Przypływ

Okładka książki Przypływ Daniela Sacerdoti
Okładka książki Przypływ
Daniela Sacerdoti Wydawnictwo: Dreams Cykl: Sara Midnight (tom 2) fantasy, science fiction
Sara Midnight (tom 2)
Tide
Dreams
2014-01-24
2014-01-24
Krzysztof Mazurek
łowczyni demony wojna

Ogólnie książka fajna, ale pierwsza część była dużo fajniejsza, bardziej zaskakująca. Nie wiem czy sięgnę po 3 tom

Ta książka jest naprawdę bardzo dobra! Wciąga w swoją historię od pierwszych stron. Bohaterzy zostają w coraz w większym niebezpieczeństwie akcja i wydarzenia które dzieją się podczas czytania książki są nie do opisania! Naprawdę świetnie mi się ją czytało i super się przy niej bawiłam. Szkoda że finał tej trylogii nie został wydany w polskim języku... wielka szkoda. Polecam gorąco ^^

Dobra

Dobra

Na samym początku pragnę wspomnieć, że księga druga jest znacznie lepsza od księgi pierwszej, dlatego warto przebrnąć przez początki. Niestety wszystko jest przeciągane, prze dodawanie dodatkowych wątków, które wydłużają wszystko. Mam nadzieję, że będą mieć większy wpływ na kolejną księgę, aby mój czas nie poszedł na marne. Strasznie denerwuje mnie okazywanie miłości przez Sarę. Powoli uzyskuje miano irytującej postaci, choć większość czytelników już ją tak okrzyknęła. Intrygują mnie tajemnice rodziny Midnightów, które zostają powoli rozwiązane oraz rozwiewają wszelkie wątpliwości. Muszę przyznać, że najciekawsze rzeczy dzieją się w czasie powrotu do przeszłości. Jedynie dlaczego będę sięgał po dalszą książkę to czysta ciekawość, ponieważ autorka swoim dziełem jakoś nie wzbudza we mnie specjalnych refleksji.

Pamiętam do dzisiaj swój zapał podczas czytania pierwszej części tej trylogii. Mimo że zachowanie Sary bardzo mnie drażniło książka i tak była moją ulubioną. Wizje spodobały mi się tak bardzo, że z utęsknieniem wyczekiwałam nadejścia kontynuacji by dalej śledzić losy Sary. Gdy wreszcie pojawiła się na półkach w sklepie a kolega niebawem zapytał mnie co chciała bym dostać na urodziny bez zastanowienia wskazałam tą oto książkę. Leżała przez jakiś czas na półce gdyż przez brak czasu nie miałam kiedy do niej zajrzeć. Aż wreszcie któregoś wieczoru nie mogąc się już doczekać wreszcie zaczęłam ją czytać.

Ale to nie było to czego się spodziewałam. Zamiast miło spędzonego wieczoru poświęconemu czytaniu spędziłam go na długim rozmyślaniu czy to aby na pewno jest kontynuacja? Czy ja w ogóle czytam tą samą powieść?

Chwilami miałam wrażenie jakby została napisana na szybko. Bez przemyślenia i dopracowania. Jakby autorka nagle chciała zmienić bieg tej powieści. Jakby chciała nagle odwrócić wszystko, zmienić co niestety nie wyszło na dobre.

Mam jak zawsze cichą nadzieję, że część trzecia wszystko naprawi a ja będę mogła z uśmiechem uznać, że było warto.

Miłe zaskoczenie, bo ta część spodobała mi się. Może szału nie było, ale było całkiem przyzwoicie. W drugiej części mamy okazje poznać bliżej głównych bohaterów i mamy szansę ich polubić. Sporo akcji, jednak jest ona trochę rwana co mnie odrobinę drażni. Może to po prostu styl pisania autorki nie do końca mi odpowiada, ale ogólnie nie jest źle i czekam na ostatnią część :)

Fajna książką ;)

Fajna książką ;)

Droga część podoba mi się bardziej niż piewsza ale nadal uważam taka na jeden dzień wieczór

Sprawa z demonami jest jasna:Surari atakują łowców, łowcy zabijają Surari. Ale kto z kim będzie w związku? To jest zagadka.

1997

No oczywiście po co wydawać kolejny tom.

No oczywiście po co wydawać kolejny tom.

• Do kupienia