Morza szept

Tłumaczenie: Anna Maria Adamczyk
Cykl: Morza szept (tom 1)
Wydawnictwo: Dreams
Meeresflüstern
Mitis

- Kiedy cię widzę, chcę być przy tobie – zaczął powoli. – A kiedy jestem przy tobie, chcę cię dotykać. Słuchałam jego słów i zatapiałam się w jego spojrzeniu. Gdyby zechciał, z miejsca mógłby mnie zamordować. Z pewnością bym się nie broniła. - A kiedy cię dotykam, Elodie… Jego głos wnikał w moje uszy, w moją pierś i brzuch. Wypełniał mnie od czubków palców aż po głowę, czułam, jakby mnie ktoś...

- A kiedy cię dotykam, Elodie…
Jego głos wnikał w moje uszy, w moją pierś i brzuch. Wypełniał mnie od czubków palców aż po głowę, czułam, jakby mnie ktoś głaskał od środka.

Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.
Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2013

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

Patricia | 2014-02-06
Na półkach: 2014
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Hmmm. Nie mogę ukrywać że się zawiodłam po przeczytaniu tej książki. Zapowiadała się nieźle i sama teraz nie wiem co mnie skłoniło do jej przeczytania ale już trudno. Sądziłam że nie będzie aż tak przewidywalna ale się pomyliłam. Kolejna książka o niesamowitej miłości normalnej dziewczyny i nieziemsko przystojnego chłopaka, który nie jest człowiekiem. Na ogół bardzo lubię takie historie kiedy po prostu mogę odreagować i przeczytać coś lekkiego. Ale tym razem nic mnie nie zachwyciło, jak zazwyczaj się dzieje. Sądzę, że nie jestem szczególnie wymagającym czytelnikiem, ale jednak książka mi się nie spodobała. Początek jeszcze jakoś był dobry chociaż też bardzo do przewidzenia, jednak końcówka po prostu mnie znudziła. Jednak to chyba okładka wywarła na mnie duże wrażenie, jest bardzo zachęcająca i przyciąga czytelnika oraz te małe drobinki brokatu które dodają lśnienia, sama okładka bardzo nawiązuje do morza i dlatego jest taka niesamowita.

Elodie - siedemnastolatka, która nie może...

Shetani | 2013-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Czasami mam takie chwile, że potrzebuję książki, która całkowicie oderwie mnie od tego świata i po prostu porwie do innego. Książki, która pozwoli mi zapomnieć o tym, co jest tu i teraz i pozwoli mi się zrelaksować, nie pamiętać o realiach otaczającego mnie świata. Myślę, że każdy czytelnik potrzebuje czasami czegoś takiego. I właśnie dzięki twórczości Patricii Schröder miałam ku temu okazję.

Elodie nie może się całkowicie pozbierać po śmierci ojca. Matka postanawia ją wysłać na pewien czas do ciotecznej babki dziewczyny, która mieszka na wyspie Guernsey. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Elodie panicznie boi się wody i nie potrafi pływać. Perspektywa spędzenia 6 miesięcy tak blisko oceanu napawa ją lękiem, ale ma nadzieję, że nowe otoczenie pozwoli jej zapomnieć o śmierci ukochanej osoby. Całkiem szybko przyzwyczaja się do nowego miejsca - poznaje nowych znajomych, całkiem przystojnego i miłego chłopaka, nie ma problemu ze zorganizowaniem sobie czasu. Jednak to dopiero...

Alice | 2014-02-23
Na półkach: Fantasy/Sci-fi
Przeczytana: 21 lutego 2014

Bardzo długo czytałam tą książkę. Gdy ją zaczęłam i byłam już w połowie, to nie potrafiłam sięgnąć po nią, by dowiedzieć się co było dalej. Myślałam, że nigdy jej nie przeczytam, bo była dla mnie bardzo nudna. Lecz dziwnie się stało, bo gdy parę dni temu postanowiłam ją nareszcie skończyć i zainteresowała mnie jak nigdy! Akcja rozkręca się grubo po połowie, ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale.
Główna bohaterka Elodie nie może poradzić sobie ze stratą ojca, dlatego matka decyduje, aby córka spędziła kilka miesięcy u ciotecznej babki Grace na wyspie Guernsey. Od tej pory, jej życie całkowicie się zmienia. Na wyspie dochodzi do kilku zabójstw, poznaje pewnego chłopaka o którym nie może przestać myśleć - Cyrila.
Ma nową przyjaciółkę Ruby, z którą wspólnie usiłuje rozwiązać trudne zagadki wyspy. Akcja na początku jest interesująca, potem jej ciekawość spada w dół, a następnie znów rośnie. Ostatnie dwieście stron było najlepsze. Najbardziej mnie trzymały w napięciu, było w...

