Zagubieni

Tłumaczenie: Agnieszka Kabala
Cykl: Lacey Flint (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Like This, For Ever
Morderstwo, Śledztwo, Londyn, Dracula
giovanna

Lacey Flint, bohaterka "Ulubionych rzeczy", młoda policjantka z tajemniczą przeszłością, tropi seryjnego mordercę chłopców. Pomaga jej zagadkowy jedenastolatek. Dwa ciała znalezione pod Tower Bridge to już czwarte i piąte zabójstwo w ciągu pięciu tygodni. Ofiary – takie jak poprzednio: chłopcy, jedenaście lat, przecięta tętnica szyjna, zgon z powodu upływu krwi. Mordercy chłopców szuka cała...

Pomaga jej zagadkowy jedenastolatek.

Dwa ciała znalezione pod Tower Bridge to już czwarte i piąte zabójstwo w ciągu pięciu tygodni. Ofiary – takie jak poprzednio: chłopcy, jedenaście lat, przecięta tętnica szyjna, zgon z powodu upływu krwi. Mordercy chłopców szuka cała policja w południowym Londynie. Własne śledztwo prowadzi też jedenastolatek Barney. Mieszka z ojcem obok Lacey Flint, która myśli o odejściu ze służby, bo wciąż nie może uporać się z traumą po poprzednim śledztwie.
I to właśnie Barney natrafia na coś, co przeoczyła policja. Coś, czego wolałby nie odkryć. Wie, że zbrodniarz znów zaatakuje. Ofiarą będzie kolejny chłopiec, taki jak on. Morderca znów upuści całą krew i pozostawi ciało nad Tamizą. Nie będzie żadnych śladów, które mogłaby znaleźć policja. Nie będzie żadnego powodu, by Lacey Flint angażowała się w tę sprawę... i żadnej szansy, by mogła trzymać się od niej z daleka.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/thriller-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/thriller-...»

PABLOPAN | 2016-03-09
Przeczytana: 08 marca 2016

Jak to u Bolton bywa, akcja rozkręca się niespiesznie, by pod koniec pędzić w zatrważającym tempie. Autorka zmyślnie podsuwa nam kolejnych podejrzanych, a każdy z nich wydaje się być mordercą idealnym. Oczywiście na koniec i tak okaże się, że nasze typy nie były warte funta kłaków. W "Zagubionych" ofiarami mordów padają dzieci, więc oprócz wątku kryminalnego w grę wchodzi gra na czytelniczych emocjach. Książka jednak ani przez chwilę nie trąci ckliwym sentymentalizmem, wręcz przeciwnie - jest to kryminał wysokich lotów. W dalszym ciągu niesamowicie intryguje mnie Lacey Flint. Główna bohaterka wzbudza szereg emocji, od tych pozytywnych po skrajnie negatywne i jest jedną z tych bohaterek literackich, które na długo zapadają w pamięci. Książka oczywiście godna polecenia!

allison | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Powieść trzyma w napięciu, które stopniowo narasta. Mamy tu kilka znaczących zmian wartkiej akcji, są wyraziści bohaterowie, podejrzenia i spekulacje mnożą się jak grzyby po deszczu. Naprawdę trudno oderwać się od lektury...

Czemu zatem oceniłam całość jedynie na sześć gwiazdek? Ano dlatego, że zakończenie, chociaż zaskakujące, wydało mi się mało wiarygodne i naciągane. Zupełnie mnie nie przekonało, a finał powieści kryminalnej jest przecież bardzo ważny. W tym przypadku chyba można powiedzieć, że mistrza poznaje się nie po tym, jak zaczyna, tylko po tym, jak kończy:).

gwiazdka | 2014-08-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 15 sierpnia 2014

Mój błąd, zaczęłam czytać od trzeciej części, nikomu nie polecam, bo w książce jest wiele nawiązań do wydarzeń opisanych w którymś w poprzednich tomów.

Zaczynając „Zagubionych" czułam jakiś nieuzasadniony opór materii i myślałam, że może to być kolejna książka odstawiona na półkę, jednak po części I (a powieść składa się z trzech) przepadłam z kretesem i już żadna siła nie mogła odciągnąć mnie od lektury. Ale ciężki początek jednak zaważył na całości oceny.

