Zgłosuj na książki roku 2017

Chory kotek i inne wiersze

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektury mojej babci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Book House, Zielona Sowa
KKK

Książka z serii "Lektury mojej babci", która przypomina najmłodszym czytelnikom utwory należące do klasyki polskiej literatury dziecięcej. W tomie znalazły się wiersze, które zachwycały, dziwiły i wzruszały mamy i babcie dzisiejszych przedszkolaków: "W polu", "Stary zegar od pradziada", "Pojedziemy w cudny kraj", "W szkole", "Muchy samochwały". Książkę pięknie zilustrował Marcin Piwowarski. W serii ukażą się utwory Marii Konopnickiej, Aleksandra Fredro, Juliana Ejsmonda, Jana Brzechwy i Janiny Porazińskiej.

źródło opisu: http://bookhouse.com.pl/

źródło okładki: http://bookhouse.com.pl/

Danway | 2012-04-12
Przeczytana: 1990 rok

Najpiękniejsze wiersze i historyjki dla dzieci, na których się człowiek wychował i bez których ciężko by było być takim samym jak teraz...

Wiele z tych bajek mimo upływu wielu, wielu lat pozostają w pamięci... Bo trudno zapomnieć takiego tekstu: "Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku"... Wiersz ten osładzał czas spędzany w domu i w łóżku w czasie choroby... Jak dla mnie klasyka i arcydzieło... Polecam...

Przeczytana: 22 lipca 2014

Coś z mojego dzieciństwa. Mama czytała mi to tyle razy, aż umiałam na pamięć i razem z nią recytowałam (ona czytała, a ja recytowałam). Miło jest wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, tym bardziej, że teraz czytałam tą książeczkę mojej córce :)

KKK | 2012-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Znakomity zbiór klasycznych i mądrych wierszy dla najmłodszych dzieci. Przepięknie ilustrowana książka ze sztywnymi kartkami nie padnie ofiarą nawet bardzo "intensywnego" czytania :)

Dorota Lewandowicz | 2013-11-05
Przeczytana: 04 października 2013