W mocy wichru, cz. II

Cykl: Teatr węży (tom 3)
Wydawnictwo: RW2010
Agata Rugor

"W mocy wichru" to ostatni tom cyklu "Teatr węży" o Krzyczącym w Ciemności, czarnym magu, którego przeszłość skrywa cień. W świecie po Skażeniu, gdzie czarny dar czyni cię wyklętym i ściganym, każda maska, każda nowa tożsamość mogą zagwarantować bezpieczeństwo tylko przez krótki czas. Marshia Lavalle, która przez lata służyła Otchłani, musi się zmierzyć z konsekwencjami - i płaci wysoką...

Marshia Lavalle, która przez lata służyła Otchłani, musi się zmierzyć z konsekwencjami - i płaci wysoką cenę. Krzyczący w Ciemności jeszcze nie wie, że przypomnieli sobie o nim wrogowie z poprzedniego życia. Anavri musi nauczyć się posługiwać darem, którego nienawidzi. A w jednym z miast nad Zatoką Snów grasuje morderca.

Co łączy tragedię, jaka rozegrała się przed laty w mieście ogarniętym zarazą, z człowiekiem w stroju błazna, który zabija kobiety lekkich obyczajów? I czy można wygrać z nieubłaganą logiką mówiącą, że w życiu czarnego maga każda więź prędzej czy później musi zostać zerwana?

Jedno jest pewne - nie należy liczyć na szczęśliwe zakończenie.

źródło opisu: http://www.rw2010.pl/

źródło okładki: http://www.rw2010.pl/

BlueCarmen | 2019-08-10
Przeczytana: 27 lipca 2019

Trzeci tom Teatru węży, wciąż pisany lekko i interesująco funduje rozwój wątków mających swój początek w poprzednich częściach. Od samego początku jest dramatycznie, a bohaterom znanym z Dwóch kart i Pośród cieni zagrażają nowi wrogowie i niebezpieczeństwa. Brune ponownie zachwyca jako bohater o różnorodnych cechach i nie do końca dobrej czy złej naturze. Pomysły autorki na nowe komplikacje, intrygi i spiski między czarnymi i srebrnymi magami wciągają czytelnika i fundują dynamiczną i przygodową fabułę, dzięki któej książkę ciężko odłożyć. Warto sięgnąć po powieści Hałas choćby i dla intrygującego, bogatego świata, który żyje.

Gosia | 2019-07-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book

Świat przedstawiony w książce przyciąga uwagę. Historia napisana z wyczuciem.

glodnawyobraznia | 2019-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2019

"W mocy wichru", trzecia część cyklu Agnieszki Hałas "Teatr węży", zdecydowanie nie jest tym, czego oczekiwałam po pierwszym i drugim tomie. A powody wyjaśniam oczywiście w niniejszej recenzji, prezentując przy okazji podsumowanie całej serii.

Prolog jak zwykle wprowadza wiedzę dotyczącą historii świata przedstawionego i tym razem przybliża nam sylwetki wybrańców Eresha oraz naturę Skazy. Sama fabuła zaś wita nas w Eume, jednym z pięciu miast nad Zatoką Snów, w którym tajemniczy sprawca w bestialski sposób morduje prostytutki. Brune udaje się zaś do miejsca, gdzie mieszkali niegdyś jego rodzice, by uzupełnić luki w pamięci. Spokój zakłócają mu agenci Doliny Rdzy urządzający polowanie na agentów Doliny Popiołów. A wszystko dlatego, że w tej pierwszej nastąpił przewrót, co ma również wpływ na losy Marshii – jej dotychczasowy przełożony Charooz postanowiła ją bowiem sprzedać. Kuta na cztery nogi Żmijka przygotowała sobie jednak drogę wyjścia z cyrografu – formę pojedynku magicznego,...

