Zgłosuj na książki roku 2017

Smakowita Ella. Cudowne produkty i przepyszne jedzenie, które pokochacie ty i twoje ciało

Wydawnictwo: Znak Literanova
Deliciously Ella: Awesome Ingredients, Incredible Food That You and Your Body Will Love
jedzenie, zdrowie, dieta, uroda
LubimyCzytać

Ella dzięki zmianie sposobu odżywiania przeżyła największą przygodę swojego życia. Nowe menu nie tylko uleczyło ją z ciężkiej choroby, ale też pomogło odnaleźć życiową pasję: niemal z dnia na dzień zrezygnowała z kariery modelki, żeby poświęcić się prowadzeniu bloga kulinarnego. Jej smakowite, naturalne, roślinne, bezglutenowe przepisy są absolutnie wyjątkowe: do przygotowania tych dań nie...

Jej smakowite, naturalne, roślinne, bezglutenowe przepisy są absolutnie wyjątkowe: do przygotowania tych dań nie będziecie potrzebowali skomplikowanych składników ani sprzętu rodem z laboratorium, a mimo to w zaledwie parę minut osiągniecie spektakularne rezultaty.
Zagraniczna prasa huczy od doniesień o szerzącym się Efekcie Elli – zaraźliwym entuzjazmie do zdrowego, roślinnego odżywiania, idealnego dla samopoczucia, formy i urody.
***
Smakowita Ella to prawdziwy fenomen: w Wielkiej Brytanii sprzedało się ponad 200 000 egzemplarzy tej książki, a jej blog co miesiąc odwiedza ponad 2 000 000 czytelników.
Książka zawiera ponad 100 pysznych, zdrowych i sprawdzonych przepisów, które pokochacie wy i wasze ciała.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

kryminalnakuchnia | 2016-03-25
Na półkach: Przeczytane, Kuchnia

Na książkę trafiłam przez przypadek.Sięgnęłam na półkę,bo spodobała mi się okładka,taka słooodka.

Zżerała mnie ciekawość to w sobie kryje.Czy to kolejna pozycja z ładną panią na okładce zachęcająca do gotowania potraw,których zjedzenie graniczy z cudem?

Kupiłam,przeczytałam i stwierdzam jednoznacznie, gdzie byłaś Ella!!!

Dlaczego dopiero teraz ja dowiaduje się kim ty jesteś?!

W twojej książce magia.To jest dokładnie to czego było mi trzeba.
Zdrowe odżywianie, podane na talerzu.Dokładnie te smaki, które uwielbiam, a nie potrafiłam znaleźć zdrowej alternatywy.

W książce zachowana jest równowagą pomiędzy treścią informacyjną, a kulinarną.
Dużo wspaniałych przepisów, własnych przemyśleń jak i informacji o poszczególnych produktach..

Myślę,że każdy, kto szuka zdrowej alternatywy jedzenia, niezależnie czy jest mięsożercą, wegetarianinem czy weganem, znajdzie w niej coś dla siebie.
Polecam

laurence | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

„Smakowita Ella” to znakomicie napisana i starannie wydana książka kucharska …. w dodatku napisana przez byłą modelkę. Ten ostatni fakt był dla mnie tak intrygujący, że z niecierpliwością wypatrywałam ukazania się tej pozycji na rynku.

Przykład Elli, jej zmaganie z chorobą, determinacja w walce o normalne życie i dobre samopoczucie oraz efekt jaki osiągnęła po zaledwie kilku miesiącach, zmieniając „jedynie” swe nawyki żywieniowe - jest bardzo zachęcający. Jej postawa jest wręcz zaraźliwa! Na zachodzie nawet mówi się o „efekcie Elli” – co oznacza, że blogerka ma spore grono swoich wielbicieli i naśladowców.

Ella z dnia na dzień zdecydowała się na dietę wegańską, bezglutenową, bezcukrową i pozbawioną chemicznych dodatków. Wymyśliła sobie smakowite dania, które z założenia miały być proste w przyrządzeniu, szybkie i faktycznie smaczne – takie, które robi się i zjada z przyjemnością. Przyznaje wprost, że nie przepada za niektórymi składnikami (np. tofu) i po prostu ich nie używa....

