Wirtuoz zbrodni

Cykl: Archie Sheridan (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Sweetheart

Morderczyni Gretchen Lowell powraca! Mrożąca krew w żyłach kontynuacja bestsellerowego Obłędu serca.

lenuszka | 2012-07-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Na początku, przyznam się bez bicia, nie miałam pojęcia, że książka ta jest drugą częścią cyklu, dopiero w trakcie czytania odkryłam, że tak jest. Książka jest fantastyczna, czyta się ją z zapartym tchem. Ciężko oderwać od niej oczu, chce się więcej i więcej. Wypadałoby mi teraz przeczytać pierwszy tom, ale tak bardzo mnie interesuje, co będzie dalej, że chyba najpierw sięgnę po kolejną część, a pierwszą zostawię sobie na deser ;-) Niewątpliwie jest to lektura warta uwagi. Polecam!

byrcyn11 | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Całkiem przyzwoity kryminał, choć jak dla mnie za bardzo przerysowany, ale za to nie ma nudy. Niewiele osób, krótkie rozdziały, więc wszystko jest przejrzyste i zrozumiałe pomimo obcych nazwisk. Na okrasę dość ostra scenka miłosna na granicy perwersji. W ogóle główny bohater jest mocno zakręconą osobą, ale o jakże ludzkich uczuciach - autorka ;). Na weekend w sam raz.

slashie | 2014-11-08
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 08 listopada 2014

Kocham, kocham, kocham!
Kryminały mogę czytać cały czas, ale dopiero w tym odnalazłam coś pociągającego, wywołującego nieopisane emocje, powodujące wypieki na twarzy przy czytaniu i napisane dokładnie w takim stylu w jakim ja bym chciała napisać książkę.
Jest to druga część o detektywie Archie'm Sheridanie i przepięknej seryjnej morderczyni Gretchen Lowell. Zarówno pierwsza jak i druga część przypadły mi niesamowicie do gustu. Ze smutkiem tylko obserwowałam jak nieuchronnie lecą przeczytane kartki. Z jednej strony pragnęłam pochłonąć książkę jak najszybciej, a z drugiej starałam się przedłużyć tę rozkosz do maksimum.
Ukazany opis psychopatki-feministki na długo zapadnie mi w pamięć. Także fabuła osadzona w willi w płonącym lesie nadaje pikanterii i ekscytuje coraz bardziej z minuty na minutę.
Serdecznie polecam i liczę, że znajdzie się jeszcze więcej fanów Gretchen Lowell, nieziemsko pięknej morderczyni.

Alina | 2010-11-07
Przeczytana: 30 października 2010

Z góry uprzedzam, iż ta recenzja będzie fanatyczna, obsesyjna i kompletnie nieprofesjonalna w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu.

Gretchen Lowell, piękna, inteligentna, psychopatyczna seryjna morderczyni ucieka z więzienia po tym, jak Archie, jej ostatnia ofiara i jednocześnie detektyw prowadzący jej sprawę, przestaje ją odwiedzać. Przeprowadza wiele skomplikowanych (lub też nie - w zależności od punktu widzenia) działań, by wydostać się z zamknięcia.

W tym samym czasie toczy się sprawa rozpoczęta w "Obłędzie serca" z opiekunką dzieci senatora - Molly Palmer. Susan dąży do tego, by wreszcie opublikować swój artykuł, jednak w wyniku ucieczki Gretchen dziennikarka musi siedzieć w zamknięciu, gdyż jest jednym z potencjalnych celów. Wraz z Henrym dochodzą do wniosku, że, by znaleźć morderczynię, będą zmuszeni rozwiązać obecną sprawę.

A Archiemu w tym czasie wysiada wątroba od zbyt dużej ilości vicodinu.

Uważam, iż ta część jest gorsza od poprzedniej, ponieważ Gretchen było mniej,...

