Bajeczki z obrazkami

Spis treści:

1. Kogucik i Kaczorek
2. O trzech Kotkach
3. Pod grzybem
4. Kto powiedział „miau”?
5. Każde koło inne
10. Kogut i Farby
11. Jak kotka wybrzydzała
12. Choinka
13. Co to za ptak?

Była to jedna z moich ulubionych lektur, które w dzieciństwie chętnie czytałam i oglądałam, gdyż kolorowe ilustracje bardzo mi się podobały i z od nich między innymi zaczęła się moja przygoda z rysowaniem.
Do dziś pamiętam niektóre bajki (zwłaszcza o tyczce pomocniczce) - ciepłe, zabawne, nawet jeśli zawierały jakiś element niebezpieczeństwa, to świetnie obywały się bez przemocy.
W pamięci utkwiła mi także informacja z okładki, jakoby autor jednocześnie jedną ręką pisał tekst, a drugą robił ilustracje. Próbowałam wiele razy tej sztuki, ale ani razu mi się nie udało:).

Przez kilka lat książka z powodzeniem służyła także moim synom. Bardzo żałuję, że gdzieś potem przepadła, bo mam do niej wielki sentyment. Wciąż potrafię z pamięci narysować występującego w książce jeża w czerwonych butach:)

Konkwistadorrr | 2014-05-08

Dlaczego arcydzieło? Dla mnie ten zbiór bajek jest właśnie arcydziełem. Głównym powodem jest sentyment oraz to, że do dziś pamiętam tą książkę z bardzo wczesnego dzieciństwa. Początkowo "katowałem" starszą siostrę by mi "po sto razy" czytała te bajki. Później wyrobiłem to w sobie, że potrafiłem już określić, które mi się podobają, a które tak nie bardzo. Potem sam mogłem już czytać i "po sto razy" sam już te bajki "zajeżdżałem". Poprzez takie traktowanie książka ta prawie, że się rozpadła, a ostatecznie gdzieś zaginęła.
To niby zwykłe bajki, niby nic szczególnego, ale do dziś nie mogę spać spokojnie kiedy sobie i zapach tej pozycji przypominam i same treści (wszystko w jak najbardziej dobrym znaczeniu).
Najbardziej i jednocześnie najmocniej mi się podobała bajka "Tyczka pomocniczka" i taka, której tytułu już nie pamiętam. O grzybie pod którym chowały się leśne zwierzęta, ponieważ padał deszcz. I podczas tego deszczu grzyb rósł i dzięki temu więcej zwierząt mogła się pod nim...

Bacha85 | 2014-01-18
Przeczytana: styczeń 2014

Pamiętam tę książeczkę z dzieciństwa. Po długotrwałych poszukiwaniach udało mi się ją nabyć we w miarę rozsądnej cenie. Co ważne, wciąż zachwyca i bawi. Mądre historyjki o zwierzątkach pomogą dziecku zrozumieć zawiłości otaczającego je świata. Pokażą, jak ważna jest przyjaźń i nauczą, że nie zawsze mój punkt widzenia, jest tym najlepszym.
Mądre w treści i zachwycające szatą graficzną są idealną lekturą dla kilkulatków. Najlepszy dowód, by nie oceniać książki po okładce, która piękna nie jest i nie zdradza nawet ,jak cudne ilustracje znajdziemy w środku.

Basia_Pelc | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

Najwspanialsza książeczka dla dzieci jakąkolwiek kiedykolwiek przeczytałam!

Nie jest to dla mnie zwyczajna, kolejna lektura. To książeczka, którą zapamiętam do końca życia i którą już na zawsze będę uważać za najwspanialszą lekturę dziecięcą na świecie.

"Bajeczki z obrazkami" uznaję za pozycję, którą każde dziecko obowiązkowo powinno mieć w swoim domu :)

Czym ja się tak zachwycam?

Władimir Grigorjewicz Sutiejew (1903-1993) był radzieckim reżyserem filmów animowanych, animatorem, scenarzystą. Zaistniał także jako ilustrator i autor książek dla dzieci. Sutiejew rysował ilustracje lewą ręką, a prawą pisał teksty. I tak właśnie dwoma rękoma, lub jak kto woli "na dwie ręce" powstała ta książka. Treść oczywiście jest dopełnieniem, uzupełnieniem obrazków. Książki autora powinno się oglądać i nimi zachwycać. To przecież pozycje dla dzieci (powyżej trzeciego roku życia) i one z pewnością je docenią....

Ivyll | 2011-01-31
Przeczytana: 1990 rok

Książka wspaniała ze względu na treść i na śliczne obrazki. W mojej rodzinie trzecie pokolenie niemal recytuje ją z pamięci - i jest to ciągle ten sam egzemplarz książki!

| 2013-12-04

To była pierwsza książeczka którą czytałam i do dziś pamiętam!! Lubiłam te kolorowe obrazki, które budziły u mnie ogromną radość i zaciekawienie. Szkoda tylko, że ta książka przepadła ://

Gantu_mn | 2011-01-31
Przeczytana: 1991 rok

Moja pierwsza książka którą sam przeczytałem! Wybaczcie prywatę w ocenie, ale te historyjki naprawdę są genialne :)

Mia_wallence | 2013-01-16

Zapomniałam o tej książce!!! Cudna! Pamiątka dzieciństwa!

Astreja | 2011-05-21
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane

Czytana bardzo dawno ale nadal tkwi w pamięci. Piękne obrazki ciekawe bajki. W dzieciństwie czytana przynajmniej kilka razy w roku :) Nawet dziś lubię do niej wracasć raz na jakiś czas, gdy mam dość tego niekiedy szarego świata....

Chain | 2016-07-25

Przepiękne wydanie z niesamowitymi ilustracjami. Bajki były bardzo oryginalne i rozbudzające wyobraźnię.
Większość rysunków doskonale pamiętam do dziś i uśmiecham się zawsze, gdy przypomnę sobie tę uroczą książeczkę :)

Dzieciństwo jak z obrazka: Władimir Sutiejew

Maria Nowakowska, autorka bloga Garaż ilustracji książkowych, w nowym cyklu „Dzieciństwo jak z obrazka” przedstawiać będzie najciekawsze tytuły, z którymi spędzaliśmy dzieciństwo. Zapraszamy.