Tajemnice Gwen Frost

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Cykl: Akademia Mitu (tom 3)
Wydawnictwo: Dreams
Dark Frost
fantastyka, Gwen Frost, dotyk, tajemnice
raven

W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2013

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/

myślnik | 2013-10-03
Przeczytana: 29 września 2013

Wszystko co działo się przed przekroczeniem progu Akademii Mitu było pestką.
Życie tak proste.
Problemy tak błahe.
Potrzeby jak najbardziej do zrealizowania.
A obecnie?
Obecnie to na każdym kroku należy spodziewać się ataku żniwiarzy.
Sztylet z Helhenium - wszyscy z wyczekiwaniem patrzą na Gwen,bo ona powinna wiedzieć,gdzie jej matka mogła go ukryć.
A Logan,ech jak to Logan,z nim nigdy nic nie wiadomo.
Bycie,przed Akademią Mitu było pestką.

Po raz kolejny powiem,że ta część również nie jest szałowa.
Ale...
Z wielką niecierpliwością na nią się czeka,i z równie wielką zażartością pochłania się stronę po stronie.
Myślę,że to jakiś ukryty fenomen Gwen Frost.
Tej dziewczyny nie da się nie cenić.
Poczucie humoru,połączone z bezradnością kogoś kto całe życie był kimś innym,kimś zwykłym,a nie wybrańcem Nike greckiej bogini zwycięstwa.
Szczerość,otwartość,zaciekłość i instynktowne wpadanie w tarapaty ściśle złączone z ciągle ewoulującym darem,sprawiają,że przy Gwen nie można się nudzić.
I...

WOW! Genialna!
O ile to możliwe ta część jest lepsza od poprzednich :D. Wprost nie idzie się oderwać, a akcja wciąga coraz szybciej i szybciej, chociaż niemal na początku domyśliłam się intrygi :P.
Polecam gorąco!

Zapatrzona_W_Książki | 2013-09-03
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Gwen i jej tajemnice

„Gdybym miał rękę, popukałbym się w czoło - mruknął w końcu. - Nie, jednak wbiłbym ci nią rozum do głowy.”*

Bycie wybraną niesie za sobą szereg konsekwencji, niestety, często bardzo nieprzyjemnych. Zwłaszcza gdy to ty masz pokonać boga zagrażającego całemu światu. Czasu jest coraz mniej, a każdy twój błąd jest sukcesem wroga, który z każdym dniem rośnie w sile i chce cię zabić. Chociaż jest ci ciężko wiesz, że nie możesz się poddać - los wszystkich ludzi zależy od tego czy podołasz swojemu zadaniu.

Zbliża się koniec ferii zimowych i jest to ostatnia szansa na odrobienie pracy domowej. Gwen wraz z przyjaciółmi udaje się w tym celu do muzeum aby obejrzeć artefakty oraz inne mityczne rzeczy. Nawet przez chwilę nie podejrzewają, że zostaną zaatakowani przez żniwiarzy chaosu. Oni mieli szczęście, bo akurat w tej chwili byli w sali z bronią, ale inni mieli mniej szczęścia i wielu zginęło. Po tym wydarzeniu Gwen nie potrafi się otrząsnąć, ale wie, że musi. Miecz...

wolfie | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Muszę przyznać, że cierpliwość nie jest moją mocną stroną, dlatego też nie mogłam doczekać się spotkania z Gwen Frost, żniwiarzami chaosu i Akademią Mitu.

Gwen, wraz z Carsonem i Daphne, wybiera się do Koloseum, gdzie dochodzi do krwawego ataku żniwiarzy chaosu. Wiele osób ginie podczas tego pojedynku, a Gwen staje oko w oko z zabójczynią swojej matki...

Okładki "Akademii mitu" zmyliły mnie całkowicie. Szczerze myślałam, że książki będą mówić o czymś innym, z pewnością nie o mitologii. No cóż, myliłam się, jak się okazało. Tak czy inaczej jestem pod wrażeniem opowieści o Gwen Frost.

Książka jest napisana prostym, lekkim językiem. Przyjemnie i szybko się ją czyta. Mogłabym w nieskończoność rozpisywać się o pozytywach tej książki. Każdy, kto lubi mitologię, znajdzie tu coś dla siebie Polecam!

"Niezrozumiałe są drogi boskie i drogi światła, Gwen".

Elfik Book | 2014-07-04

Gwen powoli zaczyna się przyzwyczajać do tego kim jest. Ma cel w życiu i osoby, dla których warto go wykonać. Utwierdzają ją w tym przekonaniu tragiczne wydarzenia, które dzieją się dzień przed rozpoczęciem nowego semestru. Żniwiarze chaosu atakują muzeum i zabijają kilka uczniów Akademii Mitu. Dla Gwen widok nieżywych kolegów i koleżanek jest przerażający. Zresztą nie tylko dla niej. Jednak gwoździem to trumny jest to kto to zrobił. Jest to TA żniwiarka, ta której Gwen tak bardzo pragnie śmierci.

W poprzednich recenzjach pisałam, że Akademia Mitu nie zachwyciła mnie. Nadal utrzymuję to zdanie, jednak muszę przyznać, że ta część jest o wiele lepsza niż poprzednie. Autorka niezbyt dobrze opisuje uczucia i obrazy. W tej części zrezygnowała prawie ze wszystkich tego typu opisów. W normalnych okolicznościach powiedziałabym, że nawet nie warto zaczynać czytać takiej książki. Jednak tutaj poszło to jak najbardziej na rzecz powieści. Estep zgrabnie zatuszowała swój "brak"...

