Fernando

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ula

Medellin | 2015-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

O byczku, który nie chciał być konformistą.

książek: 1955
AnnaSikorska | 2015-04-13

Bycie innym niż reszta stada może być wielką zaletą – przekonuje się o tym Byczek Fernando z bajki Munda Leafa, który przenosi nas w świat hiszpańskiej korridy i hodowli groźnych uczestników walk. Młode byczki każdego dnia ćwiczą, siłują się, aby spełnić swoje i rodzicielskie marzenia: pojechać do Madrytu, gdzie spotka je wiadomy smutny los. Zwierzaki nie są jednak świadome tego i bardzo rywalizują ze sobą (czy nasze życie czasami nie jest takim fatalistycznym wyścigiem?). Tylko Fernando zachowuje się inaczej: leży pod drzewem i wącha kwiatki, a gdy przyjeżdżają panowie w dziwnych czapkach, którzy wybierają najgroźniejszego osobnika. pech chciał, że naszego byczka chowającego się przed krytycznym wzrokiem znawców byków użądliła pszczoła. Z bólu zorał rogami pół pastwiska. Jego zachowanie przykuło uwagę i sprawiło, że trafił do Madrytu, o którym wcale nie marzył. Tam na arenie próbowano z nim walczyć, ale jak mierzyć się z bykiem, który wącha kwiaty wpięte we włosy przez niewiasty?...

MegsweeCherrie | 2015-11-09

Nagroda szkolna mojej starszej siostry. Sięgnęłam po nią niedawno i nie żałuję! Naprawdę nieźle się uśmiałam przy niej. :)

Maras | 2017-10-03
Przeczytana: 1998 rok

Jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa. O byczku, który różnił się od innych.

Maya | 2014-03-21

Co można wywalczyć siłą spokoju - ze wspaniałym rytmem!

bajarkanatopie | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Literacki klasyk w nowej odsłonie - smakołyk, szczególnie dla maluchów ;)

kiiss | 2018-03-03
Ula | 2018-02-22