Rose | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Ugh. Aż trudno uwierzyć, że polskie wydawnictwa wydają takie... paskudnie nudne i przewidywalne ,,dzieła'' i konsekwentnie odmawiają wydawania kolejnych części fantastycznych cykli ( np. Chemiczyny Ogród, Jeśli zostanę), albo świetnych książek dla młodzieży, takich jak utwory Rainbow Rowell, czy cyklu o Marze Dyer.
To jest grafomania. Poważnie, nie mam słów, zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak narzekają na Zmierzch-są tysiące gorszych książek, między innymi ta. Niemiłosiernie nudna, niemiłosiernie przewidywana, nieracjonalna i przesadzona.

kamyk576 | 2014-05-01
Na półkach: Ulubione

Kolejna przecudna książka!
''Morza szept''to powieść młodzieżowa, pierwsza część morskiej trylogii.
Elodie ma 17 l7 lat. Nie może pogodzić się ze śmiercią ojca. Pomoc wyciąga do niej mama, kiedy proponuje jej wyjazd do ciotecznej babki do Guernsey. Nastolatka panicznie boi się wody.Jednak ostatecznie godzi się na wyjazd. Dziewczyna szybko nawiązuje nowe kontakty, szczególnie z dziewczyną o imieniu Ruby. Kiedy siedzi razem z przyjaciółką w kawiarni, podchodzi do nich tajemnicza starsza pani,która mówi Elodie,że ściąga niebezpieczeństwo.. Wkrótce ginie jedna z dziewczyn, a Elodie poznaje Gordiana-tajemniczego chłopaka

Polecam :-)

kasia | 2014-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2014

Skusiłam się na tą książkę przez okładkę. Bardzo mi ona się spodobała i dla tego ją wypożyczyłam.

Jest to książka, która opowiada o dziewczynie, która straciła ojca. W dodatku nie mogła się pozbierać po jego śmierci. I wyjechała do ciotecznej babki, która mieszka na wyspie Guernsey.

Elodie poznaje Ruby oraz jej paczkę. I w dodatku od samego początku zaprzyjaźniają się. W dodatku dziewczyna boi się wody. Główna bohaterka poznaje tajemniczego Gordiana. Elodine od samego początku spotykają przygody.

Ta książka jakoś nie zapadła mi w pamięć. Bardzo szybko się ją czytało. Autorka miała ciekawy pomysł na powieść, ale i tak znalazłam przewlekające się schematy.

Zaczytana | 2013-08-05
Na półkach: ♕ Biblioteka ♕

cuż spodziewałam sie romansu a ty taki koszmar :/

agatrzes | 2013-08-12

Magia niektórych książek zaczyna się już od okładek, które wabią czytelnika swoim wyglądem. Wyróżniają się w gąszczu tytułów, przyciągając wzrok i wzbudzając zainteresowanie. Nie będę ukrywać, że do powieści „Morza szept” Patrici Schroder zwabiła mnie właśnie piękna okładka, a opis dodatkowo rozbudził moją ciekawość. Sięgając po książkę miałam nadzieję, że „zawartość” będzie godna opakowania.

Główną bohaterką książki jest nastoletnia Elodie, która po śmierci ojca ma problemy z odnalezieniem się w nowej sytuacji i pogodzeniem się ze stratą. Za namową matki postanawia zmienić otoczenie i wyjeżdża na Guernsey do ciotecznej babki Grace. Zamieszkanie na wyspie nie jest dla dziewczyny zbyt komfortowym rozwiązaniem, ponieważ od najmłodszych lat czuje lęk przed wodą. Opuszczeniu domu towarzyszy jej jednak ulga, gdyż na imprezie pożegnalnej doszło do pewnych incydentów, których konsekwencje dziewczyna wolałby „przeczekać” z daleka. Podczas pobytu na wyspie nastolatka zawiera nowe...

Zapatrzona_W_Książki | 2013-08-24
Na półkach: Przeczytane - 2013 r.
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Usłyszeć morza szept

„-Istnieją rzeczy, na które nie można się napatrzeć do syta.”*

Gdy tracimy nagle kogoś bliskiego nie jesteśmy w stanie znieść bólu, który nas ogarnia. Wszystko co nas otacza i jest nam dobrze znane przypomina o tej ukochanej osobie. Obrazy, dźwięki, miejsca. Aby poradzić sobie z tym traumatycznym wydarzeniem potrzeba mnóstwo czasu, ale czasem to jednak za mało. Dopiero zmiana otoczenia pozwala na dojście do siebie i próbę dalszego życia. Nowe miejsce, nowi ludzie… czasem to może też być coś więcej niż po co przybyliśmy.

Elodie to siedemnastolatka, która bardzo, ale to bardzo boi się wody. Już sam prysznic to dla niej straszne przeżycie. Ale w chwili obecnej nie to jest jej najgorszym problemem, niedawno straciła ojca i nie bardzo może sobie z tym poradzić. Ostatecznie mama nastolatki decyduje, że wyśle ją do ciotecznej babci Grace. Niestety mieszka ona na wyspie Guernsey, która jest otoczona morzem. Czy pobyt w miejscu, który napawa ją strachem jest...

Ayumio | 2014-06-20

Wydawnictwo: Dreams
Ilość stron: 336
Rok wydania: 2013
Moja ocena: 2/6

Zapamiętany cytat: "Istnieją rzeczy, na które nie można się napatrzeć do syta."

Krótki opis: Elodie po śmierci ojca wyjeżdża do swojej ciotecznej babki z zamieram zaczęcia wszystkiego od nowa. Po jej przyjeździe zaczynają się morderstwa, i co dziwniejsze ofiarami są tylko młode dziewczyny, które zginęły z wyrazem błogiej rozkoszy na twarzy. Kiedy dziewczyna poznaje tajemniczego Gordiana wszystko zaczyna stawać się jasne...

Pierwsze wrażenie: "Morza szept" to moje pierwsze spotkanie z syrenami. Okładka, trzeba przyznać, jest przepiękna, ale czy historia jej dorównuje?

Uczucia w trakcie czytania: W powieści dano nam kolejny, oklepany wątek - miłość od pierwszego wejrzenia, gdzie głównym problemem, i w zasadzie, jedynym, jest to, że nie mogą być razem, ponieważ para głównych bohaterów jest różnego gatunku.
Do połowy książka bardzo mnie nudziła,...