Miś Uszatek

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Zbigniew Rychlicki
Ag2S

Inne wydania

Miś Uszatek w 2017 roku obchodzi 60. urodziny! Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalne wydanie jego przygód, zawierające trzy najpopularniejsze tomy opowiadań z kompletem ilustracji. Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych "Miś". Imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu, a postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem "Przygody i wędrówki Misia Uszatka". W kolejnych latach ukazały się jeszcze cztery tomy. To był jednak dopiero początek popularności misia o klapniętym uszku. W 1975 roku Semafor rozpoczął produkcję lalkowego serialu, który do 1987 roku liczył już 104 odcinki i okazał się prawdziwym hitem. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie.

źródło opisu: http://nk.com.pl/mis-uszatek/2364/ksiazka.html#.V_T30PlkjIU

źródło okładki: http://nk.com.pl/mis-uszatek/2364/ksiazka.html#.V_T30PlkjIU

Madi | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 2017 rok

Mnie bardziej podobały się dobranocki z telewizji,ale mojej 6 letniej córci książeczka przypadła do gustu,a przecież o to chodzi,by dzieciom się podobała ,a nie nam.
Wydanie książki przepiękne-musiałam ulec pokusie i mieć książkę na własność.

Monika | 2016-01-03
Przeczytana: 2015 rok

W moim sercu Miś Uszatek zajmuje szczególne miejsce od zawsze. I mimo mojej wielkiej sympatii do innych misiaków, choćby Kubusia Puchatka, Uszatek zawsze był, jest i będzie numerem jeden.

Uszatek ciekawi, wzrusza, rozśmiesza, a co najważniejsze przekazuje dzieciom ważne wartości, pokazuje co to znaczy przyjaźń i szczerość. Cenię dobrą literaturę, a dobrą literaturę dziecięcą szczególnie.

Polecam :)

adorable | 2017-05-24
Przeczytana: 05 maja 2017

Czy istnieje ktokolwiek w wieku 25+, kto nie zna Misia Uszatka? Większość na pewno kojarzy polski animowany serial emitowany w telewizji, który przyciągał dzieci przed telewizory. Postać ta została stworzona przez Czesława Janczarskiego. Miś najpierw gościł w dziecięcym piśmie, następnie stając się bohaterem książek, aby na koniec pojawić się w filmie oraz serialu kierowanym do małych widzów.

Miś czekając na sklepowej półce, pomiędzy innymi maskotkami, martwi się o swój los. Kto zechciałby misia z oklapniętym uchem? Pewnego dnia tytułowy bohater znajduje czerwony parasol, dzięki którego zeskakuje z półki i wychodzi ze sklepu, gdzie spotyka Zosię i Jacka, którzy rozkochują się w nim od pierwszego wejrzenia. Dzięki nim Miś może przeżywać wspaniałe przygody, poszukując Mroza, zapoznając się z różnymi zwierzętami, jeżdżąc pociągiem, odwiedzając przedszkole czy szukając krasnoludków.

Na przestrzeni lat powstało...

kolmanka | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Kto nie zna Misia Uszatka, ręka do góry! ;) No właśnie, tego jegomościa zna każdy. Co prawda, nie był to bohater mojego dzieciństwa, ponieważ urodziłam się rok po zakończeniu jego kręcenia. Jednakże bajka tak często nadawana jest w telewizji, że stała się nieomal legendą. "Miś Uszatek" emitowany był przez polską telewizję w latach 1975-1987. Nasi rodzice i starsze rodzeństwo z pewnością z łezką w oku wspominają tamte czasy. W Łodzi na ulicy Piotrkowskiej stoi nawet jego pomnik. Uwierzcie mi, że za każdym razem jak przechodzę koło niego, widzę rodziców z dziećmi, którzy opowiadają pociechom o uroczym misiu - taką zyskał popularność!

Dziś dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia mamy okazję na nowo odkryć przygody Misia Uszatka. Jest to zbiór króciutkich opowiadań o perypetiach futrzaka i jego przyjaciół. Jest to najpiękniejsze wydanie książeczki, jakie dane mi było czytać. Na duży plus przemawiają piękne ilustracje. Są takie tradycyjne, jak z dawnych lat. Ahh zazdroszczę tym dzieciakom....

inkaa2000 | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

Miałyśmy przeczytać tylko jedno opowiadanie, ale skończyło się, gdy... skończyła się książka. Ponadczasowe, zrozumiałe, pełne dziecięcej prostoty bajeczki z przesympatycznym misiem, co klapnięte uszko ma.

gaczewska | 2017-03-05

Przyznam, że nie wiedziałam o tym, że Miś Uszatek jest na podstawie książki. Bajkę znałam, mimo że nie była już puszczana gdy byłam mała, ale o książce nie słyszałam nigdy. No ale jak ma się małe dziecko, to można nadrabiać kulturalne zaległości.
To był strzał w dziesiątkę. Jestem prozą Janczarskiego po prostu zachwycona. To są małe perełki, mistrzostwo krótkiej formy. I gdyby to był tylko mój zachwyt...syn jest w Uszatku zakochany. A bajek na youtubie mu nie puszczamy, zna tylko tego książkowego! Opowiadanie, w którym prosiak wpada do nich na wyżerkę, wszystko wchłania, dewastując stół i na końcu zasypiając - po prostu rewelacja. Każde opowiadanko jest dopracowane perfekcyjnie, rytmika, wszystkie słowa na swoim miejscu. Dla mnie odkrycie ostatniego kwartału.

Mary14 | 2013-04-01
Przeczytana: 12 czerwca 2007

Ciepła, miła książeczka dla dzieciaków.

nephi | 2015-04-05
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Wspaniały powrót do dzieciństwa:)

ejotek | 2016-01-23
Przeczytana: styczeń 2016

Wszystko zaczęło się w sklepie z zabawkami, gdzie na półce z misiami, stał wciśnięty w kącik TEN Miś. Inne pluszaki uśmiechnięte opuszczały sklep z radosnymi dziećmi a on wciąż czekał. Czekał i się martwił... I to właśnie od tego zmartwienia oklapło mu uszko... Jednak miś nie zamierzał spędzić długich lat na tej półce, złapał czerwony parasol i ... zeskoczył na podłogę a później wyszedł ze sklepu. Na ulicy spotkał Zosię i Jacka, z którymi udał się do domu a tam rozpoczęło się dla niego prawdziwe życie. Znalazł tam prawdziwych przyjaciół pieska Kruczka, Kogucika, Zajączka, Pajacyka a lalki Zosi - Róża i Lala - opiekowały się nim jakby był ich dzieckiem.

Książeczka została podzielona na cztery części: Przygody i wędrówki Misia Uszatka, Nowi przyjaciele Misia Uszatka, Gromadka Misia Uszatka oraz Bajki Misia Uszatka. Każda z nich rozpoczyna się piosenką misia i zawiera od 10 do 34 krótkich (świetne przed snem, choć u nas jedna nie wystarcza) historyjek z przygodami Uszatka. Są...

kate | 2011-04-02

Krótkie opowiadania o przygodach misia i jego przyjaciół od razu przypadły do gustu moim dzieciom. Książka, która się nie starzeje. Solidne wydanie, kolorowe, ale nienachalne ilustracje sprawiają, że czytanie jej to prawdziwe doznanie estetyczne.