Krzycz dla mnie

Tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
Cykl: Daniel Vartanian (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Scream For Me
seryjny morderca, miłość

Najbrutalniejsze światowe bestsellery pisane przez kobietę o kobietach. Najgorętszy tytuł w Wielkiej Brytanii w lutym 2009 Najlepsze wejście tygodnia: najwyższa sprzedaż w brytyjskich księgarniach w tygodniu premiery. Wybiera je według niezrozumiałego planu. Krzyczą, a on rozkoszuje się ich strachem... W Atlancie giną młode kobiety. Zbrodniarz naśladuje seryjnego mordercę sprzed trzynastu...

Najbrutalniejsze światowe bestsellery pisane przez kobietę o kobietach.
Najgorętszy tytuł w Wielkiej Brytanii w lutym 2009

W Atlancie giną młode kobiety. Zbrodniarz naśladuje seryjnego mordercę sprzed trzynastu lat. Zabija w identyczny sposób kobiety podobne do jego ofiar. Alexandra straciła wtedy siostrę bliźniaczkę. Teraz czuje jak pętla strachu zaczyna zaciskać się wokół niej. Tylko agent specjalny Daniel Vartanian ma szansę ją uratować. I znaleźć potwora, który przypomniał mu największy koszmar jego życia...

Szokujące, okrutne sceny, nieustające napięcie i postaci wynaturzonych morderców przyniosły brutalnym thrillerom amerykańskiej autorki Karen Rose prestiżowe nagrody i zachwyt czytelników i czytelniczek. Jej powieści są wydawane w kilkusettysięcznych nakładach; w USA pierwsze nakłady osiągają 300 000 egzemplarzy. Stają się wiodącymi tytułami największych wydawnictw i bestsellerami z pierwszych miejsc światowych list.

źródło opisu: [Amber, 2009]

Kinga | 2013-02-03

Alex Fallon trzynaście lat temu straciła swoją siostrę bliźniaczkę. Została zgwałcona i zamordowana, a jej twarz zmasakrowano. Po trzynastu latach od tego wydarzenia w Atlancie giną młode kobiety. Policja znajduje ich ciała zawinięte w koc, porzucone w różne, widoczne miejsca. Twarze ofiar są zmasakrowane.

Pewnego dnia do Alex dzwoni opieka społeczna. Jej przyrodnia siostra Bailey zniknęła, a jej córkę Hope znaleziono przestraszoną w szafie. Alex postanawia zaopiekować się dziewczynką aż do znalezienia jej matki. Czy Bailey coś się stało? Czy powróciła do narkotyków i porzuciła swoje własne dziecko? Co widziała Hope?
Daniel Vartanian zaczyna prowadzić śledztwo.

Na okładce widnieje napis: "Najbrutalniejsze światowe bestsellery..." byłam więc przygotowana na wszystko jednak trochę zabrakło tej brutalności. Było jej za mało. Książka zapowiadała się bardzo fajnie. Ktoś zabija młode kobiety, a przed śmiercią gwałci. Morderca rozkoszuje się ich krzykiem, to go napędza. Wszystko było by...

jamuchyba | 2013-01-20
Na półkach: Przeczytane, Odrzucone
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Słabiutka, przewidywalna treść. Dialogi jak w wenezuelskim serialu. Całość pisana językiem średniozdolnego licealisty. Po kilkudziesięciu stronach pas, szkoda czasu.

Henioo | 2015-09-07
Przeczytana: 04 września 2015

Tak naprawdę, jeśli chodzi o konstrukcję książki, niewiele ona różni się od poprzedniej części tej swoistej trylogii.
Dałem jednak niższą ocenę z uwagi na moje subiektywne odczucia, I część czytało mi się po prostu lepiej.
No i ta paskudna okładka... Jedna gwiazdka mniej za ten kicz.

książek: 1905
Czarnoskrzydła | 2012-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2012

morderstwo z przed lat wraca przez przypadek.zaginiona młoda matka i zagubiona ciotka dziecka.miłość która przychodzi w najdziwniejszym momencie.
świetna książka:) polecam:)

Karo | 2012-04-22
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam

W tej części dokładnie poznajemy faceta, o którym jest ta seria, czyli Daniela Vartaniana. Przedstawione są jego relacje z siostrą, jego praca i życie, on także tworzy książkową parę z Alex. Co do niej samej to ja ją tam polubiłam. Miła dziewczyna, niestety zagubiona w swoim życiu, które jak się okazuje dla niej samej jest tajemnicą. W tej części dowiadujemy się o wydarzeniach z przeszłości, które napawają przerażeniem, do czego zdolni potrafią być ludzie i jaką satysfakcje może im to sprawiać, a książka na koniec zostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Aż nie mogłam się doczekać następnej i ostatniej części. Ogółem wrażenia jak najbardziej pozytywne. ;)

rumiko | 2015-06-13
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 03 maja 2015

Wybitnie średni kryminałek, w którym autorka poświęca intrydze niemal tyle samo czasu i miejsca, co romansowi między głównymi bohaterami. I w tej papce wszystko się rozmywa.Nie wrócę raczej do tej książki.

karooop | 2014-05-06

Przez przypadek kiedyś w bibliotece wzięłam tą książkę. I teraz nie żałuje! Teraz zaczęłam czytać pierwszą część, ale te książki jak ta uzależniają człowieka. Nie może przestać czytać ;)

adrienne | 2013-11-18

Wszystkie książki z tej serii bardzo mnie zaciekawiły, jestem w trakcie czytania ostatniej. Polecam wszystkim osobą lubiącym kryminały, o ciekawej fabule :)

Mi_ | 2012-10-01

Mniej więcej w 3/4 książki strasznie mi się dłużyło, końcówka całkiem dobra. Właśnie: dobra. Nie oszalałam na jej punkcie.

kl1976 | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Dobra ,mocna trzyma w napięciu..
Małe miasteczko a co za tym idzie większość jakby miała coś wspólnego z zbrodnią,każdy wydaje się podejrzany..I coś w tym jest

>28/52<