Sześć sekund

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Thriller". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
Six seconds
978-83-238-6653-4
detektyw, Irak, świat
Ag2S

KOBIETA, KTÓRA UKOI SWÓJ BÓL TYLKO POPRZEZ ZEMSTĘ, A SPOKOJU I SZCZĘŚCIA ZAZNA DOPIERO W NIEBIE. W Iraku zamaskowani żołnierze brutalnie mordują męża i syna angielskiej pielęgniarki. Nie zdołała ich uratować, ale ratuje życie Amerykaninowi , wierząc, że jest on jej szansą na pomszczenie śmierci najbliższych. UDRĘCZONA MATKA, KTÓRA ROZPACZLIWIE POSZUKUJE SWEGO DZIECKA Tak jak inne matki w...

UDRĘCZONA MATKA, KTÓRA ROZPACZLIWIE POSZUKUJE SWEGO DZIECKA
Tak jak inne matki w Kalifornii, przyjechała odebrać swego syna ze szkoły. Odkryła, że jej mąż zabrał go wcześniej i zniknął bez śladu.

DETEKTYW, KTÓRY CHCE ODKUPIĆ SWOJĄ WINĘ
Policjant wszczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci małej dziewczynki. Trop prowadzi do szkoły, ale wtedy rozpoczyna się wyścig z czasem. Z każdą mijającą sekundą zbliża się wydarzenie, które może zmienić historię.

TROJE NIEZNAJOMYCH POŁĄCZONYCH WSPÓLNYM LOSEM. MAJĄ ODEGRAĆ SWOJE ROLE W WYDARZENIU, KTÓRE MOŻE ZMIENIĆ HISTORIĘ ŚWIATA… ZALEDWIE W SZEŚĆ SEKUND !

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

książek: 1954
Strega | 2016-04-10
Na półkach: 2016 r., Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzy równolegle historie, które - co raczej oczywiste- łączą się ze sobą, a każda z nich nosi w sobie pierwiastek dramatyzmu. Książka o wyborach, które dokonuje się pod wpływem tragicznych przeżyć, o zemście, ale i o bezgranicznej miłości. Sięgając pod książkę spodziewałam się ciekawszej fabuły. Przeczytałam ją, ale potrafię wymienić wiele tytułów bardziej interesujących.

LelandLester | 2015-03-16

Autor przedstawia nam kilka niezwiązanych ze sobą postaci: Daniela Grahama z wydziału zabójstw Kanadyjskiej Policji, pogrążonego w rozpaczy po śmierci żony, Maggie, żonę kierowcy ciężarówki z Kalifornii, Samarę – Irakijkę, która patrzyła na śmierć męża i synka. Im lepiej poznajemy ich sytuację, tym bardziej widzimy ich wzajemne powiązania, których sami nie są świadomi.

Według mnie zapowiedź wydawcy z tyłu książki ujawnia dużo za dużo i przez to jeszcze bardziej traci na tym element zaskoczenia i tajemnicy. Krócej!

Rick Mofina sprawnie posługuje się słowem, to trzeba oddać. Dzięki swojemu kilkudziesięcioletniemu doświadczeniu i poczynionym obserwacjom, sprawnie opisuje świat, który widział jako dziennikarz. Podróżując po świecie, był świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń, które pozostawiły piętno w jego psychice. Może czasem jest zbyt dokładny w tych wszystkich nazwach, adresach a może tylko ja odniosłem takie...

Sargento_Garcia | 2013-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: październik 2012

Sięgając po tę książkę byłem lekko przymuszony (nie miałem nic innego pod ręką z czytać się człowiekowi chciało), bo tematyka terroryzmu jest już dość oklepana.

Książka bardzo mile mnie zaskoczyła sposobem prowadzenia i tempem akcji oraz ciekawym sposobem przedstawienia trzech zazębiających się historii.

teri | 2012-01-08
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 2011 rok

Zdecydowanie NIE !!!

Izu | 2015-12-26
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Grunt, że dobrze się czyta i spleciona fabuła wciąga. Historia niestety już w połowie zaczęła być przewidywalna, za mało skomplikowana i za mało wątków zostało poruszonych.

