I wojna światowa w fotografiach - J. H. J. Andriessen

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
historyczna

Ponad 800 fotografii opatrzonych kompetentnym komentarzem. Nowe fakty i interpretacje. Wszystkie przełomowe bitwy I wojny światowej.

Getos | 2016-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2016

Absolutna rewelacja. Świetnie dobrane fotografie pokazują realny obraz i tragizm wydarzeń I wojny światowej. Wszystko opatrzone jest ciekawymi opisami. Autor wśród fotografii snuje opowieść dot. tego konfliktu. Oczywiście opisy dotyczą tylko głównych wydarzeń tego konfliktu i są mało szczegółowe, ale trudno oczekiwać w takiej pracy czegoś więcej. Autor niektóre wydarzenia takie jak np. wybuch wojny i przystąpienie do niej Niemiec, czy też storpedowanie RMS "Lusitani" pokazuje w nieco innym świetle niż zwykło się nam to przedstawiać. Czuje się tutaj nutkę sympatyzowania z Niemcami (Autor pokazuje jak mocarstwa europejskie rywalizowały o kolonie, jak zawiązywały blok przeciwko rosnącej gospodarczej potędze Niemiec przez co odpowiedzialność za wybuch tego konfliktu nie może li tylko spoczywać na stronie niemieckiej). Za taką polemiczną postawę, zresztą w miarę dobrze argumentowaną można dać plusa. Tak jak napisałem, nie treść jest jednak w tej pracy najważniejsza, ale fotografie,...

Zoltan | 2014-10-20

Zdjęcia fenomenalne, dla zainteresowanych tematem pozycja obowiązkowa. Dużo zdjęć, które ciężko gdzieś indziej spotkać. Może trochę za dużo miejsca poświęconego Wojnie na Pacyfiku, ale to już zależy co kogo bardziej interesuje.

Rydzek | 2013-07-21
Przeczytana: 2012 rok

Świetne ukazanie I Wojny Światowej.

Pio | 2016-11-02
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane