Zagubieni

Okładka książki Zagubieni
Sharon Bolton Wydawnictwo: Amber Cykl: Lacey Flint (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lacey Flint (tom 3)
Like This, For Ever
Amber
2013-10-01
2013-10-01
Agnieszka Kabala
Morderstwo Śledztwo Londyn Dracula

Zagubieni to trzecia część serii o Lacey Flint. Pierwsza i druga były świetne, szczególnie druga Karuzela samobójczyń była istnym majstersztykiem. Zagubionych zaczełam czytać akurat w kiepskim momencie swojego życia i nie wiem czy to miało wpływ, czy książka była kiepska, ale męczyłam ją ponad dwa tygodnie. Tekst na okładce wprowadza w błąd, ponieważ Lacey przez połowę książki nie interesuje się śledztwem, nawet nie bierze w nim udziału. Zamiast tego mamy jej nudne emocjonalne wywody. Mamy także nudne wywody wspomnianego 11-latka. Jakakolwiek akcja dzieje się dopiero pod koniec książki. Trudno mi powiedzieć, czy gdybym zaczęła ją czytać w innym momencie, to inaczej bym ją odebrała. Tak czy inaczej książka nie przypadła mi do gustu, ale nie napiszę także, że była okropna. Natomiast polecam wam pierwszą i drugą część, Ulubione rzeczy oraz Karuzela samobójczyń.

7,5.
Następna świetna część z policjantką Lacey, która znowu zostaje wplątana w śledztwo.
W Londynie ktoś porywa i zabija dziesięcioletnich chłopców. Zabójstwa są coraz częstsze, na miasto i rodziców pada strach, bo nie ma żadnych powiązań między zabitymi. Policja szuka klucza żeby można było złapać sprawcę.
Napisana świetnie, wciągająco, intrygująco i zaskakująco i ze zwrotami akcji, co lubię.
Polecam bardzo, jako kolejną książkę z cyklu!

7,5.
Napisana świetnie, wciągająco, intrygująco i zaskakująco i ze...

Kolejna świetna książka z serii o Lacey Flint. Trzyma poziom i zaskakuje.

Kolejna świetna książka z serii o Lacey Flint. Trzyma poziom i zaskakuje.

Dobrze było wrócić do tej serii. Książka świetna. Trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Wątek głównej bohaterki również ciekawy i poprowadzony inną, mniej oczywistą ścieżką. Bardzo dobra seria.

Lancey liże rany po wydarzeniach w Cambridge i w sumie to sama jest zagubiona w swoim własnym życiu. Tymczasem w południowym Londynie giną młodzi chłopcy, a ich ciała znajdowane są na brzegu Tamizy... A do tego tajemniczy, nieco dziwny, a na pewno nietypowy jedenastolatek...
Wciąga.
Mordercy nie wytypowałam.

Wciąga.
Mordercy nie wytypowałam.

Rzeczywiście trzymająca w napięciu akcja, mało przewidywalne zakończenie i sporo skomplikowanych charakterologicznie postaci. Nie czytałam poprzednich tomów, ale pewnie, jeśli będzie okazja, po nie sięgnę. Nie zaczytuję się kryminałami nieustannie (częściej je oglądam), więc tym bardziej cenię sobie dobrze skonstruowaną fabułę oraz wątki psychologiczne. Chyba nie mam się do czego przyczepić;), pomijając "polityczno-obyczajową poprawność" w osobie inspektor Dany.

Trochę brakowało mi Lacey w tej trzeciej z serii książek o... Lacey. Poza tym "Zagubionym" nie można wiele zarzucić. Jest wspaniały dziecięcy bohater, seria zabójstw z tajemnicą w tle, fałszywe tropy podrzucane przez autorkę, przewrotny finał i kawałek zagadki, z którym czytelnik musi poradzić sobie sam. Pod ręką mam już czwartą część i liczę na wspaniały finał przygód kontrowersyjnej policjantki.

Świetne zwroty akcji. Fajnie jest typować mordercę podczas czytania

Świetne zwroty akcji. Fajnie jest typować mordercę podczas czytania

Książka warta polecenia. Trzyma w napięciu do prawie samego końca. Kilka zmylających tropów autorki buduje napięcie.
Koniec lekko rozczarował. Rozwiązanie dość proste a czarne charaktery mało powiązane z prowadzonym śledztwem.
Ale ocena ogólną dobra.

Ale ocena ogólną dobra.

Bardzo dobry dreszczowiec. Pełen napięcia, niepewności i dreszczyku. Tego właśnie oczekuję od książki kiedy mam ochotę na kryminał.
Temat dość ciężki bo porusza wątek zabójstw dzieci, ale przez to wciąga i nie można się oderwać.