Nanik | 2018-12-08
Na półkach: Przeczytane, 040 Fantasy
Przeczytana: 29 listopada 2018

Janusz Szewczyk | 2018-09-26
Przeczytana: 26 września 2018

Robert Wegner we wstępie do trzeciego tomu "Teatru węży" napisał, że autorka "...zabiera nas w ciekawą i wyczerpującą podróż, z której wracamy oszołomieni lub zniesmaczeni, przybici albo zachwyceni. Ale nie obojętni. A to kwintesencja dobrej opowieści." Po lekturze początkowych rozdziałów "W mocy wichru" pomyślałem, że najwyraźniej gdzieś w trakcie tejże podróży musiałem wypaść z pociągu, gdyż pozostawałem obojętny. Potem trochę mi przeszło, gdy autorka zaczęła wreszcie zmierzać ku kulminacji i rozwiązaniu tajemnic głównego bohatera, co zwiększyło tempo akcji. Niestety zakończenia (jest ich kilka i każde dotyczy innego wątku powieści) były w zasadzie jednym wielkim pasmem rozczarowań i popsuły mi solidnie ewentualną przyjemność płynącą z lektury. I nie chodzi mi tylko o to, że rozwiązania różnych problemów bohatera zaproponowane przez autorkę były pozbawione znaczenia, ale również o to, że fabuła całej trylogii prowadziła donikąd. Bohater kończy ją w nieomalże dokładnie takim samym...

Vejne | 2018-09-25
Przeczytana: 25 września 2018

Zakończenie historii Krzyczącego. Chociaż z przyjemnością czytałam każdy kolejny tom serii, w tej pozycji dopatrzyłam się idealnie wyważonego epilogu.
Fabuła tak jak i w poprzednich częściach wciągała i trzymała w napięciu. W tym tomie postać głównego bohatera odkrywa przed czytelnikiem swoją przeszłość i emocjonalną oraz na swój sposób romantyczną stronę.
Perypetie Krzyczącego i związanych z nim osób stają się przygodami drużyny, która uzupełnia się o zróżnicowane umiejętności.
Postacie Marshii i Lorraine zyskały jeszcze więcej mojej sympatii.
Więcej nie zdradzam, zachęcam do lektury ;)

Joanna | 2018-09-24
Przeczytana: 24 września 2018

Ostatni tom trylogii mocno mnie rozczarował. Fakt, nadal jestem oczarowana światem zmroczy, urzeka mnie świat sfer, konflikt między srebrem a czernią ale...są minusy. Po pierwsze ostatni tom się dłuży, po drugie jest niespójny a po trzecie zakończenie cyklu to dramat.

Trylogia skupia się na dwóch wątkach: morderstwach popełnianych na jasnowłosych prostytutkach i utracie pamięci przez głównego bohatera. Morderca zostaje odnaleziony i unieszkodliwiony gdzieś w połowie trzeciego tomu. Druga połowa książki to istny groch z kapustą. Jest oderwana i niespójna, materiał byłby świetny do rozwinięcia jako kolejny tom a tak zostawia uczucie znużenia i niedosyt. Krzyczący w Ciemności poznaje częściowo swoją przeszłość ale nadal nie jest wiadome czy to prawda czy kolejne kłamstwa demonów Otchłani. Koniec książki natomiast jest albo wstępem do kolejnych części albo brakiem pomysłu autorki na sensowne rozwiązanie snutej opowieści.

Damian | 2018-08-25

Książka stawiana przeze mnie na równi z twórczością A.Sapkowskiego.

Przeczytana: 13 sierpnia 2018

„Przyspieszył kroku, wspinając się energicznie po stromym zboczu – cień z jarzącymi się oczami, dla których smolista noc była jedynie półmrokiem zmierzchu. Znał drogę.”
Lubię fantastykę, a ponieważ uważam, że w tym gatunku również polscy autorzy mają spory talent, z chęcią sięgam po rodzime dzieła. Zaczynając spotkanie z twórczością Agnieszki Hałas sięgnęłam po rekomendowaną między innymi przez Roberta Szmidta powieść „Dwie karty”. Nie czułam się do końca usatysfakcjonowana pierwszym tomem cyklu „Teatr węży”, ale dałam szanse kolejnym. I tak już „Pośród cieni” zaostrzyło mój apetyt, a „W mocy wichru” sięgnęło wyżyn. I chociaż czuję niedosyt, bo autorka zostawiła mnie w drżącym zawieszeniu, to uważam, że ta trylogia jest jedną z lepszych, jakie miałam okazję czytać.

„Ktoś czerpał chorą radość z ich śmierci, ale czy był czarnym magiem, który karmi się cierpieniem? Czy może fałszywym magiem, odprawiającym okrutne rytuały w nadziei, że zyska w ten sposób potęgę albo władzę nad...

Cerbin | 2018-08-02

Już myślałem, że nie doczekam papierowego wydania, a na czytniki się nie mogę przestawić... Lata całe to zajęło, ale historię przeszłości Brune wreszcie poznaliśmy. Teraz czekam na historię przyszłości :)