Ślepa zemsta

Tłumaczenie: Małgorzata Borkowska
Cykl: Stacy Killian (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
Nowy Orlean, zbrodnia, śledztwo,
Bożena

Nowy Orlean po huraganie Katrina. Brak prądu, żywności, chaos i zniszczenie. Na złomowisku policja znajduje sześć kobiecych dłoni. Śledztwo, które prowadzi detektyw Patti O’Shay, zostaje szybko umorzone z braku świadków i dowodów. Patti ciężko przeżywa niepowodzenie, ale wkrótce musi zmierzyć się z większą tragedią. Jej mąż, również policjant, zostaje brutalnie zamordowany. Prawdopodobnie padł ofiarą grasujących na ulicach band szabrowników. Dochodzenie utyka w martwym punkcie.

Po dwóch latach policja odkopuje w parku ciało kobiety pozbawione prawej dłoni. Śledztwo ponownie prowadzi Patti, z tym większą determinacją, że na miejscu zbrodni znaleziono odznakę jej męża. Pani detektyw stawia wszystko na jedną kartę. Odrzuca zasady i postanawia grać równie nieczysto, jak ścigany przez nią morderca…

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/slepa-zemsta-1

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/slepa-zemsta-1

Aneta Wiola | 2018-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2018

MORDERCA: „CHIRUG”?
Nowy Orlean powoli wraca do życia po huraganie Katrina; jednak w mieście zło czai się w postaci seryjnego mordercy, zwanego „Chirurgiem”. Brak jakichkolwiek śladów wpływa na umorzenie śledztwa. Tymczasem detektyw prowadząca sprawę - Patti O’Shay zmaga się, również z żałobą męża; także policjanta. Po czasie sprawa ponownie wraca. Przy odkrytych w parku zwłokach kobiety, potencjalnej ofiary „Chirurga”, zostaje znaleziona odznaka zmarłego męża Patti.

MORDERCA: „ARTYSTA”?
Tymczasem policjantka Stacy Killian, przybiera imię Brandi i pod przykrywką rusza do klubu ze striptizem. Stacy nie ma pojęcia, że „wdepnęła” w większą sprawę. Ktoś nęka tancerki. Niejaki „Artysta” wysyłał liściki do dziewczyny, po której wszelki słuch zaginął. Teraz na jego celowniku jest kolejna - Yvette. Szybko wychodzą na jaw nowe, szokujące fakty: zamordowaną dziewczyną z parku, okazuje się zaginiona ofiara prześladowania „Artysty”. I teraz nasuwa się pytanie: czy „Chirurg” i „Artysta” to...

crouschynca | 2018-08-01

Erica Spindler nie zapomina wtrącić gdzieniegdzie wzmianek o zgubnych skutkach huraganu, byśmy również pozostali świadomi w tejże materii. Niemniej zdecydowany prym wiedzie motyw brutalnych zbrodni, co jest całkowicie zrozumiałe zważywszy na fakt, że „Ślepa zemsta” to książka przeznaczona dla sympatyków kryminałów i thrillerów. (…)

Pisarka zaimponowała mi udanym gmatwaniem tropów, każąc zmieniać swoje zakłady w kwestii tożsamości głównego winowajcy. Czy to przerzucać się na nowego podejrzanego, czy to wracać do uprzednio obstawianego delikwenta. Co więcej, nie stroniącą od zwrotów akcji historię wieńczy rzeczywiście zaskakujący finał. A skoro książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko, nie zamierzam poprzestać wyłącznie na „Ślepej zemście”, dzięki której zaliczyłam pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki.

Opinia jest fragmentem recenzji, opublikowanej w całości na moim blogu:

Ania | 2016-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2016

Jest to świetny kryminał od którego nie sposób się oderwać.Znakomicie skonstruowana intryga w której do końca nie wiadomo kto jest mordercą.Z każdą kolejną stroną podejrzewałam coraz to inną osobę o popełniane zbrodnie aż w końcu okazało się że jakże się myliłam.Akcja rozgrywa się szybko i bardzo ciekawie,książkę czyta się z zapartym tchem w oczekiwaniu na to co wydarzy się w dalszej części.Budowa fabuły i stopniowe napięcie to jest to co jest zaletą tej powieści. Według mnie jest to bardzo dobry kryminał,z pogonią za nieuchwytnym mordercą,któremu sprzyja chaos i kiepska pogoda.

Anja | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Niesamowity kryminał Spindler!
Jestem zachwycona, cały czas coś się dzieje, ciągłe zwroty akcji i fenomenalne niespodziewane zakończenie.
Rewelacyjna postać zdeterminowanej Patty O'Shay, która została przedstawiona z wielu stron - raz była stanowczym, bezkompromisowym stróżem prawa, a raz kobietą żyjącą na krawędzi, ryzykującą życie i łamiącą wszelkie zasady. Desperacja i ogromna miłość do Sammy'ego dawała jej siłę, dzięki której nie bała się prowadzić ryzykownie skomplikowanego, pełnego zawiłych zagadek i fałszywych tropów śledztwa. Zainteresowała mnie także tajemnicza postać Yvette, która tak jak kapitan O'Shay miała dwie twarze.
Kryminał cały czas czyta się w napięciu, trudno przewidzieć, co się wydarzy dalej. W tej powieści podoba mi się również uwydatniony wątek psychologiczny, który pomaga zrozumieć postępowanie ludzi pojawiających się w utworze.
Brak mi słów żeby opisać moje wrażenia po przeczytaniu książki. Lepsze niż film akcji, daję słowo, że ciśnienie mi skoczyło...

