Złodziej dusz

Cykl: Heksalogia o Wiedźmie (tom 1)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Darmowe dodatki Edytuj książkę
joly_fh

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły. Oto Dora Wilk – policjantka i wiedźma w jednym. Do obu stron osobowości podchodzi śmiertelnie poważnie, przez co ma ręce pełne roboty i podwójną porcję kłopotów. W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań...

“Break on through (To the other side)”. Nie ma czasu na pierdoły.

W Toruniu w dziwnych okolicznościach ginie staruszka. W alternatywnych miastach giną magiczni i to Dorę wybrano, by rozwikłała zagadkę. Razem z ekipą do zadań specjalnych: aniołem i diabłem wkracza do akcji. Jedno jest pewne – nie będzie grać zgodnie z regułami.

Stado nadprzyrodzonych, morderstwa i śledztwo – to zdecydowanie nie jest kolejne love story.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2013

źródło okładki: http://www.fabrykaslow.com.pl/

Vaherem | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Czytałem wiele sprzecznych opinii o tej książce i chyba dlatego, chcąc przeczytać coś lżejszego, postanowiłem po nią sięgnąć. I jestem w szoku. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle. Już chyba przy trzecim rozdziale zacząłem robić notatki, żeby wszystko jakoś później ogarnąć w opinii.

Na początku postawmy sprawę jasno – nazywanie tego urban fantasy to obraza dla gatunku. To zwykły romans paranormalny, z niesamowitą Mary Sue jako bohaterką i do tego napisany tak, że nie różni się zbytnio od opek pisanych przez ałtorzeczki na blogaskach. No, ale skoro rzuca się takie oskarżenia, to powinno się jeszcze móc to udowodnić, prawda? Przygotujcie się na długą lekturę z dodatkiem małych spoilerów.

Zacznijmy od bohaterów. Typowa Marysujka zniewala zwykle wyglądem (bardzo często ma jakiś nietypowy kolor włosów lub oczu), jest niesamowicie utalentowana (często posiada talenty, który nie powinna mieć z racji młodego wieku, braku doświadczenia; często ma zestaw umiejętności, który...

veinylover | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Cóż, wbrew opinii niektórych użytkowników naszego forum nie uważam, że książka jest beznadziejna. Autorka ma niewątpliwy talent i potrafi wykreować swoje uniwersum w świecie fantasy, a literatura tego typu ma stanowić przede wszystkim rozrywkę, nie musi aspirować do wyższych lotów.
Autorka nie wykorzystała swojego potencjału i moim zdaniem popełniła poważny błąd marketingowy: nie należy wkurzać i obrażać czytelników. Z bardzo prostego powodu - mniej się zarobi na książkach.
Osoba tak wykształcona powinna wznieść się ponad stereotypy i unikać prymitywnych osądów ludzi mających odmienne poglądy na zastaną rzeczywistość, tym bardziej, że w swych osądach bardzo się ona myli; nawet gdyby się nie myliła, to i tak należałoby unikać języka nienawiści.
Przyznam, że teksty dotyczące Radia Maryja czy osób mających poglądy nielewackie były dla mnie tak irytujące, że niewiele brakowało, żebym tę książkę rzucił w kąt. Jak można wypisywać takie głupstwa?
Należy unikać politykierstwa dla ubogich,...

Mallwa | 2013-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Piękne wiedźmy, jeszcze ładniejsze wampirzyce, wilkołaki, strzygi, demony, szyszymory, przystojne anioły, seksowne diabły. Zagadka kryminalna, śmierć. Namiętna i piekielne inteligentna policjantka. No i odważna oczywiście. Ah i ratująca świat. Ten magiczny tylko. Tym razem.

Boziu uchowaj od miernie napisanej, tandetnie wydanej z nijaką fabułą powieści fantasy. W zamierzeniu miała być zapewne lekka i przyjemna a w rzeczywistości nie da się przebrnąć. Umęczyłam się jakbym brnęła w metrowej zaspie po północnej stronie muru w Westeros.

Ah i diabły słuchające Kings of Leon. Niezwykle oryginalne.

katala | 2018-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2018

Gdybym wiedziała, że to aż tak bardzo nie będzie boleć, być może zajrzałabym do tego wcześniej. Może nie jakoś szybko i bez opamiętania, ale jako, że tego typu literatura nie jest mi straszna, przekartkowałabym szybko.
I przyznaję bez bicia - straciłabym wiele, ponieważ Dorę trzeba przeczytać. Choćby, aby zobaczyć jak rozwija się bohaterka w oczach swojej autorki i jak to działa na czytelnika. Dora jest przecudowna i każdy o tym wie. Nie dość, że śliczna, piękna, wspaniała, przyciągająca wzrok to na dodatek niepowtarzalna, nietuzinkowa. Skupia w sobie to wszystko, co u innych występuje pojedynczo. Ona ma pełen wachlarz. Nie ona sama zdaje sobie z tego sprawę, wszyscy wokół również. Podejrzewam, że autorka bardzo, ale to bardzo lubi swoją bohaterkę. Troszczy się o nią i dlatego obdarzyła ją tak niewyobrażalną ilością plusów, zalet i może nawet wad, które oczywiście w efekcie końcowym okazują się wybitnymi zaletami. W każdym razie świat jest bardzo szczęśliwy (w sumie nawet dwa...

