Posępna litość

Okładka książki Posępna litość Robin LaFevers
Okładka książki Posępna litość
Robin LaFevers Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Jego Nadobna Zabójczyni (tom 1) Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
Jego Nadobna Zabójczyni (tom 1)
Fantastyczna Fabryka
Grave mercy
Fabryka Słów
2013-09-20
2013-09-20
2012-04-03

Zaczęłam czytać ta książkę dlatego ze leżała na polce już parę lat, zupełnie zapomniana. W końcu po nią sięgnęłam tylko dlatego ze miałam mnóstwo do zrobienia w ciągu weekendu a założyłam że niespecjalnie mnie zainteresuje. I jak strasznie się pomyliłam! Po paru rozdziałach przepadłam i nie mogłam się od niej oderwać mimo że dworskie klimaty utrzymane w takiej historycznej atmosferze zupełnie do mnie nie przemawiają. A książka jest cudowna i już sięgam po następny tom ❤

Świetna książka...

Świetna książka...

Posępna litość to książka, którą da się przeczytać do końca, ale nie wnosi nic ciekawego. Jest nijaka i płytka. Rozczarowanie.

Bardzo słaba historia .Wszystko dosyć płytkie, slabe dialogi a przedstawienie wszystkiego w naiwnym schemacie "albo czarne albo białe albo piękny jak anioł albo brzydki jak diabeł ,itd" jest po kilku stronach prawie nie do czytania.Nie wiem czy przeczytam następne tomy,raczej nie ,szkoda czasu. W tamtym roku czytałem trylogie Marka Lawrence" Przodek" tez Zakon ,tez Siostry a jak różnie.

Sięgnięcie po "Posępną litość" było tym razem dosyć spontanicznym wyborem, bowiem wybrałam się do biblioteki po zupełnie co innego, a wróciłam właśnie z tym tytułem. I muszę przyznać, że nie żałuję. Była to ciekawa lektura ze względu na utrzymany średniowieczny klimat i umiejscowienie całej sytuacji w autentycznej linii dziejowej (takie przynajmniej odniosłam wrażenie). Generalnie autor zadbał o szczegóły, które tylko przekonują nas o prawdziwości opisanego świata i bohaterach, lecz odnosiłam wrażenie, że przez nie, część logicznej spójności gdzieś unika. Chociaż może zwyczajnie coś źle zinterpretowałam? I tutaj chyba będzie mój największy zarzut, który nie pozwolił mi dać wyższej oceny - język powieści. Nie jest aż tak zły, jednak próbuje się go stylizować do epoki bardziej, wyszukanymi słowami, jednak w większości jest on zwyczajny i prosty. Troszeczkę te dwie cechy mi się gryzły przez co zaburzało to tempo czytania. Na koniec dwa słowa na temat bohaterów. Ogółem to nie są oni nudni, jednak jakiejś iskierki mi w nich zabrakło. Czegoś, co sprawiłoby, że przeżywałabym ich tragedie razem z nimi. Być może to jest kwestia podania niektórych rzeczy jako suchych faktów? W każdym razie, lektura "Posępnej litości" sprawiła mi trochę frajdy, dlatego też z chęcią wybiorę się do biblioteki po drugi tom. : )

Ciekawa historia. Dobrze opisani bohaterowie. Są emocje i różne rozterki. Powoli rozwijający się watek romantyczny. Bliżej temu do książki przygodowej niż romansu ale wątek romantyczny jest i ma się dobrze :). Lubię czytać o takich bohaterkach. Widzimy jak się rozwija emocjonalnie, dojrzewa, podejmuje własne decyzje. Jest happy end :) Polecam

TOTALNIE WPADŁAM!
Piszcze jak nastolatka!!!!!!

To jest historia, styl i tempo dozowania emocji, akcji i informacji, które wielbię!
Główną bohaterką jest kobieta, zabójczyni, mistrzyni trucizn - a jednocześnie bezbronna i krucha w świecie intryg i dworskich zwyczajów.
ON - Duval - skradł moje serce. Dżentelmen w każdym calu.. silny, czasem butny, charyzmatyczny ale i wrażliwy.

No i co z tego, że on nie istnieje?! Zupełnie mi to nie przeszkadza ;)

Z ogromną chęcią sięgam po drugą część!
Polecam, oj tak!

TOTALNIE WPADŁAM!
Piszcze jak nastolatka!!!!!!

Po książkę sięgnęłam spontanicznie szukając jakiejś perełki w bibliotece. Jako że kocham, uwielbiam i ubóstwiam powieści historyczne z nutą fantasy jeszcze, pomyślałam nic nie stracę a może.. I się nie zawiodłam. Książka pełna akcji, klimatyczna. Główna postać Ismae rozwija się z każda przeczytana kartką z biednej wiejskiej dziewki staje się jedna z lepszych zabójczyń i zaufana osobą księżnej Anny. Dworskie intrygi, walka o władzę,zdrady i na tym tle miłość która rodzi sie powoli a zarazem obowiązek wobec kraju i księżnej. Klimat XV Bretanii urzekł mnie. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Polecam.

Wypatrzyłam ją w Empiku wśród pozostałych książek fantasy, ponieważ przyciągnęła mnie barwną okładką oraz opisem. Kobieta-assasin? Pomyślałam, że to musi być naprawdę ciekawie podjęty temat. Książka jest napisana prostym, ciekawym językiem. Świat przedstawiony nie jest skomplikowany, a - co interesujące dla mnie - zawiera sporo wątków historycznych. Polecam, naprawdę polecam! Mroczna, ale pełna nadziei. Batalie, ale i dość pokaźnie rozbudowany wątek miłosny. Przyjaźń, intrygi, zdrada, szczypta dreszczu... Pozycja godna uwagi!

lekka, przyjemna. świetna na odstresowanie.
dawno już nie czytało mi się tak dobrze książki.
choć zakończenie nijakie, rozczarowujące..
jak na fantastykę dla młodzieży naprawdę dobra :)

lekka, przyjemna. świetna na odstresowanie.
dawno już nie czytało mi się tak dobrze książki.
choć zakończenie nijakie, rozczarowujące..
jak na fantastykę dla młodzieży naprawdę dobra :)

Video

Video