Klątwa miliardera i tajemniczy diament

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia miliardera". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Łyński Kamień
The Billionaire’s Curse
978-83-927607-3-3
kryminał dla dzieci
Ag2S

„Klątwa miliardera i tajemniczy diament” to porywający kryminał dla dzieci i nie tylko. Zabawny, ze zwrotami akcji i szalonymi przygodami, które zabiorą was w podróż ulicami Londynu. Gerald został właśnie najbogatszym nastolatkiem na naszej planecie, ale kogo to obchodzi, gdy trzeba zrezygnować z wymarzonych wakacji. I to z powodu pogrzebu ciotki, której nigdy się nie widziało. Wprawdzie...

Gerald został właśnie najbogatszym nastolatkiem na naszej planecie, ale kogo to obchodzi, gdy trzeba zrezygnować z wymarzonych wakacji. I to z powodu pogrzebu ciotki, której nigdy się nie widziało. Wprawdzie spadek wart 20 miliardów funtów to niezła sumka, ale nie wtedy, gdy w grę wchodzi morderstwo i kradzież wielkiego diamentu. Tropy prowadzą do British Museum i w podziemia londyńskiego metra, ale czy chłopcu uda się odkryć tajemnicę ciotki Geraldiny i uwolnić się od demonicznego chudzielca? Przekonaj się, co kryje w sobie starożytna szkatułka schowana przed dwoma tysiącami lat. Bezsenna noc gwarantowana! A potem fantastyczna zabawa przed komputerem.
„Klątwa miliardera i tajemniczy diament” to pierwsza książka z animowanymi ilustracjami, które obejrzysz na ekranie komputera. Daj się wciągnąć w wirtualny świat tej niesamowitej historii! Zajrzyj na stronę książki www.klatwamiliardera.pl.
Newsome zastawia pułapki i mylne tropy jak zawodowiec, sprawiając, że każda strona przynosi zaskoczenie i satysfakcję z odbytej podróży…

hannex38 Hania | 2013-11-21

Klątwa miliardera i tajemniczy diament Richarda Newsome - nowoczesna rodzinna książka XXI wieku Ostatnio świat dostał takiego przyspieszenia że chyba przestałem za nim nadążać audiobooki zastępują czytanie a teraz wirtualna książka i zaczynam się zastanawiać czy to co trzymam w dłoni jest jeszcze książką Już na etapie kupna Klątwa miliardera i tajemniczy diament zasugerowani reklamą wiedzieliśmy z synem że jest to wciągający i zabawny kryminał dla młodych czytelników z galerią niezwykłych postaci starożytnymi wierzeniami i zagadkami do rozwiązania Pierwszą rzeczą jaką zrobiliśmy był przegląd wirtualnych ilustracji z którymi mieliśmy do czynienia pierwszy raz i podziwialiśmy świat powieści korzystając z kamerki i komputera Efekt piorunujący i wielka niespodzianka dla nas miłośników czytania i fanów zabaw komputerowych Bohaterem książki jest trzynastoletni Gerald wiedzie on zwyczajne życie nastolatka do momentu gdy umiera jego ciotka zostawiając mu w spadku 20 miliardów Gerald...

Marchwianka | 2013-04-05
Przeczytana: 16 marca 2013

Myszkując po antykwariacie wpadł mi w oko znajomy grzbiet - okazało się, że ponownie natknęłam się na "Klątwę miliardera".

Początkowo nie byłam w stu procentach przekonana, czy aby na pewno chcę przeczytać tę pozycję, a co dopiero widzieć ją na swojej półce. Jednak szalę na pozytywną stronę przeważył tłumacz, w którego przekład "Harry'ego" wczytują się wszyscy polscy "potteromaniacy" - Andrzej Polkowski.

"Tajemniczy diament" opowiada o zwyczajnym trzynastolatku o nieco staroświeckim (choć, nie ukrywam, iście królewskim) imieniu Gerald. Pewnego dnia zostaje wezwany "na dywanik" do dyrektora i... tak rozpoczyna się jego zwariowana przygoda oraz nowe życie. Młodociany miliarder przekona się na własnej skórze, że paparazzi i "życzliwi" ludzie mogą uprzykrzyć życie nawet najspokojniejszej osobie, ale w końcu - jak głosi znane przysłowie - "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" :)

Ostrzegam - początkowo czyta się przyjemnie, choć nie jest to najlżejsza lektura. Na szczęście...

Fistaszek_23 | 2012-11-05
Przeczytana: lipiec 2012

Książka z dreszczykiem, do końca trzymająca w napięciu. (Myślę, że przedział wiekowy dla tej lektury to tak chyba od dziewięciu lat do piętnastu:D). Bardzo interesujące postacie przewijają się wciąż przez życie Geralda, a tak konkretnie przez kilka tygodni:) Bardzo miło wspominam tę książkę i sądze, że jest warta uwagi:)

Headlong | 2011-01-07
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Książka trzyma w napięciu, niesamowite, zaskakujące zakończenie, wirtualne obrazki i podobieństwo do Pottera (główny, często w tarapatach bohater, zarozumiała kumpela i głupkowaty Sam).

Monika Czaplicka | 2015-08-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2015

Fajnie, że wirtualne obrazki, ale reszta niestety pozostawia wiele do życzenia. Gdzieś na granicy fantasy i kryminału momentami jest trywialna do bólu.

Klakier | 2011-05-22
Przeczytana: 22 maja 2011

Wspaniała książka! Trzyma w napięciu od pierwszych słów aż do ostatniej strony! Idealna lektura dla osób lubiących powieści "z dreszczykiem". :]

Zuzia | 2013-02-11

Świetna, trzymająca w napięciu książka!! Ja chcę druga część!

PahaludO | 2011-08-31
Przeczytana: 11 września 2011

Bardzo wciągająca ! Fajna . POlecam !

dagmara | 2013-05-14
Przeczytana: 28 maja 2013

zuza-bardzo fajna powieść dla dzieci

PannaCripslock | 2013-05-03

Gdyby ktoś szukał - program komputerowy do wyświetlania obrazków można ściągnąć tutaj: http://www.lynskikamien.pl/klatwamiliardera/ a nie, jak głosi okładka, ze strony www.klatwamiliardera.pl