Ślepa zemsta

Tłumaczenie: Małgorzata Borkowska
Cykl: Stacy Killian (tom 3)
Wydawnictwo: Harlequin
Last known victim

W Nowym Orleanie, zniszczonym przez huragan Katrina, policja dokonuje makabrycznego odkrycia na składowisku lodówek w jednej z zamrażarek leży sześć kobiecych dłoni. Brak jakichkolwiek śladów powoduje, że śledztwo prowadzone przez trzymającą się twardo regulaminu kapitan Patti O'Shay zostaje umorzone. Dla Patti to duży wstrząs, zwłaszcza że przeżywa też osobistą tragedię. Jej mąż, kapitan policji, został brutalnie zamordowany, prawdopodobnie przez grasujących w zniszczonym mieście szabrowników. Po dwóch latach policja odkopuje w miejskim parku zwłoki kobiety pozbawione prawej dłoni. Patti znów prowadzi śledztwo, z tym większą determinacją, że w pobliżu miejsca zbrodni odnaleziono odznakę jej męża. Tym razem jednak postanawia odrzucić wszystkie zasady, którymi się kierowała. Naraża na szwank nie tylko karierę zawodową, ale także własne życie...

Ania | 2016-07-09
Przeczytana: 04 lipca 2016

Jest to świetny kryminał od którego nie sposób się oderwać.Znakomicie skonstruowana intryga w której do końca nie wiadomo kto jest mordercą.Z każdą kolejną stroną podejrzewałam coraz to inną osobę o popełniane zbrodnie aż w końcu okazało się że jakże się myliłam.Akcja rozgrywa się szybko i bardzo ciekawie,książkę czyta się z zapartym tchem w oczekiwaniu na to co wydarzy się w dalszej części.Budowa fabuły i stopniowe napięcie to jest to co jest zaletą tej powieści. Według mnie jest to bardzo dobry kryminał,z pogonią za nieuchwytnym mordercą,któremu sprzyja chaos i kiepska pogoda.

Sectumsempra | 2015-03-28
Przeczytana: 28 marca 2015

Niesamowity kryminał Spindler!
Jestem zachwycona, cały czas coś się dzieje, ciągłe zwroty akcji i fenomenalne niespodziewane zakończenie.
Rewelacyjna postać zdeterminowanej Patty O'Shay, która została przedstawiona z wielu stron - raz była stanowczym, bezkompromisowym stróżem prawa, a raz kobietą żyjącą na krawędzi, ryzykującą życie i łamiącą wszelkie zasady. Desperacja i ogromna miłość do Sammy'ego dawała jej siłę, dzięki której nie bała się prowadzić ryzykownie skomplikowanego, pełnego zawiłych zagadek i fałszywych tropów śledztwa. Zainteresowała mnie także tajemnicza postać Yvette, która tak jak kapitan O'Shay miała dwie twarze.
Kryminał cały czas czyta się w napięciu, trudno przewidzieć, co się wydarzy dalej. W tej powieści podoba mi się również uwydatniony wątek psychologiczny, który pomaga zrozumieć postępowanie ludzi pojawiających się w utworze.
Brak mi słów żeby opisać moje wrażenia po przeczytaniu książki. Lepsze niż film akcji, daję słowo, że ciśnienie mi skoczyło...

Aniutka90 | 2014-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2014

Słabsza niż poprzedniczki. Nie przykuła mojej uwagi w 100 procentach, jednak wielki plus za koniec, tego się nie spodziewałam.

aleksnadra | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

W 2005 roku Nowy Orlean nawiedza jeden z najgroźniejszych i niebezpiecznych żywiołów. Huragan Katrina pozostawia po sobie krajobraz nędzy i rozpaczy, złamane ludzkie nadzieje, spokój i przyszłość. Miasto jest zniszczone w ogromnym stopniu, jest wiele ofiar, brakuje produktów nawet dla zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych i fizjologicznych. Nie ma wody, prądu a po ulicach szarżują szabrownicy rabujący ocalone majątki. W tych i tak już trudnych warunkach, a wysypisku zostają odnalezione kobiece dłonie. Policja nie znajduje rozwiązania dla tego makabrycznego znaleziska. Brak środków,narzędzi, łączności zsuwa zbrodnię na drugi plan. Tak jak wiele przestępstw w tym czasie. Także tajemnicza śmierć policjanta i równocześnie męża detektyw Patti O'Shay utyka w martwym punkcie. Obie sprawy nabierają rozpędu po upływie dwóch lat, kiedy to zostają odnalezione szczątki kobiety pozbawionej prawej dłoni. W grobie zostaje także odnaleziona odznaka zamordowanego policjanta. Patti ponownie...

