Nie do opisania

Tłumaczenie: Kinga Dobrowolska
Cykl: Nie do wykrycia (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Unspeakable
kryminalny romans
Ag2S

O niektórych zbrodniach trudno mówić… Innych nie umiesz sobie nawet wyobrazić. Agentka Elaina McCord prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw. Ofiarami są młode kobiety, otumaniane narkotykami i brutalnie mordowane. Autor książek o prawdziwych zbrodniach, Troy Stockton, ma reputację playboya o nieodpartym uroku, który zrobi wszystko, by zdobyć materiały do kolejnej powieści. Jest ostatnim...

O niektórych zbrodniach trudno mówić… Innych nie umiesz sobie nawet wyobrazić.

Agentka Elaina McCord prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw. Ofiarami są młode kobiety, otumaniane narkotykami i brutalnie mordowane. Autor książek o prawdziwych zbrodniach, Troy Stockton, ma reputację playboya o nieodpartym uroku, który zrobi wszystko, by zdobyć materiały do kolejnej powieści. Jest ostatnim człowiekiem, któremu chce zaufać Elaina. Jednak teraz Troy okazuje się jej jedynym sprzymierzeńcem w sprawie, która staje się niebezpiecznie osobista. Morderca zaczyna kontaktować się z Elainą, bawić się z nią w kotka i myszkę, pokazując, jak bardzo jest bezlitosny i jak bardzo się do niej zbliżył. Teraz jest zagrożona nie tylko jej kariera, ale również życie…

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Nie_do_opisania-p-31153-1-30-.html

Eli1605 | 2017-09-25
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2017

To moje pierwsze spotkanie z Laurą Griffin. Nie zachwyciła mnie ta pozycja. I nie mogę się zdecydować, czy to kryminał z romansem w tle , czy może jednak romans z elementami kryminału. Oba wątki, czyli romans i kryminał, wzajemnie się uzupełniają ale wszystko jest jakieś przewidywalne i mimo odrażających morderstw brakuje mi tu narastającego napięcia. Czyta się szybko ale bez rewelacji.

Muminka | 2014-08-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Wciągający thriller o psychopacie uprowadzającym młode kobiety. Odurza je narkotykami by wypatroszyć i porzucić zwłoki w jakimś rezerwacie lub parku. Prowadzi grę w kotka i myszkę z pracownicą FBI Elainą McCord, ale dochodzenie na wyspie Tito i w okolicy daje jej szansę na romans z gorącym Troyem, autorem książek o znanych przestępcach.

| 2014-10-28
Przeczytana: 24 października 2014

"Nie do opisania" opowiada o wyspie Lito, na której zostają znalezione zwłoki młodej kobiety, nagiej i wypatroszonej. To już druga tego typu zbrodnia. Policja prosi o pomoc FBI i na miejsce zbrodni wysłana zostaje Elaina, jednak komendant miejscowej policji bezwzględnie odsuwa ją od śledztwa widząc, że Elaina jest kobietą. Troy (autor książek o prawdziwych zabójstwach i zabójcach),postanawia pomóc młodej agentce, która tworząc wstępny profil psychologiczny twierdzi, iż mają do czynienia z seryjnym mordercą. Komendant nie daje temu wiary, aż do momentu znalezienia kolejnych zwłok. A tym czasem morderca kontaktuje się z Elainą, która podąża własnym tropem zignorowanym przez policję i strażników Teksasu. Przy współpracy Troya i naukowców z laboratorium udowadnia, że ofiary związane były z popularną internetową grą – geocachingiem.

"Nie do opisania" to pierwsza pozycja tej autorki, jaką miałam okazję przeczytać i z całą pewnością sięgnę po następną pozycję.

Pozycja ta stworzona...