anies2 | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

„W odżywianiu propagowanym przez „Smakowitą Ellę” chodzi nie tyle o ograniczenia, ile o cieszenie się jedzeniem, a co za tym idzie – o delektowanie się słodkościami”, s. 176. Opisanie tejże książki chce zacząć właśnie cytatem Elli Woodward.
Książkę Elli czyta się jak najlepszą beletrystykę! To nie jest typowa książka kucharska, ale opowieść zawierająca mnóstwo ciekawostek, interesujących oraz odkrywczych spojrzeń na jedzenie! To po prostu chce się czytać, nie jest nużące, a styl pisania sprawia, iż bardzo łatwo przyswaja się mnóstwo informacji!
Poza tym sama Ella to taka dziewczyna z sąsiedztwa, przyjaciółka, dobra sąsiadka, siostra... jest niesamowicie optymistyczna i radosna. To sprawia, że jej książka jest dokładnie taka sama, czytając ją człowiek nabiera przekonania, że czerpanie radości z jedzenia i gotowania jest banalnym sposobem, a także patentem na codzienną dawkę optymizmu w życiu, a składniki jej dań są dodatkowo sposobem na zdrowe życie!
Potrawy, które serwuje Ella są...

aali | 2016-03-11

Polacy mają Martę Dymek i Jadłonomię, a Brytyjczycy Ellę Woodward, która
prowadzi bloga http://deliciouslyella.com/. Ella jest bezglutenową weganką ( choć w przepisach można znaleźć płatki owsiane i miód! )
Książka fantastycznie wydana, przepisy proste, z ogólnie dostępnych składników i nie są czasochłonne w przygotowaniu. Polecam nie tylko weganom i roślinożercom. Prosto i pysznie.

Anuszka | 2016-03-14
Przeczytana: 14 marca 2016

Chcę Wam dziś przedstawić bardzo apetyczną książkę! „Smakowita Ella” to książka kucharska, ale taka, w której znajdziecie przepisy zarówno smaczne, jak i zdrowe.

Ella Woodward, była modelka, jakiś czas temu zachorowała na rzadką chorobę. Kolejne terapie i medykamenty nie dawały pozytywnych efektów, a wręcz wyniszczały jej organizm. Pewnego dnia, podbudowana historią innej chorej osoby i tego, w jaki sposób wyleczyła się ona ze swojego schorzenia, postanowiła zmienić całkowicie swoją dietę. Ella zaczęła stosować dietę wegańską. Choć sama nie lubi słowa „weganizm”, dla niej to po prostu zdrowe odżywianie, oparte na naturalnych składnikach. Jak szybko się okazało, nowy styl życia wpłynął pozytywnie na jej zdrowie. Dziś Ella jest już całkiem zdrowa i próbuje zarazić innych dietą, dzięki której nareszcie może cieszyć się życiem.

Jakie przepisy znajdziecie w tej książce? Przede wszystkim bardzo łatwe do przyrządzenia. Dania na bazie składników, używanych przez Ellę, nie są...

Małgorzata | 2016-03-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 marca 2016

Najpiękniejsza książka kucharska jaką miałam w rękach. Ba! To coś więcej niż tylko książka – to świadectwo o tym, jak zmiana nawyków żywieniowych wpływa na nasze życie.

Autorka – Ella Woodward, prowadzi znanego bloga kulinarnego „Deliciously Ella”. Jej przepisy bazują głównie na produktach roślinnych i bezglutenowych. Jest weganką, która zaraża entuzjazmem do warzyw i owoców. Po lekturze jej nowej książki na pewno zmienicie swoje podejście do jedzenia, które de facto ma moc uleczania. Sama, jak się przyznaje, dawniej żywiła się samymi słodyczami i żywnością wysoko przetworzoną. Dopiero poważna choroba zmieniła jej światopogląd.

Właściwie poczułam się trochę, jak ona. Mam nadzieję, że znajdę w sobie tyle siły co Ella żeby zmienić swoje nawyki. Raz już kiedyś próbowałam i poległam. Może tajemnica tkwi w tym, że na początku jadła proste posiłki, zbliżone do tych sprzed diety (dieta to złe słowo ale nie wiem czym je w tym wypadku zastąpić). Dopiero z czasem, kiedy schemat się jej...

xVariax | 2016-03-16

Dieta roślinna nie musi być nudna. To nie, jak niektórzy sądzą, kiełki i miałka zielenina, tyko feeria smaków, jaką oferują produkty tanie, zdrowe i dostępne w niemalże każdym domu.

Ella Woodward jest modelką, która z dnia na dzień poświęciła się gotowaniu. Uzależniona od słodyczy (zupełnie jak ja;)) z uwagi na problemy zdrowotne, musiała przeorganizować cały swój jadłospis. Bazę jej przepisów stanowią teraz zboża, nasiona, warzywa i owoce, a wszystkie dania są szczodrze przyprawione.

