Głosy chaosu

Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Cykl: Inspektor Poincaré (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
All Cry Chaos
Ag2S

Henri Poincaré, as Interpolu, potomek słynnego XIX-wiecznego matematyka, intelektualista ściśle trzymający się litery prawa, a zarazem czuły mąż i ojciec, ujął zbrodniarza wojennego z czasów wojny w Serbii. Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie: W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny...

Banović zza krat poprzysięga zemstę, jednak umysł inspektora zajmuje już inne dochodzenie: W zamachu bombowym przeprowadzonym z chirurgiczną precyzją ginie w Amsterdamie młody genialny matematyk. Poszukiwał uniwersalnej teorii matematycznej wyjaśniającej wszystkie zjawiska zachodzące w przyrodzie, które mają być ze sobą powiązane i funkcjonować według jednego wzorca.

Poincaré rozpoczyna pościg za mordercą - przez dwa kontynenty i o najwyższą stawkę – ale nienawiść Banovića do dosięga.

Tymczasem liczba podejrzanych rośnie. Światem wstrząsają kolejne zamachy.

Poddany próbie jak biblijny Hiob, oszalały z rozpaczy, przygnieciony poczuciem winy rezygnuje ze śledztwa. I odkrywa, że te dwie sprawy mogą się łączyć. Wspólnym ogniwem może być on sam. A rozwiązanie przynieść może teoria chaosu…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1449/głosy-chaosu

BasiaK | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Dotarłam do strony 98 i koniec na tym - autor mnie zanudził kompletnie.

Arkalion | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Miał być genialny kryminał dla myślących,a wyszła raczej przeciętna książka o inspektorze Interpolu próbującego rozwikłać dziwny i nietypowy zamach bombowy w hotelu w Amsterdamie. Prowadzone śledztwo krzyżuję się poprzednią sprawą aresztowania serbskiego zbrodniarza wojennego z Bośni,który poprzysiągł inspektorowi okrutną zemstę za jego aresztowanie.Tytuł książki Głosy chaosu i faktycznie przez karty powieści przenika jeden wielki chaos. Jedynym plusem jest sposób narracji,który jest jednowątkowy,zawsze z perspektywy inspektora Poincare i dlatego czytelnikowi jakoś łatwiej mieć kontrolę nad rozwlekłą akcją tej książki. Dla mnie typowy,przeciętny kryminał .Myślenia ani geniuszu za wiele tam nie ma,w sam raz do poczytania przed snem.

Anka Markova | 2015-07-30
Przeczytana: 29 lipca 2015

Punktów marnie, bo i fabuła mizerna.... a miało być tak pięknie....
Teoria chaosu czy chaos w teorii? Raczej to drugie. Dla mnie przynudne, takie flaki z olejem, które nic do diety papierowej nie wniosły, a szkoda bo temat doskonały, tylko pisarzowi nie wyszło.

Lily76 | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Bardzo przygnębiająca, lecz także bardzo wciągająca książka. Starszy inspektor Interpolu, wykonując swoją pracę, wystawia na cel swoją rodzinę - żonę, syna i troje wnucząt. Jeden z zatrzymanych, sprawca masowego mordu, zleca ich zabójstwo, lecz tak naprawdę celem jest zadanie bólu samemu policjantowi. Zamach udaje się połowicznie, lecz cierpienie jest tak wielkie, że Henri Poincare nie może odpuścić. Nie jest to jedyna sprawa, która go zaprząta - zajmuje się bowiem także zabójstwem młodego genialnego matematyka, które w dziwny sposób łączy się z osobą Henriego.
Tło powieści stanowią fraktale - obiekty, których niewielki wycinek ma taką samą strukturę jak większy i które w powiększeniu nie dają się od siebie odróżnić. Bowiem wspomniany matematyk zajmował się między innymi szukaniem podobieństw pomiędzy zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie i wahaniami na giełdzie. Szukał wzoru, schematu, który mógłby się przełożyć na prognozy rynkowe, a to przecież łakomy kąsek dla wielu.

comique | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 maja 2015

Ciężki kryminał, momentami trudny do ogarnięcia.. Ale warto po niego sięgnąć, bo zagadka sama w sobie była niesamowicie ciekawa! ;-)

Anna | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Skusiło mnie hasło na okładce "genialny kryminał dla ludzi myślących". Wstyd się przyznać ale nie nadążałam za treścią :) Mam chyba nie ten typ wyobraźni aby zrozumieć treść. Muszę wrócić do książek łatwych, lekkich i przyjemnych. Pozdrawiam!

Maga | 2014-12-28

Morderstwo z matematyką w tle - podoba mi się. Książkę fajnie się czyta i niechętnie przerywa dlatego też pochłonęłam ją dość szybko. Zresztą muszę przyznać, że Amber ma dobry wybór kryminałów - w końcu to oni wydali też Becketta i Thompsona, których bardzo lubię. Seria ta to zdaje się "Literacki kryminał". Mam jedynie zastrzeżenie co do tego, że w książce są dwa wątki i jeden z nich przez wydarzenia drugiego zostaje niemalże zawieszony na chwilę. Ma to swoje uzasadnienie, ale ta jedna mała rzecz mnie trochę rozczarowała.

Nataliia | 2014-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Czytając wiele pozytywnych opinii na temat tej książki wiązałam z nią wielkie nadzieje i nie zawiodłam się.
Spodziewałam się w sumie więcej przelanej krwi, jednak to, co autor przedstawił w zamian jest bardzo dobre.
Akcja książki to nie tylko "suche" śledztwo Poincarego. Są tu zawarte również wątki psychologiczne i religijne. Długo można by je opisywać, dlatego lepiej przeczytać książkę. :)
Czytając oczywiście zaczynamy rozumować jak inspektor, coraz to nowe ślady zaskakują, a zakończenie w ciekawy sposób wiąże wszystkie wątki i jest naprawdę nie do przewidzenia. Dlatego też gorąco polecam tę książkę :)

Sawako | 2014-10-26
Na półkach: Przeczytane, 2014

Klasa.

Kaśko | 2014-10-23

Trochę trudna książka, ale warta przeczytania :)