Skąd się biorą dorośli. Dlaczego, u licha, nasi rodzice o tym nie wiedzieli?

Wydawnictwo: G+J
psychologia, wychowanie
joly_fh

Klucz do twoich zachowań – także tych, które nie pozwalają ci realizować marzeń i żyć naprawdę szczęśliwie – tkwi w dzieciństwie. Psychoterapeutka Małgorzata Liszyk-Kozłowska zabierze cię w pouczającą i wyzwalającą podróż do przeszłości. Pozwoli ci ona zrozumieć, dlaczego w pewnych sytuacjach reagujesz w określony sposób, i pomoże ci to zmienić: uzdrowić relacje z innymi, docenić siebie, nadać tempo karierze zawodowej, cieszyć się drobiazgami, czerpać z życia pełnymi garściami.

Jeśli jesteś mamą lub tatą, nie tylko zmienisz swoje życie na lepsze, lecz także nie powtórzysz błędów swoich rodziców i przekażesz własnym dzieciom posag najcenniejszy z możliwych – nawyki, które pozwolą ci żyć pełniej i szczęśliwiej.

Dowiedz się:
• jaką pułapkę kryje w sobie oczekiwanie rodziców, by dziecko było zawsze grzeczne
• czemu nie należy dzielić emocji na dobre i złe
• dlaczego trening przyjemności jest nie mniej ważny niż uczenie odpowiedzialności
• jakie błędy popełniają rodzice, także z miłości

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Czasami lubię sobie poczytać coś '' prawdziwego '' , coś co nie jest beletrystyczną fikcją literacką , czasem jest to jakaś książka popularnonaukowa , a czasem poradnik . Ponieważ cenię sobie autorkę i jej psychologiczną mądrość postanowiłam przeczytać '' Skąd się biorą dorośli ''. Wszak jestem dorosła i ciekawa byłam '' skąd się wzięłam '' co mnie ukształtowało , ukierunkowało . Jakie postawy i zachowania moich rodziców miały wpływ na moje zachowania i postawy wobec własnych dzieci . Książka ma formę rozmowy cenionej psychoterapeutki Pani Liszyk - Kozłowskiej z Tomaszem Kosiorkiem , dziennikarzem '' z przygotowaniem psychologicznym '' (cokolwiek to znaczy) . Podzielona jest na przejrzyste rozdziały w których omawiane są konkretne pytania i zagadnienia . Na przykład '' Jesteś świetny ! '' . Słowa które nas tworzą '' . Rozdział o tym jak wszyscy , a zwłaszcza dzieci (bo to między innymi ich tworzy) potrzebują pozytywnych wibracji , wzmocnień , tak zwanych ''głasków '' . Jest...

DJamena | 2013-08-10
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Książka podzielona na przejrzyste rozdziały omawiające poszczególne problemy. Dowiedziałam się wiele, wiem co powinnam w sobie poprawić!