Dzieci lampy i Dżinn Faraona

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Dzieci Lampy (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Akhenaten adventure: Children of The Lamp

Dla Johna i Filippy, dwunastoletnich, mieszkających w Nowym Jorku, bliźniaków ten dzień miał być kolejnym normalnym dniem normalnego życia. No, może ciut bardziej paskudnym, wszak wizyty u dentysty nie należą do przyjemnych. Pokażcie mi kogoś, kto lubi wyrywanie zębów, a zwłaszcza zębów mądrości! Kto mógłby przypuszczać, że wizyta u stomatologa stanie się początkiem wielkiej przygody. Poddane...

Pokażcie mi kogoś, kto lubi wyrywanie zębów, a zwłaszcza zębów mądrości! Kto mógłby przypuszczać, że wizyta u stomatologa stanie się początkiem wielkiej przygody. Poddane narkozie bliźnięta śnią jednakowe sny, w których dawno nie widziany, tajemniczy wuj Nemrod zaprasza je do Londynu. O co mu chodzi i dlaczego kontaktuje się w tak dziwny sposób? Okazuje się, że we wszechświecie trwa odwieczna walka dobra ze złem, a John i Filippa chcąc, nie chcąc muszą wziąć w niej udział. Bliźnięta należą do rodzaju dżinnów, istot stworzonych z pustynnego ognia, od których życiowych wyborów równowaga na świecie. Dawno, dawno temu faraon Echnaton uwięził siedemdziesiąt podobnych im stworzeń i zmusił je, by mu służyły. Jeśli siły zła pierwsze odnajdą więźniów i przeciągną ich na swoją stronę, sytuacja stanie się dramatyczna. John i Filippa muszą szybko opanować magiczne umiejętności i wyruszyć w podróż do grobowca faraona...

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Edyta Kyzioł | 2013-09-15
Przeczytana: 15 września 2013

John i Filippa Gaut, zupełnie różniące się od siebie bliźnięta, dowiadują się od wujka Nemroda że są dżinnami. Wcześniej nikt im o tym nie powiedział gdyż, ich mama dżinnija obiecała ojcu, który jest człowiekiem, że wychowa bliźniaki jak normalne ludzkie dzieci.

"Dzieci lampy I Dżinn Faraona" to pierwsza książka o dżinnach jaką czytałam i nie żałuję, że po nią sięgnęłam. Pozycja ta jest napisana bardzo przekonująco, nie raz oparta na prawdziwych faktach, przez co czytając całym sercem się wierzy, że dżinny naprawdę istnieją. Autor pisząc, nie raz sięgał do mitów, legend i... Księgi tysiąca i jednej nocy.

Książka jest napisana w prosty, przystępny sposób, a czas teraźniejszy i fakt, że wiemy tylko tyle, ile wie John i Filippa sprawia, że sami możemy razem z nimi rozwiązywać zagadki i szukać odpowiednich rozwiązań.

Mimo, że główni bohaterowie - bliźnięta, mają 12 lat, również starszym czytelnikom może spodobać się lektura, jednak jest to typowa książka fantasy, więc jeśli ktoś...

Miko | 2015-04-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Pierwsza książka, która wciągnęła mnie w świat czytania była Harry Potter. Pamiętam, że długo nie mogłam znaleźć książki, która by mnie tak samo zachwyciła, aż do tej. Z fantastycznych książek jest ona jedną z moich ulubionych, pozostałe części również.

maullido | 2015-05-05

Historia jest ciekawa i całkiem wciągająca, jednak książka nie zachęca mnie do jej ponownego przeczytania :/

Gracie | 2013-03-03

Mimo, że nie lubię książek tego typu, to okazała się ciekawa. Polecam!

markas94 | 2011-07-13
Przeczytana: 2008 rok

Jedyna książka, którą przeczytałem w 2 dni.
Polecam ; D

Domkaaw | 2015-09-08
Przeczytana: 04 lipca 2015

Pochłonęłam ją w jeden dzień na wakacjach. Super na nudę.

mononoke | 2010-06-17
Przeczytana: listopad 2008