Angelic | 2017-10-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

"Złodzieja Dusz" dostałam w prezencie, w pierwszym wydaniu z piękną okładką, która pewnie przyciągnęła moich znajomych, którzy wiedzą że anioły, demony i wiedźmy, to jak najbardziej moje klimaty.
Myślę, że pierwsza część Heksalogii jest książką napisaną ciekawie, a wprowadzenie bohaterów zostało zrobione bardzo zgrabnie. Toruń jest przedstawiony jako miejsce magiczne, czuć wręcz zapach uliczek, po których poruszamy się z główną bohaterką. Również postacie drugoplanowe mają swoje pięć minut w czasie tkania opowieści.
Zdecydowanie jest to pozycja udana i jeśli lubicie tego typu klimaty i nie odstrasza Was ilość części w tej serii, to polecam :)

Dawno nie czytałam tak niespójnej książki i długo zastanawiałam się jakby ją ocenić! A wszystko zapowiadało się tak pięknie. Ale po kolei – główną bohaterką jest tutaj policjantka i równocześnie wiedźma Dora Wilk (jej magiczne alter ego to Jada). Po matce odziedziczyła magię płodności, a po ojcu magię Pani Północy, co sprawia, że jest rozdarta między różne światy. Przez całą książkę zastanawia się czy lepiej być bardziej ludzką, mieszkać w Toruniu, dalej łapać wrednych bandytów i być przykładną policjantką czy może przenieść się do magicznego Thornu zostać już przykładną wiedźmą, dalej łapać wrednych, ale magicznych bandytów. Jak przystało na prawdziwą heroinę kopie tyłki z prędkością światła, jest pewna siebie (co tylko nam pokazuje, że brawurą chce zatuszować jaka jest w rzeczywistości słaba i nieszczęśliwa swoim dwubiegunowym/dwuświatowym życiem). Uważa siebie za superlaskę, której nikt się nie oprze (nieważne czy diabeł, anioł, magiczny psychol, koledzy z komendy czy nawet...

Adam | 2013-05-11

Zbyt dużo szumu, podczas gdy książka jest nijaka. Miałem wrażenie, że autorka pisze o sobie (takiej, jaka chciałaby być).
Gigantyczny minus za obrażanie gatunków muzycznych i partii politycznych. Pani Jadowska ma 12 lat i nie wie, że jej czytelnicy mogą mieć różne upodobania/poglądy, a w jej interesie leży, żeby ich nie obrażać?
Dora jest beznadziejna - jej komentarze, które w zamyśle miały być śmieszne, są żenujące. Ogólnie jest postać jest mało wiarygodna.
Nie sięgnę po następną część, przeciwnie, będę omijał szerokim łukiem.

Nie przypadła mi do gustu ta książka. Jedynymi polskimi pisarkami, które lubię są Joanna Rybak i Katarzyna Berenika Miszczuk. Co do "Złodzieja dusz" naprawdę się rozczarowałam. Jedynie co mi się podoba to okładka.

Kanclerz | 2013-09-02
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Błyskotliwa i przezabawna opowieść fantastyczna dla kobiet. Przyporządkowania dla kobiet nie jestem do końca pewna, ale dla mnie wiało estrogenem, że hej :). Nie zmienia to oczywiście faktu, że książkę się pożera przeżywając zwroty akcji i chichocząc pod nosem nad dialogami.

Postać wrednej wiedźmy Dory o bardzo spektakularnym rozdwojeniu jaźni - niczym moja druga skóra. Bohaterowie oboczni - spektakularnie znajomi. Przyjemności.

Napisane dobrze, ładnie, zwięźle. I już pędzę po drugi tom :)

Ewebooki Neva | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Nie zamierzałam brać się za tą książkę w najbliższym czasie, ponieważ naczytałam się kilku niepochlebnych opinii o niej. Tak się złożyło, że wpadła w moje ręce i tam już została. Pochłonęłam "Złodzieja dusz" w dwa dni i jestem zawiedziona, że tak sceptycznie podchodziłam do tej pozycji.
Książka, ku mojemu zaskoczeniu jest bardzo dobrze napisana, wielowątkowa, ciekawa, zabawna i mogłabym wymieniać jeszcze długo... Główna bohaterka jest postacią, z którą prawie każda kobieta mogłaby się utożsamić. Inni bohaterowie, a zwłaszcza osobnicy płci męskiej - boscy. Historia fajna, bardzo wciągająca, chociaż przyznam, że miałam inne typy co do złoczyńcy i trochę się zawiodłam.
Polecam, zwłaszcza dlatego, że ciężko jest znaleźć podobną książkę rodzimego autora. A ja zabieram się za część drugą czyli "Bogowie muszą być szaleni", tytuł fajny, okładka niezła, większość bohaterów już znam i lubię więc nie mogę się doczekać :)