Olina | 2013-07-25
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Wydaje mi się że to bardziej romansidło (dosyć oklepane i przewidywalne) niż kryminał. Dosyć długo trwa zanim cokolwiek się rozkręca i człowieka wciąga w wir wydarzeń. Główna bohaterka działała mi na nerwy swoją infantylnością emocjonalną, jej plusem jest chęć wykazania się w prowadzeniu i wyjaśnieniu sprawy. Szału nie ma szczerze mówiąc, finału sprawy można się domyślić i sprawcy morderstw. Jeśli nie jest się wymagającym to można przeczytać dla zabiciu czasu ale trzeba dużo cierpliwości i zawziętości do przebrnięcia pierwszych kilkudziesięciu stron. Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego.

ursi | 2012-07-28
Przeczytana: 29 lipca 2012

Po przeczytaniu tej książki, stwierdziłam, że jest ona przeznaczona dla osób, które nie do końca są przekonane co do powieści sensacyjnych. Jakby się ktoś wahał, to na pocieszenie ma jeszcze romans i to w niezłym wydaniu. Oba te wątki - sensacyjny i miłosny - wzajemnie się uzupełniają i w sumie książkę czyta się lekko i szybko. Okres wakacyjny jest tu szczególnie wskazany.

Beata | 2012-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Elaina McCord jest świeżo upieczoną agnetką FBI. Jest niesłychanie ambitna i ciężko pracuje, by zostać profilerem w agencji dużego miasta, a tymczasem zostaje zesłana do pracy na wyspę Lito w Teksasie. Troy Stockton jest wziętym autorem wielu książek o prawdziwych zbrodniach, a na dodatek pociągajacym kobiety przystojniakiem. Obydwoje prowadzą śledztwo w sprawie okrutnych zabójstw młodych kobiet, które morderca patroszy jak ryby i porzuca na odludnych i ciężko dostępnych bagnach.
Klasyczna sensacja, poprawnie skonstruowana fabuła, nie ma mrożących krew w żyłach opisów, dobrze się czyta, lecz nie trzyma w napięciu jak thriller, nie ma emocjonującej końcówki wieńczącej żmudne dochodzenie. Wątek romansu między bohaterami jest ładnie, kobieco opisany.
"Nie do opisania" to druga po "Nie do wykrycia" książka Laury Griffin, która obecnie pracuje nad trzecią częścią cyklu. Ciekawe jaki będzie mieć tytuł? "Nie do wyczucia"?, "Nie do poczucia"?

karjola | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Książka jest....poprawna. Nie ma napięcia w oczekiwaniu kto jest mordercą, ani gryzienia palców z niecierpliwością w oczekiwaniu na zakończenie. Więc kryminał/thriller jest taki sobie, chociaż jakieś tam tajemnicze wydarzenia są. Romans też taki sobie, bez zbytnich uniesień. Język poprawny, nic tam nie "zgrzyta", czyta się dobrze. Można przeczytać, ale nie trzeba.

Dorotxy | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

W tej części pojawia się agentka FBI Elaina McCord, która przyjeżdża na wyspę by pomóc z rozwiązaniu sprawy brutalnych morderstw. Niestety już pierwszego dnia, gdy wyjawia swoją teorię, zostaje poddana próbie, co nie ułatwia jej w prowadzeniu śledztwa. Dodatkowo morderca zaczyna bawić się z nią w kotka i myszkę, dzwoni do niej... Elaina poznaje Troya Stocktona (który pojawił się też w 1 części) autora książek o prawdziwych zbrodniach, który postanawia jej pomóc. I choć agentka nie ufa nikomu zwłaszcza jemu, przyjmuje jego pomoc a między nimi zaczyna się rodzić coś więcej niż pościg za tajemnicą.

Agnieszka | 2016-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2016

Agentka Elaina McCord prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw. Ofiarami są młode kobiety, otumaniane narkotykami i brutalnie mordowane. Elaina musi zaufać Troyowi.Mordercę nazwali Zabójcą z Raju.Wdała się w romans z Troyem.
Wszystkie ofiary,były odurzone ketaminą.Z kilku komórek otrzymali profil zabójcy.
Strzeliła do zabójcy,gdy chciał zabić kolejną osobę.Tym mordercą był Etheridge.Został ranny.Nawet ciekawa książka.

MeBrunette | 2015-05-23
Przeczytana: 16 maja 2015

Jak dla mnie lepsza część od pierwszej. Czyta się szybko, nim się obejrzałam już był koniec. Romans z kryminalną nutką w tle- przyjemnie, miło..Czegoż chcieć więcej?