„Zagubieni" to kryminał, ale opowiedziany z punktu widzenia kilku osób prowadzących śledztwo- każda robiła to na swój sposób. Mnie, między innymi, bardzo spodobały się fragmenty, gdzie głównym bohaterem był Barney- chłopiec wchodzący w okres nastolatka. Ciekawym zabiegiem autorki było rzucanie licznych i podejrzeń na kolejne osoby, by za chwilę pokazać czytelnikowi, że po raz kolejny został wyprowadzony w pole. Samo rozwiązanie jednak mnie zaskoczyło, być może zabrakło w książce wskazówek, ale nie odgadłam.

Bardzo polecam...

Marzena | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Trzeci tom, a w nim kolejny seryjny morderca.
Co się nierozerwalnie z tym wiąże?
Ofiary. Liczba mnoga. Stale się powiększająca.
Ktoś morduje młodych chłopców, a sploty różnych zdarzeń i mnogość postaci pojawiających się w książce pozwala czytelnikowi typować mordercę co najmniej jednego na rozdział. Sami przyznajcie, niezła częstotliwość...A i tak zakończenie - jak to u pani Bolton - najpewniej go zaskoczy.
Ja typowałam i jednocześnie prosiłam w duchu (nie wiem kogo?autorkę?bez sensu, przecież już raczej nie zmieni biegu historii...) żeby nie był nim ojciec Barneya...chłopak i tak wycierpiał już swoje...
Lacey poorana emocjonalnie nie grała pierwszych skrzypiec w tej części. Właściwie na początku chyba spóźniła się na koncert...na końcu jednak wkroczyła na scenę i przez chwilę było jak za starych, lepszych czasów.
Łaknę czwartej części, chcę wiedzieć jak potoczą się losy tej dziewczyny.
Zdaję sobie sprawę, że jej "związek" z Joesburym, jej historię w ogóle, w ostatnim tomie...

Malwina | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

Z niecierpliwością czekałam na moment, w którym zacznę czytać "Zagubionych". Po kilkunastu stronach stwierdziłam, że poczytam opinie innych czytelników na temat tej książki na aplikacji LC na androida. Niestety nie ma tam informacji, która opinia jest spoilerem, a która nie. No i strzeliłam sobie w stopę, bo dowiedziałam się, kto jest mordercą. Na początku byłam wściekła, ale po jakimś czasie stwierdziłam, że to może być ciekawe doświadczenie - czytanie książki, gdy już zna się rozwiązanie zagadki. Mogłam wówczas analizować rzeczy, na które w ogóle nie zwróciłabym uwagi, gdybym nie znała mordercy. I stwierdzam, że pani Bolton jest mistrzynią kreowania postaci. Wiadomo, że w trakcie fabuły podrzucała rozwiązania, które wydawały się nazbyt oczywiste, ale jej sposób, w jaki droczy się z czytelnikiem mnie naprawdę fascynuje. I z każdą kolejną książką jej wyobraźnia, która stworzyła taką historię, mnie przeraża. Każda kolejna książka przedstawia wstrząsający obraz człowieczeństwa....

Ewelina229 | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Drugie moje spotkanie z Lacey Flint i jakże udane, tym razem bohaterka dochodzi do siebie będąc na urlopie po trudnych przeżyciach z poprzedniej akcji w Cambridge.
Mimo poszarpanej psychiki Lacey w domowym zaciszu próbuje walczyć z demonami jakie pozostawiła w niej "przygoda" z uniwersytetu.
Niestety jej koleżanki i koledzy z policji muszą zmierzyć się z mordercą nastoletnich chłopców.
Bohaterka, która nie chce uczestniczyć w poszukiwaniu mordercy nie potrafi jednak zupełnie odpuścić i na własną rękę angażuje się w śledztwo.
Świetnie napisana książka, pełna napięcia i niepewności. Serdecznie polecam fanom gatunku i miłośnikom Lacey :)