W dobie ponawiających się wciąż informacji o zamachach, terrorystach, atakach na różne centra handlowe, dworce, osoby publiczne, książka Mofiny zrobiła na mnie wrażenie. Bo o terrorystach wiemy bardzo niewiele, a wiadomości są powierzchowne. Wiemy, że coś tam ludzie knują, wiemy że planują, chcą zemsty, sprawiedliwości, świętej wojny itd. Ale kto wykonuje te ataki? Kto jest narzędziem tych wszystkich spiskowców? Jak można doprowadzić człowieka do takiego stanu, że zechce on sam się zabić w imię jakiejś sprawy?

W swojej powieści Rick Mofina odsłania rąbek tajemnicy - skąd biorą się samobójcy wykonujący samobójcze ataki. Jak działają siatki szpiegowskie? Hm, tego pewnie i tak do końca nie poznamy, pewnie nie byłyby wtedy już TAJNYMI siatkami szpiegowskimi. Ale powieść czyta się jednym tchem.
Jest o tym, jak zwykli ludzie mogą zostać wplątani w wielką akcję terrorystyczną nieświadomie. Zostają często wykorzystani jak pionki w grze, a potem ręka, która nimi manipuluje niknie w...

Inez | 2015-03-28
Przeczytana: 25 października 2014

"Szesc sekund" Ricka Mofina, to wyjatkowo dobry thriller, ktory laczy troje nieznajomych wspolnym losem. Autor ciekawie przedstawia, jak dzialaja siatki szpiegowskie, jak organizowane sa zamachy terrorystyczne i jak pracuja sluzby specjalne zwalczajace terroryzm. Z ksiazki dowiedzialam sie jak niewinne osoby w tym dzieci moga byc wplatane w akcje terrorystyczna na ogromna skale nie przeczuwajac najgorszego. Rick Mofina w orginalny sposob przedstawia trzy historie, ktore zazebiaja sie tworzac jedna calosc. Skonstruowal on interesujaca opowiesc, z barwnymi postaciami, a wydarzenia sa przemyslane, tak ze lektura wciaga. Mnie zainteresowala od pierwszych stron i trzymala w napieciu do konca. Polecam

agus2003 | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Sięgnęłam po tę książkę bez przekonania, tym bardziej, że nie przepadam za thrillerami. Po ostatniej lekturze "Dziewczyny z pociągu" miałam chęć na coś lżejszego... Przyznam, że sama nie wiem dlaczego padło akurat na "Sześć sekund" Ricka Mofiny.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie już od pierwszych stron. Autor opisuje losy 3 bohaterów, którzy są w pewien sposób ze sobą powiązani, ale zupełnie tego nieświadomi.
Tematem książki jest głównie terroryzm. Autor ujawnia pewne szczegóły, o których nie mieliśmy pojęcia. Np skąd sie biorą chętni do ataków samobójczych? Jak działają służby specjalne?

"Sześć sekund" Ricka Mofiny to wyjątkowo dobry thriller, który trzyma w napięciu i czyta się go jednym tchem.

Elżbieta | 2016-02-04
Przeczytana: luty 2016

"Sześć sekund" to dobra książka sensacyjna. Mamy w niej całe grono terrorystów zdeterminowanych, by swoje mordercze plany doprowadzić do końca, śledczych mozolnie odkrywających krok po kroku zamierzenia zamachowców, dobrze skonstruowaną intrygę, akcję trzymającą w napięciu oraz zwykłych ludzi, uwikłanych w wydarzenia o światowym znaczeniu.
I nie ukrywam, że właśnie ten ostatni aspekt moim zdaniem jest największą zaletą książki. Autor z doskonałym wyczuciem oddaje rozpacz matki po zaginięciu syna, męża po śmierci żony i nienarodzonego dziecka, kobiety po stracie całej rodziny. Oszczędnie, ale jakże treściwie i sugestywnie kreśli ich sylwetki oraz to, co najważniejsze: bez zbędnego moralizatorstwa wyjaśnia motywy ich działania.
Książkę można potraktować jako jeden z wielu thrillerów obecnych na rynku wydawniczym i zapomnieć o niej góra tydzień po przeczytaniu, ale sądzę, że warto zastanowić się nad jedną ważną kwestią poruszoną przez pisarza. A mianowicie nad tym, jak łatwym obiektem...

Volumen | 2012-09-07

W dobie terroryzmu opis książki wcale nie zachęcał do sięgnięcia po nią. Zapowiadał się standard - znowu ktoś podłoży bombę, będzie bohater itp.Ale książkę czyta się szybko, wciąga a i zakończenie interesujące. POLECAM