Silviana | 2013-12-21

Wirtuoz zbrodni - tym razem to miano można przypisać do kobiety! Niespotykane i intrygujące. Tym bardziej, iż postać niebywale pięknej, zmysłowej i okrutnej morderczyni jest barwny, magnetyczny i przykuwający uwagę. „Gretchen Lowell. Wirtuoz. Królowa zła" - Demon, który zawładnął umysłem i sercem detektywa Archiego, który mimo to, iż został przez nią skrzywdzony, torturowany, to i tak z utęsknieniem wraca do niej myślami... Rządzi nim chora obsesja! Ale nie tylko nim…

Książka autorstwa Chelsea Cain jest niebywale wciągająca. Czytelnik już od pierwszej strony ma ochotę się w nią zagłębiać bardziej i bardziej, każda zaś następna strona powoduje jeszcze większą chęć jej natychmiastowego pochłonięcia. Dawno tak ciekawej, mrocznej i krwawej, a także pełnej elektryzujących się namiętności historii nie czytałam! Niestety dopiero w trakcie czytania zorientowałam się, iż ta książka jest kontynuacją poprzedniej... Szkoda... Chociaż nie ukrywam, iż zrobię sobie jako czytelnik kontrolowaną...

Agro | 2013-03-14

Kontynuacja „Obłędu..” Tak samo rewelacyjna i wciągająca. Bardzo dobry styl.
Zaciekawia , nie pozwala na nudę i zaskakuje. Tego oczekuje po kryminale.
Książki pani Cain mają to „coś”.

po-prostu-czytaj | 2013-12-30
Przeczytana: listopad 2013

Wirtuoz zbrodni to druga cześć pasjonującego „Obłędu serca”. Chelsea Cain przenosi czytelnika w świat mrocznych wspomnień morderstw i okrucieństwa, jakich nie jesteśmy sobie na co dzień, w stanie wyobrazić.

Jak dowiadujemy się z pierwszej części Archie Sheridan, jako dwusetna ofiara Wirtuoza, uchodzi z życiem. W związku z tym w ponownie spotykamy detektywa po przejściach, który wraca do czynnej służby w policji. Ma nie lada zadanie do wykonania: po pierwsze musi udawać przed rodziną, przyjaciółmi i przede wszystkim mediami, że po urazie jakiego doznał, nie ma już ani śladu i tak naprawdę jest w świetnym stanie psychicznym. Niczym zawodowy aktor, ukrywa przed wszystkimi swoje uzależnienie od leków psychotropowych i przeciwbólowych. Do drugie sprawa toczona przeciwko Gretchen Lowell wymyka się spod kontroli, gdy owa zabójczyni ucieka z więzienia. Gdyby tego wszystkiego było mało, na głowie ma pewną młodą dziennikarkę, która chodzi za nim krok w krok i próbuje napisać o nim artykuł...

Chihiro | 2011-10-03
Przeczytana: 02 października 2011

Książka jest po prosu fantastyczna. Urzekła mnie. Postać Gretchen Lowell coraz bardziej mnie intryguje. Moim zdaniem "Wirtuoz zbrodni" jest zacznie ciekawszy niż "Obłęd serca" (co nie znaczy, że pierwsza część nie jest dobra, wręcz przeciwnie). Nie będę się rozpisywać, książka bardzo mi się podoba i nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam ostatnią(niestety) część trylogii.

Monika | 2011-05-05
Przeczytana: 11 marca 2011

Świetna lektura!!Ciekawa fabuła, nieprzewidywalne zwroty akcji, intrygujący bohaterowie. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić.

manfred | 2012-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2012

kupiłam tę książkę na wakacjach w jednym z tych fantastycznych namiotów, w których książki mają cenę przyjazną dla portfela:) Zaintrygował mnie tytuł do tego stopnia, że nawet nie przeczytałam, że jest to kontynuacja...ale nie zaczęłam tej książki czytać na wakacjach. Wróciłam do domu i książka trafiła na półkę,a ja czytałam książki pożyczone. Jednakże "Wirtuoz..." czekał na mnie i kusił:) w końcu wczoraj chwyciłam go do ręki. Gdy zorientowałam się, że to druga część, pojawiła się we mnie myśl,żeby może jednak poczekać i najpierw znaleźć i przeczytać pierwszą. Ale już było za późno, już byłam wciągnięta...
Momentami zapiera dech w piersiach i bije po wyobraźni dokładnością opisów. Ale wciąga niemiłosiernie. Chce się wiedzieć,co będzie dalej. Takie właśnie książki lubię:)