Złodziej dusz

Autor:
Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1)
wydawnictwo
Fabryka Słów
typ
papier
joly_fh
6,94 (967 ocen i 160 opinii)

Opis książki

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły. Oto Dora Wilk – policjantka i wiedźma w jednym. Do obu stron osobowości podchodzi śmiertelnie poważnie, przez co ma ręce pełne roboty i podwójną porcję kłopotów. W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań...

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły.

W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań specjalnych: aniołem i diabłem wkracza do akcji. Jedno jest pewne – nie będzie grać zgodnie z regułami.

Stado nadprzyrodzonych, morderstwa i śledztwo – to zdecydowanie nie jest kolejne love story.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Vaherem | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Czytałem wiele sprzecznych opinii o tej książce i chyba dlatego, chcąc przeczytać coś lżejszego, postanowiłem po nią sięgnąć. I jestem w szoku. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. Już chyba przy trzecim rozdziale zacząłem robić notatki, żeby wszystko jakoś później ogarnąć w opinii.

Na początku postawmy sprawę jasno – nazywanie tego urban fantasy to obraza dla gatunku. To zwykły romans paranormalny, z niesamowitą Mary Sue jako bohaterką i do tego napisany tak, że nie różni się zbytnio od opek pisanych przez ałtorzeczki na blogaskach. No, ale skoro rzuca się takie oskarżenia, to powinno się jeszcze móc to udowodnić, prawda? Przygotujcie się na długą lekturę z dodatkiem małych spoilerów.

Zacznijmy od bohaterów. Typowa Marysujka zniewala zwykle wyglądem (bardzo często ma jakiś nietypowy kolor włosów lub oczu), jest niesamowicie utalentowana (często posiada talenty, który nie powinna mieć z racji młodego wieku, braku doświadczenia; często ma zestaw umiejętności, który...

Mallwa | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Piękne wiedźmy, jeszcze ładniejsze wampirzyce, wilkołaki, strzygi, demony, szyszymory, przystojne anioły, seksowne diabły. Zagadka kryminalna, śmierć. Namiętna i piekielne inteligentna policjantka. No i odważna oczywiście. Ah i ratująca świat. Ten magiczny tylko. Tym razem.

Boziu uchowaj od miernie napisanej, tandetnie wydanej z nijaką fabułą powieści fantasy. W zamierzeniu miała być zapewne lekka i przyjemna a w rzeczywistości nie da się przebrnąć. Umęczyłam się jakbym brnęła w metrowej zaspie po północnej stronie muru w Westeros.

Ah i diabły słuchające Kings of Leon. Niezwykle oryginalne.

Dawno nie czytałam tak niespójnej książki i długo zastanawiałam się jakby ją ocenić! A wszystko zapowiadało się tak pięknie. Ale po kolei – główną bohaterką jest tutaj policjantka i równocześnie wiedźma Dora Wilk (jej magiczne alter ego to Jada). Po matce odziedziczyła magię płodności, a po ojcu magię Pani Północy, co sprawia, że jest rozdarta między różne światy. Przez całą książkę zastanawia się czy lepiej być bardziej ludzką, mieszkać w Toruniu, dalej łapać wrednych bandytów i być przykładną policjantką czy może przenieść się do magicznego Thornu zostać już przykładną wiedźmą, dalej łapać wrednych, ale magicznych bandytów. Jak przystało na prawdziwą heroinę kopie tyłki z prędkością światła, jest pewna siebie (co tylko nam pokazuje, że brawurą chce zatuszować jaka jest w rzeczywistości słaba i nieszczęśliwa swoim dwubiegunowym/dwuświatowym życiem). Uważa siebie za superlaskę, której nikt się nie oprze (nieważne czy diabeł, anioł, magiczny psychol, koledzy z komendy czy nawet...

Kanclerz | 2013-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Błyskotliwa i przezabawna opowieść fantastyczna dla kobiet. Przyporządkowania dla kobiet nie jestem do końca pewna, ale dla mnie wiało estrogenem, że hej :). Nie zmienia to oczywiście faktu, że książkę się pożera przeżywając zwroty akcji i chichocząc pod nosem nad dialogami.

Postać wrednej wiedźmy Dory o bardzo spektakularnym rozdwojeniu jaźni - niczym moja druga skóra. Bohaterowie oboczni - spektakularnie znajomi. Przyjemności.

Napisane dobrze, ładnie, zwięźle. I już pędzę po drugi tom :)

książek: 1964

Całość tekstu znajdziecie na moim blogu pod adresem:

Mówią, że lepiej późno niż później. Czasem lepiej czymś się zainteresować po jakimś czasie niż nie interesować się wcale. Dlatego też odrobinę później sięgnęłam po głośny debiut Anety Jadowskiej pod tytułem "Złodziej dusz".

