Król złodziei

Okładka książki Król złodziei Cornelia Funke
Okładka książki Król złodziei
Cornelia Funke Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Literacki Egmont fantasy, science fiction
Literacki Egmont
Herr der Diebe
Egmont Polska
2013-05-08
2003-01-01
2000-01-01
Anna i Miłosz Urban
literatura niemiecka Emilia Dziubak Anna i Miłosz Urban

REWELKA. Fajni bohaterowie a jeszcze fajniejsze przygody, i to gdzie ? W CUDOWNEJ WENECJI.
Bravissimo signora Funke.

Bravissimo signora Funke.

Wiek: 8+

Wiek: 8+

Dwaj bracia Prosper i Bo , po śmierci matki uciekają przed swoją ciotką Esterą . Zła ciotka chciała rozdzielić chłopców !
Bracia postanawiają zostać razem i uciekają z Hamburga do odległej Wenecji : magicznego miasta . Jednak w Wenecji nie jest spokojnie : złodzieje, kradzieże i tajemnicze postacie .

Kim jest tak naprawdę król złodziei? Czym jest tajemnicza karuzela sióstr miłosierdzia ? Czy Bracia wrócą do ciotki ? A przede wszystkim : czy Bo , Prosper i ich przyjaciele dadzą sobie rade z nadchodzącą przygodą ?

Naprawdę polecam przeczytać tą książkę .Ja nie mogłam się od niej oderwać !

Kim jest tak naprawdę król złodziei? Czym jest tajemnicza karuzela...

Nigdy nie jest za późno na powrót do dzieciństwa. Odkryłam tą książkę w wieku 12 lat i mimo szkolnych obowiązków, nie mogłam się od niej oderwać. Wspaniała opowieść o braterskiej miłości, która uczy dzieci odpowiedzialności i wzajemnej miłości. Książka przedstawia też ogrom dziecięcej wyobraźni i sprytu, którego dorośli nie posiadają. Jest to idealna książka dla młodzieży, która chce uciec od przytłaczającej codzienności i dla dorosłych, którzy myślą o wpojeniu w swoje dzieci wartościowych cech, które kształtują ich zachowanie.

Książkę tą czytałam dawno temu i niewiele co z niej pamiętam, ale niesamowitej powieści nie da się całkowicie zapomnieć. Gdy sięgam pamięcią do tej wspaniałej historii, przez moje myśli przebiegają intrygujące wydarzenia oraz ciepłe relacje między bohaterami. Wyraźnie czuję radość i smutek... I dobrze wiem, że była wspaniała - myślę, że nawet mogę kiedyś do niej wrócić.

Może dla 10 lub 11-latka będzie to lektura pasjonująca. Jako dorosły - po prostu brnęłam przez audiobook, który miejscami mnie nudził, nużył i miałam to rzucić - ale nastąpił pewien zwrot w łzawej historii braterskiej miłości i przez moment zrobiło się ciekawie. Dzieci z pewnością się odnajdą w tej historii. Dla dorosłego zbyt przewidywalna. I - jak dla mnie - za mało humoru, a za dużo wody.

Świetna historia.
Niby o dzieciach, ale...

Świetna historia.
Niby o dzieciach, ale...

Tak jak każda z książek Cornelii Funke, tak i tak okazała się prawdziwie przyjemną lekturą. Styl autorki jest lekki i przyjemny, historia ciekawa. Król złodziei jest kolejną z lektur z wczesnej młodości, do której lubię wracać. Książka ta rozbudziła moje zainteresowanie językiem włoskim oraz Wenecją, które w pewnym stopniu istnieje po dziś dzień.

Ciekawa książka

Ciekawa książka

Prosper i Bo to bardzo związane ze sobą rodzeństwo, które łączy wyjątkowa braterska więź. Chłopcy osieroceni przez matkę postanawiają wyruszyć w daleką podróż, by uciec przed ciotką Esterą. Wujostwo chce zabrać do siebie tylko młodsze dziecko, a starszego Prospera wysłać do szkoły z internatem. Jako cel swojej wyprawy obierają daleką od Hamburga Wenecję. Miasto to znają wyłącznie z pięknych opowieści mamy i uznają za wyjątkową baśniową krainę. Przez dłuższy czas przebywają w różnych częściach miejscowości położonej na wodzie, ale w dniu, w którym poznają grupę przyjaciół, ich życie się zmienia. Nowymi znajomymi opiekuje się Król Złodziei, to dzięki niemu mają pieniądze, jedzenie i miejsce do spania. Prosper i Bo także trafiają pod opiekę tajemniczej postaci

Czy ciotka odnajdzie rodzeństwo? Kim tak naprawdę jest Król Złodziei? Czy wszystko wydaje się takie, jakim jest w rzeczywistości?

Książka Cornelii Funke to powieść przygodowa idealna dla młodzieży. Autorka pisze lekko, ale nie omija trudnych tematów. Historia jest ciekawa, a akcja wartka. To jedna z tych książek, które czyta się z przyjemnością, a przygody bohaterów na długo zostają w pamięci.

• Dzieciństwo

Cornelia Funke Król złodziei Zobacz więcej