książek: 1937

„Zagubieni” S.J. Bolton to trzecia część przygód enigmatycznej policjantki Lacey Flint. W tej części mamy okazję ujrzeć Lacey w trochę innej odsłonie. Policjantka przebywa na zwolnieniu lekarskim, w związku z traumatycznymi przeżyciami, których doświadczyła w trakcie pracy nad rozszyfrowaniem zagadki tajemniczych samobójstw na terenie prestiżowego Uniwersytetu Cambridge. Niestety w mieście grasuje seryjny morderca, który porywa nieletnich chłopców i podcina im gardła. Zagubiona i pogrążona w depresji Lacey zostaje nieoczekiwanie wciągnięta w śledztwo, które na własną rękę prowadzi osamotniony, zagubiony chłopiec imieniem Barney, którego Lacey Flint jest sąsiadką.

Powieść podzielona jest na 3 części i muszę przyznać, że w trakcie czytania części pierwszej miałam obiekcje, czy książka okaże się równie fascynująca, jak dwa poprzednie kryminały autorki. Jednakże, kiedy rozpoczęłam czytać część drugą, przestałam mieć jakiekolwiek wątpliwości. Akcja stała się wartka i pełna napięcia,...

Marzin | 2014-05-03
Przeczytana: 03 maja 2014

To moje trzecie spotkanie z panią Bolton i podobnie jak poprzednio nie zawiedzione w żadnym razie. Ciekawie rozwijające sie śledztwo, na początku wolne tempo a następnie akcja rozpędza się, że wprost nie można się oderwać. Całkowicie zaskakujące zakończenie, a na początku wydaje się być kilku podejrzanych. Polecam serdecznie i mam nadzieję że pani Bolton zaszczyci nas jeszcze jakąś swoją ciekawą powiescią kryminalną.

Reckless Bastard | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, Bolton, Sharon
Przeczytana: 20 listopada 2014

7/10 – BARDZO DOBRA

W Londynie grasuje seryjny morderca, który zabija młodych chłopców, a ich wykrwawione do cna ciała podrzuca nad Tamizą. Na miasto pada blady strach, ponieważ ofiarą zwyrodnialca padło już pięcioro nastolatków, a Policja nadal nie jest w stanie schwytać zabójcy. Lacey Flint, która wciąż rozpamiętuje wydarzenia z Cambridge, przebywa na zwolnieniu lekarskim i wcale nie zamierza angażować się w śledztwo. Kiedy jednak poznaje mieszkającego po sąsiedzku jedenastolatka o imieniu Barney, zostaje zmuszona do zmiany planów, ponieważ wszystko wskazuje na to, że to właśnie ten chłopiec może być kluczem do wykrycia sprawcy.

„Zagubieni” to już trzecia odsłona przygód Lacey Flint i muszę przyznać, że pod względem intensywności oraz napięcia jest to chyba najlepsza książka z całej serii. Sposób w jaki Bolton prowadzi fabułę tej powieści, co rusz myląc tropy oraz gubiąc czytelnika w domysłach co do personaliów mordercy, zasługuje na najwyższe uznanie. Suspens, lekki styl...

Madi | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

O kurczę! Po raz pierwszy ,nawet przez moment nie rozszyfrowałam kto jest mordercą.
Cały czas obstawiałam trzy osoby,a tu...koniec, zupełne zaskoczenie.
Autorka w tak sprytny sposób miesza,manipuluje czytelnikiem podsuwając mu tropy na kolejną osobę,że przez cały czas czytania zastanawiamy się kto jest do cholery tym mordercą .
Książka tak trzyma w napięciu,szczególnie pod sam koniec rozwiązania sprawy,że nie mogłam odłożyć jej na kolejny dzień.
Jest to moje pierwsze spotkanie z Panią Bolton i muszę stwierdzić,że bardzo udane- kryminał przypadł mi do gustu,a najbardziej podobały mi się portrety psychologiczne Barneya i Lacey-dwie trochę "pokręcone" i zagubione osoby,które mają za zadanie wodzić czytelnik za nos.
Jak dla mnie SUPER.

Znak kryminał 300x500