Tajemnica domu Uklejów

Okładka książki Tajemnica domu Uklejów Aneta Jadowska
Okładka książki Tajemnica domu Uklejów
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Gracje z Ustki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Gracje z Ustki (tom 1)
Sine Qua Non
2024-03-27
2024-03-27

Okładka książki Cztery żywioły magii Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Milena Wójtowicz
Cztery żywioły... Aneta Jadowska, Mar...
SQN Charytatyw... Andrzej Betkiewicz,...

Trafiłam na nią w idealnym czasie. Lekka, zabawna, fajnie się czyta:)

Trafiłam na nią w idealnym czasie. Lekka, zabawna, fajnie się czyta:)

Rewelacyjna w gatunku komedia kryminalna. Lekka, zabawna i dodająca otuchy. Uwielbiam poczucie humoru Autorki i jej styl pisania. Widać, że pisze z tak ogromną przyjemnością, z jaką ja przeczytałam tę powieść.
Czekam na dalszy ciąg... i życzę Autorce spokoju ducha i wszystkiego, co najlepsze.

#puszystyklubksiążki Ani książkamikaze - znowu nie sięgnęłabym gdyby nie klub

To najlepsza rzecz Jadowskiej jaką czytałam dotąd (fakt że mój dorobek przeczytanych lektur tej autorki jest bardzo skromny, symboliczny). Dalej mogłabym się trochę czepnąć, ale wyszłam z założenia że trzeba podejść do tej książki z dużym przymrużeniem oka i tak zrobiłam. Taka to lekka komedia kryminalna - tylko czasem komedia i tylko trochę kryminalna. Girl power w takim wydaniu też jakby nie do końca moje, ale nie krzywiłam się przy tym. Nie wywracałam oczami, czasem się uśmiechnęłam, a czasem rozczuliłam. A posłowie autentycznie łamie serce. I mam ochotę czytać drugi tom

#puszystyklubksiążki Ani książkamikaze - znowu nie sięgnęłabym gdyby nie klub

Serio, nic szczególnego. Spodziewałam się fajnego, może lekkiego, ale jednak kryminału. A tu cienizna. Irytujące gracje, niby śmieszne teksty, i ciągle jeden powtarzający się motyw włamania. Książka z potencjałem, bo zaczyna się nieźle. Ale ogólnie trywialna i z gatunku słodko-pierdzących.

Ciepła, lekka, zabawna

Ciepła, lekka, zabawna

pełna recenzja tutaj: https://rysava-czyta.blogspot.com/2024/04/recenzja-11-tajemnica-domu-uklejow.html

Aneta Jadowska w akcji! Komedia kryminalna bazująca na innej popularnej serii autorki, niewymagająca jednak jej znajomości.

Jest śmiesznie, absurdalnie i z pazurem, ale jednocześnie nie mamy tu cringowych żartów rodem ze stand upu. Ukazanie w krzywym zwierciadle życia małego miasteczka, pracy policji, a nawet zbrodniczych zapędów naprawdę jest w stanie wywołać uśmiech, a nawet śmiech i jeżeli tylko pasuje Wam dowcip autorki, to będziecie pysznie się bawić.

Powieść z gatunku łatwych, prostych i przyjemnych, ale dała mi mnóstwa frajdy i odprężenia wtedy, kiedy potrzebowałam ich najbardziej. Audiobook świetnie przeczytany przez Julię Kamińską, która do całości dodaje jeszcze z +5 do zabawności.

Polecam i czekam na kontynuację.

Przyjemna i pełna omyłek historia. Miejscami przewrotna i zabawna.

Przyjemna i pełna omyłek historia. Miejscami przewrotna i zabawna.

Dla Niny Rawicz zaczęło się wraz z odczytaniem testamentu po śmierci jej pracodawczyni. Nieoczekiwany spadek i przeprowadzka miały być początkiem nowego życia. Spokojnego i spędzanego na pisaniu. Niestety, ledwie Nina trafia do starego domu koło Ustki, rozpoczyna się czarna seria: awarie, włamanie, trup, demolka i przepychanki z usteckimi stróżami prawa. A to dopiero pierwsza noc! Nim nadchodzi świt, Nina jest główną podejrzaną o morderstwo, jej dom zaś wymaga solidnego remontu. Książka ma swój klimat , czekam na drugi tom.

Kolejna wciągająca historia z Ustką i trupem w tle. Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

Gdy sięgałam po tę książkę, nie planowałam o niej tutaj pisać. Okazało się jednak, że była świetna, a czytanie (słuchanie) jej sprawiło mi wiele przyjemności.

***
"Tajemnica domu Uklejów" to lekka, barwna obyczajówka z wątkiem kryminalnym. Główna bohaterka Nina, otrzymuje w spadku stary dom. A właściwie to wielką willę. Posiadłość Uklejow kryje w sobie wiele tajemnic, przez które Nina wpada w coraz to nowe tarapaty. Na szczęście z odsieczą przychodzą jej przyjaciółki - Agata i Zuza. Kiedy nasze Gracje są w komplecie, nikt i nic nie jest w stanie ich pokonać.

Naprawdę nie spodziewałam się, że ta książka aż tak mi się sposoba. W większości została przeze mnie wysłuchana, głównie nocą i musiałam bardzo się powstrzymywać, by nie parskać w środku nocy śmiechem.

To idealna książka dla każdego, kto chciałby się zresetować i miło spędzić czas z lżejszą powieścią.

U mnie zdecydowanie trafiła ona na dobry czas i z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy.

Na koniec chciałabym podziękować. U Ciiebie pierwszy raz o niej usłyszałam i to dzięki Twojej recenzji zdecydowałam się ją przeczytać.

***

• Przeczytane 2024