Okładka książki Złodziej dusz

Złodziej dusz

Autor:
Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1)
wydawnictwo
Fabryka Słów
typ
papier
joly_fh
6,99 (747 ocen i 132 opinie)

Opis książki

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły. Oto Dora Wilk – policjantka i wiedźma w jednym. Do obu stron osobowości podchodzi śmiertelnie poważnie, przez co ma ręce pełne roboty i podwójną porcję kłopotów. W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań specjalnych...

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły.

W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań specjalnych: aniołem i diabłem wkracza do akcji. Jedno jest pewne – nie będzie grać zgodnie z regułami.

Stado nadprzyrodzonych, morderstwa i śledztwo – to zdecydowanie nie jest kolejne love story.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

Polecamy

Opinie czytelników
Mallwa | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Piękne wiedźmy, jeszcze ładniejsze wampirzyce, wilkołaki, strzygi, demony, szyszymory, przystojne anioły, seksowne diabły. Zagadka kryminalna, śmierć. Namiętna i piekielne inteligentna policjantka. No i odważna oczywiście. Ah i ratująca świat. Ten magiczny tylko. Tym razem.

Boziu uchowaj od miernie napisanej, tandetnie wydanej z nijaką fabułą powieści fantasy. W zamierzeniu miała być zapewne lekka i przyjemna a w rzeczywistości nie da się przebrnąć. Umęczyłam się jakbym brnęła w metrowej zaspie po północnej stronie muru w Westeros.

Ah i diabły słuchające Kings of Leon. Niezwykle oryginalne.

Vaherem | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Czytałem wiele sprzecznych opinii o tej książce i chyba dlatego, chcąc przeczytać coś lżejszego, postanowiłem po nią sięgnąć. I jestem w szoku. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. Już chyba przy trzecim rozdziale zacząłem robić notatki, żeby wszystko jakoś później ogarnąć w opinii.

Na początku postawmy sprawę jasno – nazywanie tego urban fantasy to obraza dla gatunku. To zwykły romans paranormalny, z niesamowitą Mary Sue jako bohaterką i do tego napisany tak, że nie różni się zbytnio od opek pisanych przez ałtorzeczki na blogaskach. No, ale skoro rzuca się takie oskarżenia, to powinno się jeszcze móc to udowodnić, prawda? Przygotujcie się na długą lekturę z dodatkiem małych spoilerów.

Zacznijmy od bohaterów. Typowa Marysujka zniewala zwykle wyglądem (bardzo często ma jakiś nietypowy kolor włosów lub oczu), jest niesamowicie utalentowana (często posiada talenty, który nie powinna mieć z racji młodego wieku, braku doświadczenia; często ma zestaw umiejętności, który posiadanie...

Dawno nie czytałam tak niespójnej książki i długo zastanawiałam się jakby ją ocenić! A wszystko zapowiadało się tak pięknie. Ale po kolei – główną bohaterką jest tutaj policjantka i równocześnie wiedźma Dora Wilk (jej magiczne alter ego to Jada). Po matce odziedziczyła magię płodności, a po ojcu magię Pani Północy, co sprawia, że jest rozdarta między różne światy. Przez całą książkę zastanawia się czy lepiej być bardziej ludzką, mieszkać w Toruniu, dalej łapać wrednych bandytów i być przykładną policjantką czy może przenieść się do magicznego Thornu zostać już przykładną wiedźmą, dalej łapać wrednych, ale magicznych bandytów. Jak przystało na prawdziwą heroinę kopie tyłki z prędkością światła, jest pewna siebie (co tylko nam pokazuje, że brawurą chce zatuszować jaka jest w rzeczywistości słaba i nieszczęśliwa swoim dwubiegunowym/dwuświatowym życiem). Uważa siebie za superlaskę, której nikt się nie oprze (nieważne czy diabeł, anioł, magiczny psychol, koledzy z komendy czy nawet obleśny...

Całość tekstu znajdziecie na moim blogu pod adresem:

Mówią, że lepiej późno niż później. Czasem lepiej czymś się zainteresować po jakimś czasie niż nie interesować się wcale. Dlatego też odrobinę później sięgnęłam po głośny debiut Anety Jadowskiej pod tytułem "Złodziej dusz".

Poznajcie Dorę [Teodorę, choć tej formy nie lubi] Wilk, policjantkę mieszkającą i pracującą w Toruniu. Prywatnie wiedźma o imieniu Jada [magiczni otrzymują drugie imię], która po rodzicach odziedziczyła geny wiedźmy Pani Północy oraz wiedźmy płodności - mieszanka wybuchowa. Bohaterka jednak nie dopełniła rytuałów dotyczących tej drugiej "specjalizacji" i nie ciąga za sobą gromadki zasmarkanych i zapłakanych "dorzątek". Dzięki temu w "naszym" świecie może być świetną policjantką, a w tym drugim, w Thornie, pić do rana z przyjaciółmi w ulubionej knajpie.
Z kłopotami bywa jednak tak, że póki ich nie ma, jest fajnie. Późni...

Kanclerz | 2013-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Błyskotliwa i przezabawna opowieść fantastyczna dla kobiet. Przyporządkowania dla kobiet nie jestem do końca pewna, ale dla mnie wiało estrogenem, że hej :). Nie zmienia to oczywiście faktu, że książkę się pożera przeżywając zwroty akcji i chichocząc pod nosem nad dialogami.