Poznajcie Dorę [Teodorę, choć tej formy nie lubi] Wilk, policjantkę mieszkającą i pracującą w Toruniu. Prywatnie wiedźma o imieniu Jada [magiczni otrzymują drugie imię], która po rodzicach odziedziczyła geny wiedźmy Pani Północy oraz wiedźmy płodności - mieszanka wybuchowa. Bohaterka jednak nie dopełniła rytuałów dotyczących tej drugiej "specjalizacji" i nie ciąga za sobą gromadki zasmarkanych i zapłakanych "dorzątek". Dzięki temu w "naszym" świecie może być świetną policjantką, a w tym drugim, w Thornie, pić do rana z przyjaciółmi w ulubionej knajpie.
Z kłopotami bywa jednak tak, że póki ich nie ma, jest fajnie....

Neva | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Nie zamierzałam brać się za tą książkę w najbliższym czasie, ponieważ naczytałam się kilku niepochlebnych opinii o niej. Tak się złożyło, że wpadła w moje ręce i tam już została. Pochłonęłam "Złodzieja dusz" w dwa dni i jestem zawiedziona, że tak sceptycznie podchodziłam do tej pozycji.
Książka, ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo dobrze napisana, wielowątkowa, ciekawa, zabawna i mogłabym wymieniać jeszcze długo... Główna bohaterka jest postacią, z którą prawie każda kobieta mogłaby się utożsamić. Inni bohaterowie, a zwłaszcza osobnicy płci męskiej - boscy. Historia fajna, bardzo wciągająca, chociaż przyznam, że miałam inne typy co do złoczyńcy i trochę się zawiodłam.
Polecam, zwłaszcza dlatego, że ciężko jest znaleźć podobną książkę rodzimego autora. A ja zabieram się za część drugą czyli "Bogowie muszą być szaleni", tytuł fajny, okładka niezła, większość bohaterów już znam i lubię więc nie mogę się doczekać :)

Adam | 2013-05-11

Zbyt dużo szumu, podczas gdy książka jest nijaka. Miałem wrażenie, że autorka pisze o sobie (takiej, jaka chciałaby być).
Gigantyczny minus za obrażanie gatunków muzycznych i partii politycznych. Pani Jadowska ma 12 lat i nie wie, że jej czytelnicy mogą mieć różne upodobania/poglądy, a w jej interesie leży, żeby ich nie obrażać?
Dora jest beznadziejna - jej komentarze, które w zamyśle miały być śmieszne, są żenujące. Ogólnie jest postać jest mało wiarygodna.
Nie sięgnę po następną część, przeciwnie, będę omijał szerokim łukiem.

WampirkaJustynka | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Nie przypadła mi do gustu ta książka. Jedynymi polskimi pisarkami, które lubię są Joanna Rybak i Katarzyna Berenika Miszczuk. Co do "Złodzieja dusz" naprawdę się rozczarowałam. Jedynie co mi się podoba to okładka.

Claudia | 2014-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2014

Dora Wilk - policjanta i wiedźma w jednym. Ciekawe połączenie i jak widać po książce, z naszą wiedźmą nie da się nudzić. Mnóstwo humoru, akcji i oczywiście nie może zabraknąć wątku miłosnego.
Teodora.Miron.Joshua.Roman.Witkacy.Katarzyna , to dobrze wykreowane. Pani Jadowska stworzyła naprawdę dobrą książkę, ale czy dobrze jej wyszła cała seria ,przekonam się o tym czytając następne części.
Może dlatego,że naczytałam się tak wiele książek fantasy , muszę powiedzieć, że według mnie aż tak wielkiego szału nie ma. Jest do wciągająca historia, szybko ją przeczytałam, ale są inne książki, które wciągnęły mnie jeszcze bardziej. Mimo to, jak na razie o Złodzieju dusz , nie powiem nic złego. Z utęsknieniem będę czekać , na to , jak potoczą się losy Dory, Mirona i Joshui(nie jestem pewna czy dobrze , to odmieniam :) ). Mam nadzieję, że w dalszych częściach będzie uczestniczył (o wiele więcej niż dotychczas) nasz kochany Lucyfer oraz Gabriel.

"-(...) I jeszcze jedno, zakaz paradowania...

Beremis | 2014-10-09
Przeczytana: 07 października 2014

Będzie ciężko napisać coś dobrego o tej pozycji, a szkoda. Zapowiadało się tak pięknie.
Czytało mi się szybko, z wyłączoną opcją myślenia i analizy w podróży pociągiem z pracy szło gładko i przyjemnie. Nim zauważyłem książka była skończona.
I co mogę o niej powiedzieć. Tylko tyle, że główna bohaterka jest zajebista. Tak zajebista, że aż kilka razy licznik przekręciła. Pod każdym względem najlepsza. KAŻDYM. Chuck Noris może się od niej uczyć, a Conan nawet nie ma co podchodzić. Zresztą obaj razem z James Bondem nie mają szans. Nie mają tak zajebistych cycków.
Z opisu na LC:
"Stado nadprzyrodzonych" - to się zgadza, jest stado. Jest wszystko co ślina na język przyniesie, ale kupy się nie trzyma. Jestem ciekaw jak ten realny świat jeszcze istnieje, jak te wszystkie postaci z wszystkich mitologi i wierzeń bez problemu i ŻADNYCH ograniczeń istnieją w naszym świecie? Te stado jest głupie i prymitywne, dopiero Teodora nadaje sens całemu światu. Jedno jej tupnięcie, mrugnięcie i...

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku