczym terapia na papierze. Prawdziwy rachunek sumienia pomoże w zwizualizowaniu sobie istotnych kwestii, ponieważ liczy się tu proces zmian, a nie same wyniki.

Książkę uzupełniają zdrowe i proste przepisy urozmaicone apetycznymi zdjęciami.

Ile razy próbowałyście przejść na dietę? Tak, to pytanie kieruję wyłącznie dla kobiet z dwóch powodów: to kobiety najczęściej chcą być szczupłe i bardzo zwracają uwagę na swoje ciało, to dla kobiet kierowana jest ta książka (Przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet).

Co w niej znajdziemy:
🍏 kompendium wiedzy dotyczące zdrowego odżywania,
🍏 zamienniki ulubionych potraw,
🍏 zdrowe i smaczne przepisy, propozycje lunchboxów,
🍏 porady dietetyczne.

Czego się nauczymy:
🍏 jak panować nad swoimi myślami, emocjami;
🍏 jak wyrobić dobre nawyki żywieniowe,
🍏 jak jeść, by osiągnąć sukces;
🍏 jak skończyć z porównywaniem siebie do innych.

Ten poradnik to metoda małych kroków. Daje do zrozumienia, że już sam rozwój, zmiana perspektyw to Twój sukces. Przede wszystkim pokazuje, jak kontrolować umysł, by nie sięgać po to, co niezdrowe. Polecam.

Co w niej znajdziemy:
🍏 kompendium wiedzy dotyczące zdrowego odżywania,
🍏 zamienniki ulubionych...

Czy nie każda z nas próbowała wiele razy różnych diet? Lecz każdy z nas boi się efektu jo-jo. Dziś chcę wam zaprezentować powieść dwóch wspaniałych autorek, które wydając tę książkę spowodowały, że moje podejście do zdrowego odżywiania i diety stało się bardziej realne. Jako mama dwójki bardzo żywiołowych maluszków nie zawsze mam czas na wymyślanie nowych dietetycznych potraw. Dzięki tej publikacji już wiem jak mam się do tego zabrać a tak ogólnie nie tylko ja korzystam z przepisów, ale i moja czteroosobowa rodzinka.

Przewodnik „Dietoodporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet” to nie tylko przewodnik, który dostarczy nam niezbędnej wiedzy o odżywianiu, jak efektownie planować i co zmienić w swojej diecie. Jak wytrwać w procesie zmian i jak dbać o siebie, aby czuć się lepiej. Jeśli jesteś na tak to zaczynajmy.

„Zamiast patrzeć na siebie przez pryzmat niedoskonałości, dostrzeż w sobie niepowtarzalne dzieło sztuki – pełne kolorów, nierówności i piękna.”

W tej książce znajdziecie bardzo wiele przydatnych przepisów oraz zdrowych odpowiedników do tego, co czasami mieliśmy ochotę zjeść. Ja lubię raz na jakiś czas zjeść Fast foods i wiecie, co? Czytając dowiedziałam się, że tak naprawdę nie muszę z nich rezygnować. Znalazłam tu wersje, którą sam nogę zrobić a najlepsze, że jest jeszcze bardziej smaczniejszy niż na mieście.

Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe a przy okazji zgubić kilka zbędnych kilogramów oraz racjonalnie dobierać to, co chcesz zjeść to ta publikacja jest właśnie dla ciebie. Nie ma, co się zastanawiać tylko od razu zabrać się za czytanie tej lektury.

Przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet

Gdy dopada was streść albo skutek zaczynacie się objadać? Nie wiecie jak schudnąć? Chcecie nauczyć się jeść intuicyjnie? Chcecie poznać nowe przepisy?

Jeśli tak, to książka dla was. Pięknie przygotowana, pełna wiedzy i wskazówek, a także rozmaitych przepisów opatrzonych zdjęciami.

Ta książka pomaga poznać siebie i znaleźć sposobu odpowiednie dla nas. Diety, ćwiczenia, przepisy. Ale także trochę psychologii jak to żeby nie martwić się dieta na imprezach czy nie porównywać się do innym. Wszystko przygotowane jest bardzo przystępnie, przyjemne w odbiorze i ciekawe.

Zaciekawiły mnie znalezione tutaj przepisy, na pewno kilka z nich wypróbuję.

Książka jest bardzo pozytywna, pełna wiedzy, warto ją przeczytać.

Przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet

Ta książka pomaga poznać siebie i znaleźć...

"Dietooporne" to przewodnik po skutecznym odchudzaniu dla kobiet, przewodnik, który zmieni nasze spostrzeżenia. Książka idealna dla każdej z nas. 🙂

Nie raz zastanawiamy się co jeść, na jaką dietę przejść, a tutaj znajdziemy na to odpowiedź.
Najczęstszym problemem jest brak motywacji, czyż nie? Obawy przed efektem jojo również... wmawiamy sobie, że dieta to nie dla nas, albo mała przerwa nie zaszkodzi a słodkie czy słone przekąski przecież zawsze poprawiają humor, prawda?
Autorki przygotowały mnóstwo porad i przepisów, jak w rozsądny i przyjemny sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i cieszyć się wymarzoną sylwetką na lata, nie na lato. 😉

Przepisy są naprawdę różnorodne, proste, smaczne i co najważniejsze zdrowe.
Fit desery, lunchboxy, przekąski na imprezę, sałatki, domowe fast foody i wiele, wiele innych. 😋

Sięgnij po tę książkę, warto! ❤️

• Książka recenzencka
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Moja biblioteka
  • Egzemplarz recenzencki