Aniutka90 | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Słabsza niż poprzedniczki. Nie przykuła mojej uwagi w 100 procentach, jednak wielki plus za koniec, tego się nie spodziewałam.

Dorota_1988 | 2010-10-05
Przeczytana: 05 października 2010

Czytając tą książkę miałam z każdym rozdziałem więcej podejrzanych, a na końcu i tak się zdziwiłam bo nie brałam pod uwagę takiego przebiegu akcji.

aleksnadra | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

W 2005 roku Nowy Orlean nawiedza jeden z najgroźniejszych i niebezpiecznych żywiołów. Huragan Katrina pozostawia po sobie krajobraz nędzy i rozpaczy, złamane ludzkie nadzieje, spokój i przyszłość. Miasto jest zniszczone w ogromnym stopniu, jest wiele ofiar, brakuje produktów nawet dla zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych i fizjologicznych. Nie ma wody, prądu a po ulicach szarżują szabrownicy rabujący ocalone majątki. W tych i tak już trudnych warunkach, a wysypisku zostają odnalezione kobiece dłonie. Policja nie znajduje rozwiązania dla tego makabrycznego znaleziska. Brak środków,narzędzi, łączności zsuwa zbrodnię na drugi plan. Tak jak wiele przestępstw w tym czasie. Także tajemnicza śmierć policjanta i równocześnie męża detektyw Patti O'Shay utyka w martwym punkcie. Obie sprawy nabierają rozpędu po upływie dwóch lat, kiedy to zostają odnalezione szczątki kobiety pozbawionej prawej dłoni. W grobie zostaje także odnaleziona odznaka zamordowanego policjanta. Patti ponownie...

Dominika | 2015-03-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Bardzo trzyma w napięciu, do tego ma niespodziewane zakończenie, bo okazało się, że zabójcą jest ktoś, kogo nie brałam w ogóle pod uwagę, a osoba, którą podejrzewałam okazała się zupełnie niewinna. Jest to druga książka tej autorki, która przeczytałam, i zdecydowanie nie ostatnia. Polecam każdemu fanowi kryminałów.

ennkaa | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Chcę się powiedzieć :mniam! i mlasnąć z zadowolenia!...a potem rozwalić w fotelu, przykryć kocem i znowu dać się wodzić Pani Erice za nos.

Znowu dostajemy thriller najwyższej próby. Porywająca akcja z ciekawymi bohaterami. Bardzo polubiłam kapitan O'Shay i całą jej rodzinę. Kibicowałam im całym sercem i próbowałam pomóc w rozwiązaniu zagadki. Wiedziałam jednocześnie, że moje wysiłki na nic się zdadzą, bo jak zwykle autorka wrzuci czytelnikowi garść nieistotnych poszlak, kilka zmyłek i ostatecznie nie da się wpaść na rozwiązanie wcześniej niż na to wpadnie sama Patti. Oczywiście wcale mnie nie zdziwiło,że tak dokładnie się stało. "mniam" ponownie!
Dodatkowo książka jest bardzo ciekawa dla miłośników Pani Spindler ponieważ okazuje się,że wśród dalszych i bliższych krewnych pani kapitan mamy bohaterów innych książek autorki. Dzięki temu dowiadujemy się co się z nimi dzieje po dramatycznych perypetiach sprzed lat. To taki bardzo ciekawy matrix różnych historii i miałam dodatkową...

Ilość stron: 476
To siódma książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość Erici Spindler od dawna oraz opis na okładce.

„Ślepa zemsta” zaciekawia od początku do końca. Mordercą okazuje się...kobieta. Zaskakujące jest to, która. Można się tego domyślać, ale nie jet to takie łatwe jak może się wydawać podczas czytanie.
Koniec jest wzruszający jak na kryminał.
Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:
„Prawdziwe życie nie wygląda jak w hollywoodzkim filmie, w którym czarne charaktery da się rozpoznać na pierwszy rzut oka.” (str 89)
„Nigdy nie zastanawiasz się czy partner cię osłania. W momencie gdy zaczynasz się nad tym głowić, jesteś martwy.” (str 186)
„Umysł ludzki jest w stanie stworzyć wszystko, co tylko można sobie wyobrazić.” (str 407)

Pozostałe jakie czytałam:
"Opętanie"
"Krwawe wino"
"Złodziej tożsamości"
"Żywioły"
„Pętla” „Morderca bierze wszystko”
„Wyścig ze śmiercią”