Wiejemy do lasu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Out of the woods
978-83-10-11494-5
Rogue_Lagoon

Osierocone dziewczęta, uciekając przed demonicznym doktorem, zostają rzucone w baśniowy świat, a na swojej drodze spotykają niezwykłe postaci przypominającą Babę-Jagę Miodunkę Bzyk, przełożoną sierocińca w Piernikowym Domku, Nettę Dobrodziejkę, czyli dobrą wróżkę, a także Matkę Rolmops, ogrzycę o gołębim sercu, która w życiu nie zjadła żadnego dziecka (a tak przecież głoszą bajki), bo od urodzenia jest wegetarianką.
Wiejemy do lasu to zapierająca dech w piersiach wędrówka przez najbardziej znane baśnie europejskie, która w błyskotliwy sposób łączy klasykę z nowoczesnością.

MountainTobacco | 2014-01-19

Wijemy do lasu to opowieść pełna przygód, humoru, a momentami i grozy. Nie jest może nazbyt oryginalna, łączy bowiem w sobie historie, które już dobrze znamy. Za to w jaki sposób! Poprowadzona dynamicznie akcja nie daje nam znudzić się tą opowieścią, a charakterystyczne postacie na długo zapadają nam w pamięć. Oprócz znanych nam wątków dodane są również takie, które zostały wykreowane przez autora i w niczym "tym znanym i popularnym" nie ustępują. Ogromnie polecam książkę Lyn Gardner wszystkim, którzy pragną przeżyć przygodę i choć na chwilę zatopić się po same uszy w zupełnie innym świecie, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, chłopcom i dziewczętom... Dodam jeszcze, że doskonale dobrana do opowieści okładka i piórkiem narysowane ilustracje potęgują klimat tej historii.

Tristezza | 2011-04-26

Książka ta bardzo mi się spodobała. Umieszczenie w niej, przez autra, wątków z tylu różnych bajek było oryginalnym pomysłem, ponadto sądzę, że książka ta wyszła idealnie i według zamierzeń autora. "Wiejemy do lasu" czytałam już dość dawno, jednak nadal dużo pamiętam z tej książki. Tak więc książka pozostała w moim sercu i chętnie sięgnę po tę pozycję jeszcze raz.

Weronika | 2014-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

Miłość siostrzana. Może przezwyciężyć wszystko. Pewien fragment przypomniał mi nawet trochę "Władcę Pierścieni". Dlaczego? Otóż Aurora i Storm szły do Góry Grajka, jak Frodo i Sam do Mordoru. Spodobało mi się to,bo uwielbiam góry<3 Cóż jeszcze mogę powiedzieć? Tę książkę warto przeczytać...mimo że tytuł nie zachwyca...("Wiejemy do lasu") to mądra i wartościowa opowieść:D

Avalon | 2013-01-11

Ciekawa wędrówka pomiędzy znanymi już historiami. Połączenie wielu bajek w jednej, całkiem nowej, odsłonie.
Polecam. :)

Felicja | 2013-12-16

Naprawde świetna. Kilka pierwsze strony są troche nużące, ale potem zaczyna się CUDOOOO

Keenyah | 2016-02-01
Przeczytana: 2016 rok

Wtajemniczeni zrozumieją, dlaczego warto sięgnąć po tę książkę :) Przeplatanie baśni, które każdy z nas gdzieś już kiedyś słyszał z przygodą trzech sióstr było strzałem w dziesiątkę! polecam :)

Klaudinee26 | 2018-02-04
Przeczytana: 2011 rok

Jedyna w swoim rodzaju! Właśnie to jako pierwsze nasuwa mi się na myśl. Nigdy nie spotkałam się z książką, która w tak ciekawy sposób łączyłaby mnóstwo powszechnie znanych motywów baśniowych z sporą dawką humoru i... nutką grozy. Jako jedenastolatka nie mogłam się oderwać, choć nieraz czułam ciarki na plecach. Po latach nadal mam do tej powieści ogromny sentyment i polecam ją gorąco. Właśnie dzięki niej odkryłam magię czytania. "Wiejemy do lasu" może nie jest dla każdego, raczej nie polecałabym dla dzieci młodszych niż to jedenaście lat, ale z pewnością może stanowić świetny początek dla kogoś niezapoznanego z książkowym światem, jak i dla dorosłych, którzy chcieliby przypomnieć sobie baśniowy klimat. Storm, Aurorę oraz Ani (trzy siostry, bohaterki powieści) z pewnością da się lubić, każdą w różny sposób, ale także inne postaci skradły moje serce.
Krótko: niesamowita historia, niesamowity świat, niesamowity klimat. Polecam serdecznie!

KsiążkoholiczkaMela | 2018-03-03
Przeczytana: 02 marca 2018

Genialna książka! :D Ma w sobie coś mrocznego, tajemniczego. Jakiś interesujący klimat, coś w co chce się wejść i zostać. Szkoda, że to nie jest seria! :) Pierwsze parę stron jest nudne, ale potem książka wciąga i przeraża czytelnika aż do końca. Czasami bywa zabawna, a autorka cały czas bawi się znanymi baśniami i nieoczekiwanymi sytuacjami, tak że o książce przez długi czas trudno zapomnieć. Niepowtarzalne uczucia podczas czytania. Absolutnie każdemu polecam. Warto! :D

Rogue_Lagoon | 2010-03-23
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 31 marca 2010

Zastosowane w tej powieści połączenie starych baśni m.in. Zaczarowanego fletu, Dzikich łabędzi, Roszpunki, daje ciekawą, wbrew pozorom wcale nie dziecinną i unikalną opowieść.

| 2015-05-12

Książka jest zapewne przeznaczona dla dzieci - pełna nawiązań do bajek, fantastycznych postaci i pełnej akcji fabuły. Jednak mimo to sięgnęłam po nią, co okazało się dobrym wyborem. Jest to jedna z książek, do których chętnie kiedyś wrócę i które nadają się dla każdego, niezależnie od wieku.