Lepiej żyć po swojemu.Zawsze jest czas na zmianę.

Okładka książki Lepiej żyć po swojemu.Zawsze jest czas na zmianę. Małgorzata Liszyk-Kozłowska, Krystyna Romanowska
Okładka książki Lepiej żyć po swojemu.Zawsze jest czas na zmianę.
Małgorzata Liszyk-KozłowskaKrystyna Romanowska Wydawnictwo: G+J poradniki
poradniki
G+J
2014-03-19
2014-03-19

Okładka książki Skąd się biorą dorośli. Dlaczego, u licha, nasi rodzice o tym nie wiedzieli? Tomasz Kosiorek, Małgorzata Liszyk-Kozłowska
Skąd się biorą... Tomasz Kosiorek, Ma...
Okładka książki Życie we dwoje Katarzyna Jurkowska, Małgorzata Liszyk-Kozłowska
Życie we dwoje Katarzyna Jurkowska...

Książka napisana jest w formie dialogu prowadzonego przez jej autorki - psychoterapeutkę Małgorzatę Liszyk-Kozłowską oraz dziennikarkę Krystynę Romanowską. W dialogu tym zawarty jest szereg bardzo cennych przemyśleń dotyczących istoty poszukiwania własnego sensu i celu w życiu oraz tego, jak ważne dla każdego człowieka jest zaspokajanie potrzeb wyższego rzędu. Brak dbałości o wspomniane aspekty, prowadzi do uczucia braku spełnienia, a często może być również powodem szerszych problemów psychicznych, jak np. depresji. Dlatego istotne jest dostrzeganie symptomów niespełnienia i podejmowanie odpowiednich działań - zmian, prowadzących do podniesienia jakości życia oraz budowania poczucia szczęścia. Każdy człowiek ma indywidualne zainteresowanie, potrzeby i aspiracje - ważne jest adresowanie tych obszarów życia. Nie ma uniwersalnej recepty dla każdego - istotne jest uwrażliwienie i wsłuchanie się w siebie - w swoje myśli i emocje. Dzięki uważnemu słuchaniu siebie możliwe jest podejmowanie właściwych zmian w życiu. Zmian, w których efekcie prowadzić można szczęśliwe życie. Autorki książki omawiają kolejne etapy działań oraz związane z nimi zagadnienia (np. aspekty ekonomiczne - koszty) dotyczące dokonywania zmian w życiu. Ich rady i sugestie mogą być bardzo przydatne dla osób, które zdecydują się na wdrożenie wspomnianych zmian. Z pewnością książkę tę mogę polecić osobom, które chcą się rozwijać i prowadzić pełniejsze oraz bardziej satysfakcjonujące życie. Wiele z cennych uwag w niej zamieszczonych pozwoli czytelnikowi na dokonanie refleksji i być może drobnych korekt lub też większych zmian w życiu. Polecam lekturę "Lepiej żyć po swojemu. Zawsze jest czas na zmianę".

Mądra, ciekawa rozmowa z dużą dozą wyrozumiałości i ciepła dla ludzkich niedoskonałości. Fajnie by było mieć panią Małgorzatę jako dobrego ducha podszeptywacza w momentach zwątpienia. Na pewno przeczytam "Skąd się biorą dorośli".

Lubię czytać dobre poradniki. Zawsze też staram się złapać zdrowy dystans do porad i nie dać się zwariować. A z tą książką zgadzam się w całości. Jest bardzo rozsądnie napisana. Do tego ciekawa, bo napisana w formie dialogu. Zdecydowanie wrócę jeszcze do serii tego wydawnictwa, bo mam nadzieję, że mają więcej takich sensownych poradników.

Niektórym ciężko jest zmienić coś w swoim życiu. Boją się, że jeśli zdecydują się na zmiany, zranią tym bliskie im osoby albo okaże się, że poprzedni styl życia był jednak lepszy. Boją się porażek, boją się konsekwencji, ale jednocześnie marzą o szczęściu. Narzekają na swoje dotychczasowe życie, bo czują, że nie są do końca szczęśliwi. Są też tacy, którzy są już zdecydowani na zmiany, ale nie wiedzą jak się za to wziąć. Myślę, że to właśnie dla tych ludzi został napisany ten poradnik, aby pomóc im ruszyć do przodu, aby ich zmotywować.

Jak kiedyś byłam bardzo przeciwna czytaniu poradników, tak teraz z wielką chęcią zabieram się do lektury. Jeśli poradnik jest dobry może nam wiele dać, pomóc. Myślę, że ten możemy do takich zaliczyć. To już czwarty poradnik z tej serii i jestem z niej bardzo zadowolona, bo wydawnictwo Burda wydaje naprawdę dobre poradniki, warte przeczytania i kierowania się tym, co jest w nich zawarte. Kolejna udana pozycja z naprawdę dobrej serii poradników.

Muszę przyznać, że z takiego rodzaju poradnikiem psychologicznym jeszcze się nie spotkałam. Przez cały czas czytamy i jednocześnie uczestniczymy w dialogu dwóch pań: psychoterapeutki Małgorzaty Liszyk-Kozłowskiej i dziennikarki Krystyny Romanowskiej, które poprzez swoją rozmowę przekazują nam co one myślą na temat zmian i układania życia po swojemu. Starają się nam pokazać, jak tego dokonać i co robić, aby się nie zniechęcić. Ta rozmowa jest naprawdę ciekawa, gdyż niekiedy ich teorie są zgodne, a niekiedy sprzeczne. To ciągła wymiana zdań, z której my możemy wiele wynieść. Podczas czytania czujemy, że obydwie panie wiedzą o czym mówią i szczerze w to wierzą.

Nie dziwię się, bo przecież pani Małgorzata to znana psychoterapeutka, którą jest już od dwudziestu lat, autorka dwóch poradników: "Życie we dwoje" i "Skąd się biorą dorośli?". Współpracuje z mediami (m.in. Polskie Radio, TVP, TV4, a także z portalami zwieciadlo.pl i onet.pl) oraz z miesięcznikami "Sens" i "Claudia". Jej wywiady publikowano również w "Wysokich Obcasach". Zaś pani Krystyna to dziennikarka, współautorka cyklu książek prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Swoje teksty publikuje w czasopismach podejmujących tematy problematykę psychologii społecznej, m.in. w "Coachingu".

Szczerze polecam każdemu, kto w wątpi w siebie i w swoje możliwości oraz tym, którzy boją się odmienić chociażby nieco swoje życie.
Myślę, że po lekturze będzie Wam już łatwiej, a już na pewno będziecie wiedzieli co robić, aby poczynić zmiany.

• Poradniki
  • 2015
  • POSIADAM
  • Do czytania czekają własne
  • Psychologia

Małgorzata Liszyk-Kozłowska Lepiej żyć po swojemu.Zawsze jest czas na zmianę. Zobacz więcej