Dzieci lampy i kobra królewska

Okładka książki Dzieci lampy i kobra królewska Philip Kerr
Okładka książki Dzieci lampy i kobra królewska
Philip Kerr Wydawnictwo: Albatros Cykl: Dzieci Lampy (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dzieci Lampy (tom 3)
Cobra King of Kathmandu
Albatros
2008-01-01
2008-01-01
Danuta Górska
P.B. Kerr powieść młodzieżowa Dzieci Lampy

Bardzo fajnie lekko się czytało chociaż spodziewałam się większego wyzwania dla bohaterów niż główny antagonista
Żałuję że nie przetłumaczono więcej książek z młodymi dżinami bo zostaliśmy z paroma nieskończonymi wątkami

,,Stawanie się niewidzialnym jest dużo niebezpieczniejsze, niż się wydaje"

Rodzeństwo John i Filippa Gaunt z pozoru wydają się normalnymi dziećmi. Prawdę o ich dalszym losie zna ich matka i bliscy krewni. Bliźnięta nie są zwykłymi ludźmi, lecz dżinnami. Swoje pierwsze urodziny obchodzą po wyrwaniu ludzkich zębów mądrości. Na przyjęciu urodzinowym mogą pojawić się tylko inne dżinny, nie może być ludzi. Ich przyjaciel, Dybuk bierze udział w bardzo niebezpiecznej akcji wykradnięcia pewnej szkatuły. Kolega wraz z ojcem zostają zamordowani, a Dybuk ucieka z jednym obrazkiem. Na początku nic nie wzbudza niczyich podejrzeń. Dopiero, gdy trzymają go nad ogniem obrazek zmienia się w rzędy węży, które coś oznaczają, lecz młodzi poszukiwacze jeszcze nie wiedzą co. Czy gdy odkryją tajemniczy szyfr uda im się uratować pozostałe dżinny przed podporządkowaniem ich ludziom z kultu Ośmiu Królewskich Kobr, które odrodziły się po setkach lat? Czy uratują Pana Rakszaszasa, który został uwięziony przez ludzi?

Książka należy do gatunku przygodowo- fantastycznych, choć jednocześnie możemy dowiedzieć się kilku faktów ze świata nauki. Jest bardzo wciągająca. Akcja toczy się dwuwątkowo. Czyta się ją w miarę szybko. Mogę polecić ją zarówno młodym czytelnikom, jak i nastolatkom. Uważam, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie ;)

Moja ocena : 9/10

,,Stawanie się niewidzialnym jest dużo niebezpieczniejsze, niż się wydaje"

ciekawa i wciągająca

ciekawa i wciągająca

Jak dla mnie rewelka! Trafiłam kiedyś na dwie pierwsze części na wyprzedaży i polubiłam tę serię.Czekam na następne części!

Bardzo fajna książka, jednak nie zachęca do przeczytania jej po raz kolejny.

Bardzo fajna książka, jednak nie zachęca do przeczytania jej po raz kolejny.

Kolejna książka z tej serii i kolejna, która mi się spodobała. Polecam wszystkim, którzy chcą poznać przesympatycznych dżinów :)

MASKRA!!!!!! Nie polecam tej książki

MASKRA!!!!!! Nie polecam tej książki

książka nie jest zła jednak nie powala. osobiście nie polecam.

książka nie jest zła jednak nie powala. osobiście nie polecam.

Wciągająca, ciekawa i niezwykła.
Tak samo jak poprzednie :D

Wciągająca, ciekawa i niezwykła.
Tak samo jak poprzednie :D

• Do wymiany (1 za 1)