Tym co wyróżnia Smakowitą Ellę od innych, wegańskich propozycji, jest natomiast szeroko zakrojony opis składników i charakterystyka każdej z grup pokarmowych. Książka podzielona została na sześć rozdziałów: produkty zbożowe, orzechy i nasiona, rośliny strączkowe, owoce, smoothie i soki oraz rozdział life-stylowy: życie według smakowitej Elli. Wszystko to sprawia, że w tematykę zdrowego odżywiania wchodzimy metodycznie, powoli poszerzając widzę.

W Polsce, w diecie roślinnej, niezaprzeczalnie...

Tina | 2016-07-18

Nigdy nie sądziłam, że to napiszę, ale tak, to właśnie książka, która zmieniła moje postrzeganie świata. Stojąc w obliczu nieuleczalnej, dziwnej choroby zazwyczaj nie mamy siły walczyć. Lekarze nie dają nam szans, czy może my sami nie chcemy sobie dać tej szansy podążając ślepo za diagnozą? Ella początkowo zrobiła to samo, gdzieś jednak w jej wnętrzu tliła się jeszcze iskierka nadzieji, która popchnęła ją do walki. Nagrodą w tej potyczce było życie, nie takie próbówkowe pełne antybiotyków i dni, kiedy nie wstaje się z łóżka, ale to PRAWDZIWE, gdzie jedzenie przynosi radość i dobre samopoczycie, gdzie każda rzecz, nawet wyjście do pracy, cieszą, gdzie na twarzy gości uśmiech.
Podziwiam Ellę i dziekuję jej za inspirację i wiele wspaniałych przepisów, które nie wymagają drogich, bądź trudodostępnych składników. To jest jedna z wielu zalet tej książki! Chcesz byc zdrowy, ale sądzisz, że Cię na to nie stać! ? Nieprawda! Ta książka udowadnia, jak wiele może zdziałać siła naszego umysłu,...

Monika | 2016-03-17
Przeczytana: 15 marca 2016

Smakowita Ella
Ella Woodward

Smakowita Ella to nie tylko książka kucharska, ale przede wszystkim niezwykła historia Elli Woodward, która rezygnując z dotychczasowego odżywiania opartego na przetworzonych produktach naszpikowanych ogromnymi ilościami cukru i inny niezdrowych substancji uratowała swoje życie. Kiedy w 2011 roku Ella zachorowała, nie była w stanie normalnie funkcjonować. Całymi dniami spała, miewała omdlenia, kołatanie serca i wiele innych objawów, które nie dawały jej normalnie żyć. Najgorsze było to, ze nikt nie był w stanie jej pomóc, żadne leki i lekarze. W końcu Ella otrząsnęła się i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Chciała ratować swoje życie i tak praktycznie z dnia na dzień z niezdrowego, śmieciowego jedzenia przeszła na dietę opartą na produktach roślinnych, rezygnując z glutenu, nabiału, mięsa i cukru. Nie było również mowy o żadnych produktach przetworzonych chemicznie i przepełnionych szkodliwymi substancjami. Oczywiście na początku nie było pięknie...

knigoholiczka | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

To będzie chyba najbardziej krytyczna recenzja w historii mojego bloga. Jednak oprócz złych słów, powiem również dobre.
Lubię czasem sięgnąć po książkę kucharską. Jeszcze lepiej, gdy można się z niej czegoś ciekawego dowiedzieć. Mam dużą zagwozdkę czy polecić Wam ją bowiem ma jedną okropną wadę, która sprawia, że pozycja jest u mnie spalona. O co chodzi?
Cieszę się, że książkę dostałam w ramach współpracy recenzenckiej. Kupując ją za pośrednictwem internetu miałabym poczucie straconych pieniędzy (no chyba, że zajrzałabym na stronę Wydawnictwa Znak, gdzie można znaleźć fragment). Nie będę już trzymać Was w niepewności- tą wielką wadą jest maleńka czcionka. Nie są to zwykłe maleńkie literki, dla mnie są one tyci- tyci. Skutecznie zepsuły mi lekturę...
Zapewne nie tylko dla jest ważna wielkość druku. Dla tych, którzy widzą dobrze- to niewielki problem. Dla słabowidzących- jak na przykład Knigoholiczka- ogromny. Nie oszukam gdy powiem, że czytałam z odległości kilku centymetrów......

Efekt Elli: kulinarny fenomen w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii jak dotąd sprzedało się ponad 200 tysięcy egzemplarzy jej książki. Jej blog co miesiąc odwiedza ponad 2 mln czytelników. Mowa o Elli Woodward i jej książce kulinarnej „Smakowita Ella”, która zawiera ponad 100 pysznych, zdrowych i sprawdzonych przepisów. Od 9 marca w sprzedaży dostępne jest również polskie wydanie.