Patiopea | 2014-05-12
Przeczytana: maj 2014

Jennifer Estep jest autorką, która jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Historie przez nią napisane wciągały mnie od pierwszych stron i przynosiły coraz to nowsze niespodzianki. Kto zna choć jedną z książek tej Pani, wie, że każda powieść jest pod jakimś względem oryginalna. "Akademia Mitu" to jedna z tych serii, które bardzo mi się spodobały i z ciekawością czekałam na kolejny tom. Czy i tym razem okazała się trafnym wyborem?

Po ostatnich wydarzeniach, Gwen spędziła całe lato szukając sztyletu z Helheimu, który jej matka ukryła przed żniwiarzami. I nie posunęła się w swoich poszukiwaniach nawet o krok. Kiedy jednak nastaje ostatni dzień lata, uczniów Akademii Mitu atakują wrogowie. To zdarzenie rozpoczyna łańcuch wydarzeń, który zaprowadzi Gwen w niebezpieczną podróż i wplącze ją w niejedne tarapaty, a droga ta będzie prowadziła aż do samego boga kłamstwa, Lokiego.

Tak, jak w przypadku poprzednich tomów, autorka prowadzi akcję lekko, ubarwiając ją lekką dawką mitologii, która...

Ridley | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

O matko.
Już po przeczytaniu pierwszego tomu wiedziałam że tej serii nigdy nie pozbędę się z głowy, a "Tajemnice Gwen Frost" tylko mnie w tym utwierdzają. Najlepiej wychodzę kupując książki, o których wcześniej nie miałam pojęcia, bo te które mi ktoś poleca zazwyczaj mnie zawodzą, całe szczęście, że Akademię Mitu odkryłam sama.
Powracając do mojej opinii, już dawno nie czytałam książki, która mogłaby mnie aż tak wciągnąć, nie mogłam się doczekać co będzie dalej... Zastanawiałam się czy umrze ktoś z moich ulubionych postaci, bo byłam pewna, że pani Estep może mnie zaskoczyć. Główną bohaterkę tak bardzo polubiłam, nareszcie ktoś, kto nie przytłacza mnie swoją głupotą... Poczucie humoru, poświęcenie, tarapaty, walka, podstępy i Wiktor... Tak, Wiktor. Po prostu nie mogę go nie kochać! Uwielbiam jego uwagi, normalnie aż na twarzy pojawia się uśmiech. I Nott, i Daphne, i Logan, i Carson, i Oliwier, i Kenzie, i Nyks, i Nickamedes, i babcia Frost, i profesor Metis.. O matko, tak się...

,,Tajemnice" to kolejna część ,, Akademii Mitu", która opowiada o przygodach Gwen Frost wybranki najpotężniejszych z bogiń Nike- bogini zwycięstwa. Gwen uchodzi w szkole za nienormalną cygankę z darem psychometrii jednak Gwen to dziewczyna, która razem z jej przyjaciółmi walczy ze żniwiarzami chaosu aby nie dostał się w ich ręce sztylet, którym mogliby złamać ostatnią pieczęć i uwolnić ich boga Lokiego. Książka jest bardzo ciekawa,wciągająca i zdecydowanie zasługuje na arcydzieło a jeśli mi nie wierzycie możecie się sami o tym przekonać polecam :D

Dominka1 | 2016-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

"Tajemnice Gwen Frost" to trzecia część serii o Cygance w Akademii Mitu. Jest to przełomowy tom, pełen dramatyzmu i zaskakujących zwrotów akcji. Klimat staje się mroczniejszy, nie ma już tej beztroski, dominującej na początku poprzednich historii. Świat Gwen i jej przyjaciół zmienia się bezpowrotnie. Przypomina mi to zabieg fabularny w IV tomie Harry'ego Pottera, kiedy to nagle został zburzony schemat ,co wpłynęło na zupełnie inny nastrój opowieści .
Autorka tym razem hołdowała zasadzie Hitchcocka, w myśl której na początku dzieła powinno być "trzęsienie ziemi", a potem akcja staje się jeszcze bardziej emocjonująca. Początek utworu to atak żniwiarzy na nastolatków z Akademii Mitu . Ginie wielu młodych ludzi. Wśród szkolnych kolegów Gwen znajduje się morderca. Czy zdoła rozpoznać wroga w odpowiednim czasie ?To nie jedyne wyzwanie, któremu Cyganka powinna sprostać. Musi odnaleźć i ukryć starożytny sztylet, zanim zrobią to żniwiarze. Inaczej uwolniony zostanie bóg chaosu...

tombraiderka009 | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, Gwen Frost
Przeczytana: 01 października 2013

Bardzo lubię czytać przygody Gwen, ale ta część była jakaś taka.. wybrakowana. Czegoś tu nie było. Dużo tu było przemyśleń Gwendolyn - mało dialogów, większość książki była w kółko o rozmyślaniu nad sztyletem z Helheimu. Cały czas czekało się na kolejne spotkanie z Loganem, których było troszkę mało - z resztą jak zwykle :D Punkt kulminacyjny był taki sobie - mało akcji, wydarzeń. Trochę nudno, ale nie było zbyt tragicznie. Końcówka książki mnie na szczęście nie zawiodła :D i z wielką niecierpliwością oczekuję czwartego tomu Akademii Mitu ;)