Plan: żyć długo i szczęśliwie. Jak ratowałam swój związek, gdy skończyła się bajka

Wydawnictwo: Znak Literanova
miłość, związek, rutyna
literatura piękna
Ag2S

Jak uratować miłość, gdy dopada cię rutyna, a mężczyzna, którego wybrałaś, zachowuje się inaczej niż wtedy, gdy się w nim zakochałaś? Plan: żyć długo i szczęśliwie to nie jest poradnik. To prawdziwa historia dziennikarki, która postanowiła walczyć o swój związek, gdy z fazy wielkiej miłości przeszedł w fazę stagnacji i niezrozumienia. Postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała się na...

Plan: żyć długo i szczęśliwie to nie jest poradnik. To prawdziwa historia dziennikarki, która postanowiła walczyć o swój związek, gdy z fazy wielkiej miłości przeszedł w fazę stagnacji i niezrozumienia. Postawiła wszystko na jedną kartę i zdecydowała się na ryzykowny eksperyment. Na własnej skórze sprawdziła wszystkie rady terapeutów, poradników i przyjaciółek. Krok po kroku realizowała je w swoim życiu. Niniejsza książka jest szczerym i zabawnym opisem zmagań Alisy – dowiesz się z niej, które rady warto wziąć sobie do serca, a o których lepiej zapomnieć.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3677,Plan...»

Maciej | 2018-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2018

Po książkę sięgnąłem, bo zainteresował mnie napis na okładce 'O parze, która dzięki poradnikom psychologicznym, naprawia swoje szczęście'. Nie jest to typowy poradnik, tylko coś w rodzaju autobiografii ze wskazówkami. Lektura szybko zleciała, rozdziały są napisane prosto i przyjemnie się je czyta.

Do zapamiętania jest cytat:
"Poważne awantury stanowią normalny element pożycia małżeńskiego, co więcej, część z nich wybucha bez żadnego racjonalnego powodu. Po prostu jeden lub oboje partnerzy są zmęczeni, głodni lub chorzy".

Do powyższych powodów dorzuciłbym 'niewyrażanie jasno swoich potrzeb drugiej osobie' i jeśli chcesz się podzielić tymi oczekiwaniami przed kimś, to niech to będą konkrety - pomóż mi przy dziecku, podzielmy się obowiązkami domowymi, spędźmy moje urodziny tak i tak.

Z książki wynika, że zarówno autorka (która liczyła, że jej życiowy partner będzie telepatą) jak i jej mąż (zamknięty w sobie facet, najchętniej odpowiada na pytania 'nie wiem') mieli z tym problem i...

maarllaa | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

Książkę pożyczyła mi znajoma. Po przeczytaniu dała mi nadzieję, że mój związek ma jeszcze szansę. Pokazała że warto walczyć. Zaczynamy walczyć. Autorce się udało. Mam wielką nadzieję, że nasz związek też da radę. Ta ksiązka naprawdę daje nadzieję że będzie dobrze. Polecam nie tylko małżeństwom.

Agnieszka | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

"Postaram się traktować cię jak tajemnicę,
którą powinnam zaakceptować i z nią żyć,
a nie problem, który należy rozwiązać."

Bardzo ciekawa koncepcja książki o wcielaniu w życie wskazówek zawartych w poradnikach. Książka budząca nadzieję, że jeśli tylko dwie osoby chcą, mogą ocalić swój związek. Dobrze się ją czyta, bo jest szczerą relacją autorki z przebiegu eksperymentowania z poradnikami.

anique | 2016-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Bardzo szybko się czyta, książka napisana lekkim językiem. Pozycja godna uwagi zarówno osób, które faktycznie przechodzą kryzys w związku, jak również dla tych (jeszcze)szczęśliwych, bo kryzys prędzej czy później może się pojawić i warto wiedzieć jak sobie z nim poradzić.

wildfemale | 2016-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Książkę tę wygrałam w konkursie, po czym czekała ona jakieś 3 lata zanim ją przeczytałam. Wcześniej jakoś nie mogłam się za to zabrać. Spodziewałam się nudnego poradnika, który mnie i tak nie dotyczy. Podczas sprzątania wydobyłam książkę, a potem zabrałam ją do czytania w autobusie, bo miała dogodne gabaryty.
Zupełnie nie tego się spodziewałam! Było to miłe zaskoczenie. Autorka o lekkim piórze opisuje swoje szczere i wcale nie lekkie wysiłki w kierunku ratowania swojego związku. Z początku kontrowersyjny pomysł sugerowania się w tej kwestii radami zawartymi w poradnikach faktycznie zdaje egzamin, a my zaczynamy kibicować parze, która wzbudza dużą sympatię. Autorce udało się odmalować w miarę pełen portret ludzi z krwi i kości. To znaczy takich z wadami i zaletami, z pracą, zmartwieniami ale i chęcią do zabawy i seksualnością. Bowman ma dar opisywania tych zagadnień i integrowania ich ze sobą. Warto podkreślić, że jej plan naprawy małżeństwa prawdopodobnie powiódł się dlatego, że...