Postać wrednej wiedźmy Dory o bardzo spektakularnym rozdwojeniu jaźni - niczym moja druga skóra. Bohaterowie oboczni - spektakularnie znajomi. Przyjemności.

Napisane dobrze, ładnie, zwięźle. I już pędzę po drugi tom :)

Neva | 2014-01-19
Na półkach: 2014, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Nie zamierzałam brać się za tą książkę w najbliższym czasie, ponieważ naczytałam się kilku niepochlebnych opinii o niej. Tak się złożyło, że wpadła w moje ręce i tam już została. Pochłonęłam "Złodzieja dusz" w dwa dni i jestem zawiedziona, że tak sceptycznie podchodziłam do tej pozycji.
Książka, ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo dobrze napisana, wielowątkowa, ciekawa, zabawna i mogłabym wymieniać jeszcze długo... Główna bohaterka jest postacią, z którą prawie każda kobieta mogłaby się utożsamić. Inni bohaterowie, a zwłaszcza osobnicy płci męskiej - boscy. Historia fajna, bardzo wciągająca, chociaż przyznam, że miałam inne typy co do złoczyńcy i trochę się zawiodłam.
Polecam, zwłaszcza dlatego, że ciężko jest znaleźć podobną książkę rodzimego autora. A ja zabieram się za część drugą czyli "Bogowie muszą być szaleni", tytuł fajny, okładka niezła, większość bohaterów już znam i lubię więc nie mogę się doczekać :)

WampirkaJustynka | 2014-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Nie przypadła mi do gustu ta książka. Jedynymi polskimi pisarkami, które lubię są Joanna Rybak i Katarzyna Berenika Miszczuk. Co do "Złodzieja dusz" naprawdę się rozczarowałam. Jedynie co mi się podoba to okładka.

Claudia | 2014-01-04
Na półkach: 2014, Przeczytane

Dora Wilk - policjanta i wiedźma w jednym. Ciekawe połączenie i jak widać po książce, z naszą wiedźmą nie da się nudzić. Mnóstwo humoru, akcji i oczywiście nie może zabraknąć wątku miłosnego.
Teodora.Miron.Joshua.Roman.Witkacy.Katarzyna , to dobrze wykreowane. Pani Jadowska stworzyła naprawdę dobrą książkę, ale czy dobrze jej wyszła cała seria ,przekonam się o tym czytając następne części.
Może dlatego,że naczytałam się tak wiele książek fantasy , muszę powiedzieć, że według mnie aż tak wielkiego szału nie ma. Jest do wciągająca historia, szybko ją przeczytałam, ale są inne książki, które wciągnęły mnie jeszcze bardziej. Mimo to, jak na razie o Złodzieju dusz , nie powiem nic złego. Z utęsknieniem będę czekać , na to , jak potoczą się losy Dory, Mirona i Joshui(nie jestem pewna czy dobrze , to odmieniam :) ). Mam nadzieję, że w dalszych częściach będzie uczestniczył (o wiele więcej niż dotychczas) nasz kochany Lucyfer oraz Gabriel.

"-(...) I jeszcze jedno, zakaz paradowania nago,przyn...

Adam | 2013-05-11

Zbyt dużo szumu, podczas gdy książka jest nijaka. Miałem wrażenie, że autorka pisze o sobie (takiej, jaka chciałaby być).
Gigantyczny minus za obrażanie gatunków muzycznych i partii politycznych. Pani Jadowska ma 12 lat i nie wie, że jej czytelnicy mogą mieć różne upodobania/poglądy, a w jej interesie leży, żeby ich nie obrażać?
Dora jest beznadziejna - jej komentarze, które w zamyśle miały być śmieszne, są żenujące. Ogólnie jest postać jest mało wiarygodna.
Nie sięgnę po następną część, przeciwnie, będę omijał szerokim łukiem.

Tetiisheri | 2013-01-08
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Moja przygoda z serią o Dorze Wilk Anety Jadowskiej zaczęła się dość nietypowo - niemalże od końca, bo to drugi tom powieści o zjadliwej, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, wiedźmie trafił na moją półkę jako pierwszy. Nigdy nie zdarza mi się czytać cyklów od środka, nawet jeśli historie w nich opisywane stanowią odrębne całości. Najzwyczajniej tak nie lubię. Zapoznałam się z opisami i recenzjami „Złodzieja dusz” i nie miałam wątpliwości, że książka mi się spodoba. Kliknęłam tytuł w księgarni internetowej i czekałam na przesyłkę. Z niekłamaną ciekawością otwierałam paczkę i już wkrótce podziwiałam fantastycznie zaprojektowaną okładkę „Złodzieja dusz”. Trzy postaci. Na pierwszym planie na pozór zwyczajna dziewczyna odziana w czerwoną, zwiewną suknię odzwierciedlającą temperament głównej bohaterki. Tuż za nią długowłosy, dobrze zbudowany mężczyzna, a dalej w tle drugi jasnowłosy przystojniak z rozpostartymi skrzydłami. Czyż nie ciekawe połączenie?

Umościłam się wygodnie na kanapie i zag...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto