Jak pozbyć się bałaganu ze swojego życia. Feng Shui dla ciała, ducha i przestrzeni

Tłumaczenie: Katarzyna Przybyś
Wydawnictwo: Zwierciadło
Clear your clutter with feng shui
motywacja, feng shui, harmonia
poradniki
joly_fh

Jest to niezwykły poradnik, ukazujący jak stworzyć przyjazny i harmonijny dom, ożywić przestrzeń życiową i poprawić relacje z najbliższymi. Karen Kingston w jasny i przystępny sposób omawia wpływ bałaganu w najbliższym otoczeniu na wszystkie aspekty egzystencji. Tłumaczy, w jaki sposób brak porządku może spowodować stagnację w każdej dziedzinie życia. Zachęca do dokonania zmian, zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w całym życiu. Dzięki lekturze książki Czytelnik dowie się jak zmienić prozaiczne porządki w terapeutyczną podróż. Proste wskazówki pozwolą osiągnąć zdumiewające rezultaty: nie tylko estetyczne i przyjazne otoczenie, lecz przede wszystkim psychiczne oczyszczenie i równowagę ducha.

źródło opisu: Wydawnictwo Zwierciadło, 2013

źródło okładki: www.zwierciadlo.pl

myszka07 | 2019-08-05
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Po przeczytaniu tej książki całkiem inaczej spojrzałam na mój dom, ogród i przestrzeń, która mnie ogarnia.

KasiaK | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

Bardzo przydatna książka. Mobilizuje do sprzątania i odgracania naszych mieszkań, domów z nadmiaru rzeczy.

libertas | 2018-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2018

Nic odkrywczego. Trzeba sprzątać, żeby nie tonąć w brudzie.
Myślę, że Polacy raczej nie mają takich problemów jak Brytyjczycy, czy Amerykanie...

sonne16 | 2016-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 maja 2016

Pozycja dodająca motywacji i energii do porządków ale też do zadbania o siebie- o swoje ciało i duszę. Dobrze napisany poradnik, który zachęca do zmian i rozwoju. Po przeczytaniu pozostaje już tylko wprowadzić chociaż kilka rad do swojego życia. Chętnie w przyszłości sięgnę po inne pozycje tej autorki.

| 2015-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2015

-Maat-Ka-Ra- | 2015-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 września 2015

Wspaniała pozycja! Przeczytałam pierwszego dnia nowego numerologicznego cyklu, i faktycznie działa, w sobotę wyrzuciłam mnóstwo syfu, a potem w cztery kolejne dni totalnie zmienił mi się układ w życiu <3 Polecam bardzo serdecznie!!

Atol | 2015-05-15
Przeczytana: 18 maja 2015

Pożyteczna i dająca wskazówki!

BogusiaM | 2014-05-01
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Dla mnie to kolejny dobrze napisany poradnik, lekka literatura, którą łatwo się czyta. Wydaje mi się, że niektóre pomysł ze sprzątaniem już gdzieś czytałam, nie ważne... najważniejszy jest przekaz który według mnie ma sens. To, że bałagan zaburza dobrą energię w naszym mieszkaniu/ życiu i na wszystkich jego płaszczyznach, gdy zaniedbujemy niektóre kwestie. Mnie już zmobilizowała do wyrzucenia części zalegających śmieci i mam chrapkę na więcej.

Nitroprusydek | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 października 2013

Tak, bałagan jest przeważnie "zły" i przytłacza, powstrzymuje od robienia innych, ciekawszych rzeczy, ale takie stwierdzenie może nam zaserwować każdy student przed sesją - nie potrzeba do tego dopisywać jakiejś filozofii.
Przez ok. 30% książki autorka stara się przekonać czytelnika, czemu to dzieło nam pomoże, kolejne 30% zawiera poniekąd esencję i resztę stanowi treść końcowa uzmysławiająca czytelnikowi zmiany jakie zaszły, bądź miały zajść w jego życiu po tej lekturze.
Jeśli ktoś sięgnie po tę książkę to pewnie nic złego mu się nie stanie, może nawet sprzątnie jakąś szufladę.

aka | 2013-05-26
Przeczytana: 21 maja 2013

Bagua, wskazania kompasu, żywioły – nie rozumiem, nie ogarniam. Używanie remediów itp. nie przemawia do mnie. Ustawienie czegoś, co ma wzmacniać dany aspekt w miejscu, które go niszczy – chyba łatwiej osiągnąć taki efekt niż ten zgodny z moim oczekiwaniem. Ale posprzątać swój pokój by poczuć się w nim lepiej... czemu nie? A to o tym jest ta książka. O sprzątaniu.