Dominika | 2015-03-08
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Bardzo trzyma w napięciu, do tego ma niespodziewane zakończenie, bo okazało się, że zabójcą jest ktoś, kogo nie brałam w ogóle pod uwagę, a osoba, którą podejrzewałam okazała się zupełnie niewinna. Jest to druga książka tej autorki, która przeczytałam, i zdecydowanie nie ostatnia. Polecam każdemu fanowi kryminałów.

Dorota_1988 | 2010-10-05
Przeczytana: 05 października 2010

Czytając tą książkę miałam z każdym rozdziałem więcej podejrzanych, a na końcu i tak się zdziwiłam bo nie brałam pod uwagę takiego przebiegu akcji.

ennkaa | 2012-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Chcę się powiedzieć :mniam! i mlasnąć z zadowolenia!...a potem rozwalić w fotelu, przykryć kocem i znowu dać się wodzić Pani Erice za nos.

Znowu dostajemy thriller najwyższej próby. Porywająca akcja z ciekawymi bohaterami. Bardzo polubiłam kapitan O'Shay i całą jej rodzinę. Kibicowałam im całym sercem i próbowałam pomóc w rozwiązaniu zagadki. Wiedziałam jednocześnie, że moje wysiłki na nic się zdadzą, bo jak zwykle autorka wrzuci czytelnikowi garść nieistotnych poszlak, kilka zmyłek i ostatecznie nie da się wpaść na rozwiązanie wcześniej niż na to wpadnie sama Patti. Oczywiście wcale mnie nie zdziwiło,że tak dokładnie się stało. "mniam" ponownie!
Dodatkowo książka jest bardzo ciekawa dla miłośników Pani Spindler ponieważ okazuje się,że wśród dalszych i bliższych krewnych pani kapitan mamy bohaterów innych książek autorki. Dzięki temu dowiadujemy się co się z nimi dzieje po dramatycznych perypetiach sprzed lat. To taki bardzo ciekawy matrix różnych historii i miałam dodatkową...

Ilość stron: 476
To siódma książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęciło mnie to, że lubię twórczość Erici Spindler od dawna oraz opis na okładce.

„Ślepa zemsta” zaciekawia od początku do końca. Mordercą okazuje się...kobieta. Zaskakujące jest to, która. Można się tego domyślać, ale nie jet to takie łatwe jak może się wydawać podczas czytanie.
Koniec jest wzruszający jak na kryminał.
Polecam każdemu.

Ciekawe cytaty:
„Prawdziwe życie nie wygląda jak w hollywoodzkim filmie, w którym czarne charaktery da się rozpoznać na pierwszy rzut oka.” (str 89)
„Nigdy nie zastanawiasz się czy partner cię osłania. W momencie gdy zaczynasz się nad tym głowić, jesteś martwy.” (str 186)
„Umysł ludzki jest w stanie stworzyć wszystko, co tylko można sobie wyobrazić.” (str 407)

Pozostałe jakie czytałam:
"Opętanie"
"Krwawe wino"
"Złodziej tożsamości"
"Żywioły"
„Pętla” „Morderca bierze wszystko”
„Wyścig ze śmiercią”

Nigdy wcześniej nie miałam okazji czytać żadnej książki Erici Spindler dlatego jak najszybciej chciałam się za nią zabrać i zobaczyć czy dzieło tej autorki przypadnie mi do gustu. Czytając opis tej książki nastawiłam się na świetny kryminał i muszę przyznać, że na szczęście się nie zawiodłam. Powieść pochłonęła mnie całkowicie i przeczytanie jej zajęło mi niecałe dwa dni. Myślę, że to świetny dowód na to, że pani Spindler stworzyła intrygującą historię, od której nie można tak po prostu się oderwać. Jeśli chcecie dowiedzieć się co jeszcze spodobało mi się w twórczości tej autorki, zapraszam do dalszego czytania.

Pewnego dnia na złomowisku policja odnajduje sześć kobiecych dłoni. Patti O'Shay prowadzi dochodzenie, które nie przynosi rezultatów. Policja jest bezradna i nie potrafi znaleźć sprawcy tej okrutnej zbrodni. Niestety główna bohaterka musi zmierzyć się z jeszcze większą tragedią. Jej mąż, który również jest policjantem zostaje zamordowany. Dwa lata później, w parku zostaje...

zabulak | 2014-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 13 września 2014

Bardzo dobra książka, godna polecenia. Autorka w tak perfekcyjny sposób przedstawiła profil psychologiczny mordercy, że ciężko było wpaść na początku kto nim jest, ale jak się później przeanalizowało sprawę, to wyszło, że wszystko do siebie pasuje, mistrzostwo świata, naprawdę polecam !!!!