Tam, gdzie żyją dzikie stwory

Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Where the Wild Things Are
fantasy, potwory
Róża_Bzowa

Pierwsze polskie wydanie jednej z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku. Gdy niegrzeczny Max zostaje odesłany do łóżka bez kolacji, jego pokój zamienia się w las. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa chłopca do krainy dzikich stworów... Pięćdziesiąt lat po amerykańskiej premierze kultowa książka Maurice’a Sendaka wreszcie ukazuje się w Polsce. Teraz i my możemy wyruszyć do krainy...

Pięćdziesiąt lat po amerykańskiej premierze kultowa książka Maurice’a Sendaka wreszcie ukazuje się w Polsce. Teraz i my możemy wyruszyć do krainy dzikich stworów, by wyprawiać w niej dzikie harce, zatęsknić za domem i... wrócić. Bo przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło: dzikie stwory czasem muszą być straszne i złe – ale zawsze wracają do domu na kolację.

„Tam gdzie żyją dzikie stwory” to absolutna klasyka światowej literatury dziecięcej. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-...»

kalofonia | 2014-07-04
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Czai się w tej książce coś jednocześnie niepokojącego i atrakcyjnego. Przyciąga noc widziana oczami dziecka, intryguje fantazja przenosząca je w dziki, trochę barbarzyński świat, w którym skacze się po drzewach i wyje do księżyca. Pociąga miejsce, w którym więzi oparte są na nieposkromionej żądzy swawolenia, a zasady to kwestia kaprysu połączonego z odrobiną przekory i uporu. Zachwycają też ilustracje – trochę melancholijne, dostojne i mroczne, a zarazem rozczulające i niezwykle przyjazne. Bestie mają wyraźnie zarysowane charaktery i mimo, że nie brak im wspólnych cech, to każda ma w sobie coś oryginalnego. Ujmuje również paleta przytłumionych kolorów, które oddają nastrój sennych marzeń i magię wojaży pod gwiazdami. Bawi zmieniająca się mina głównego bohatera, porusza jego pogoń za chaosem, zamiłowanie do kontestacji i przekora, która wiedzie go aż na nieznane lądy.

Cała recenzja: http://opetaniczytaniem.pl/recenzje/tam-gdzie-zyja-dzikie-stwory-maurice-sendak-dwie-siostry-2014.html

PolishPopkulturę | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Zaskakuje brak morału. Jeden z naprawdę niewielu przypadków, kiedy filmowa adaptacja okazuje się lepsza od oryginału.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

książek: 1982
Asia-Polihymnia | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Genialna książka. Mało tekstu, mnóstwo treści, piękne ilustracje. Cieszę się, że moje dzieci mogły tę książkę poznać.

Przemek Skoczyński | 2016-03-07
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 07 marca 2016

Prawdopodobnie najlepsze ilustracje, jakie kiedykolwiek stworzono do książki dziecięcej. Mnie urzeka chyba bardziej niż mojego syna.

Nadia Grześkowska | 2012-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Bajka dla dzieci najprostsza z najprostszych, wręcz urocza. Wild things, czyli dzikie stwory pobudziły we mnie dzikiego dzieciaka!

Tinkerbelle | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Horror dla dzieci. Fajne ilustracje.

ksiazkoteka | 2014-12-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rozbrykany Maks dostaje karę i idzie spać bez kolacji. Jego wyobraźnia nie pozwala mu się smucić. Widzi rosnący w pokoju las i zwisające liany. Płynie łódką przez ocean do krainy dzikich stworów. Dzikie stwory chciały go nastraszyć lecz on nakazał im spokój. Uznały go za najdzikszego stwora i uczyniły swoim królem. Maks zarządził dzikie harce, a gdy już się zmęczyli wysłał stwory do łóżka bez kolacji tak jak mama jego. Stęskniony wrócił do domu, gdzie czekała ciepła kolacja.

Dzikie stwory wcale nie są straszne, tylko śmieszne i sympatyczne. Lubię też patrzeć na miny Maksa na ilustracjach – widać w nich jego nastrój.

Polecam do wielokrotnego oglądania!

Więcej na ksiazkoteka.bloa.pl

Emily | 2018-11-14
Przeczytana: 08 listopada 2018
Villiana | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018
Joanna | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.