Catalina | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 kwietnia 2016

Zdecydowałam się na przeczytanie tej książki, mimo że nie mam męża. Koleżanka przesłała mi cytat z niej i poczułam się do tego stopnia aziantrygowana, że po nią sięgnęłam. Choć nie jestem targetem dla tego poradnika, znalazłam tutaj sporo obserwacji, które podzielam, także jeśli Ty też nie jesteś w związku małżeńskim, nie musi to stanowić przeszkody w sięgnięciu po tę lekturę. Początek spodobał mi się bardzo - jest szczery, zabawny, błyskotliwy. Cała książka jest ogónie szczera, autorka nie wciska nam tutaj bajek, nie idealizuje, opisuje życie takim, jakie ono (mniej więcej) jest. Nie stara się wybielać siebie ani swojej rodziny, pisze szczerze o swoich przemyśleniach. Ta szczerość to duży plus. Dalsze rozdziały już jednak nie są takie ciekawe, poczucie humoru też jest coraz gorsze. Końcówka wcale nie przypadła mi do gustu.

Czy lektura tej książki pomoże w uratowaniu małżeństwa? Może. Nie mam pojęcia. Ja osobiście niektóre rady autorki uważam za dość szowinistyczne, aczkolwiek...

kagawe | 2016-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Nie czytałam tej książki jak poradnika.
Czytałam jak świetną opowieść o kryzysie pewnego małżeństwa i o tym jak małżonkowie je ratowali, choć nie do końca wierzyli, że to się może udać.
Nieraz się uśmiechałam pod nosem, nieraz kiwałam głową ze zrozumieniem, wpadałam w zadumę albo wołałam w duchu EUREKA!
Daję ocenę bardzo dobrą, nie dlatego, że ta historia na pewno uratuje czyjś związek, jak zwykle zapowiadaja poradniki, ale za styl pisania i przyjemność z lektury.

MałaRecenzentka | 2015-12-17

Drogowskaz w sytuacji kryzysowej.
Nie szukałam tutaj rad czy pocieszenia, a może jedynie odrobiny życiowej mądrości, która przebija się przez doświadczenie innych.

Blondynaaa | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

Książkę przeczytałam w zaledwie dwa dni co świadczy o tym, że nie należy do najgorszych. Z początku myślałam, że to będzie jeden wielki bełkot ale ciekawość wzięła górę. Jeśli ktoś uważa, że naprawa małżeństwa/związku wymaga magicznej różdżki bądź eliksiru miłości wówczas proponuję sięgnąć po książki związane z magią a nie prawdziwym życiem. Autorka nie odkrywa Ameryki. Podaje nam na tacy treści, które są już nam znane lecz z pewnych względów dawno zapomniane. Może zbyt banalne? Być może. Przyznaję, że momentami uważałam, że cały problem leży po stronie samej autorki. Jej niektóre zachowania były wręcz dziecinne, a opisy historii świadczyły o egoizmie - ona jest najważniejsza, chce aby facet sam się domyślał co ona by chciała żeby zrobił, dał jej czas na odpoczynek, rozwijanie pasji. Facet musiał charakteryzować się naprawdę wielką cierpliwością. Całość jednakże wypadła całkiem sympatycznie. Pod koniec byłam zdziwiona liczbą zaznaczonych przez siebie fragmentów. Przydadzą się :)

| 2015-08-24

Nawet nie zwróciłam uwagi kiedy książka się skończyła. "Plan: żyć długo i szczęśliwie" jest napisana bardzo swobodnym językiem, świetnie się czyta. Są momenty kiedy można się uśmiać, a także takie sytuacje, które dają do myślenia.
Wydaje mi się, że każdy będąc w związku, zarówno partnerskim jak i małżeńskim, mógłby odnaleźć się w niektórych sytuacjach opisanych w książce.
"Plan: żyć długo i szczęśliwie" to też całkiem dobry poradnik, który krok po kroku pokazuje jak postępować, na co zwracać uwagę, co zupełnie olewać.

Poza tym "Plan..." ma zakończenie, którego dotąd nie spotkałam w żadnej innej książce. Mało kto wpadłby żeby tak zakończyć książkę!

Polecam! Szczególnie dla par, które potrzebują ożywienia związku. Sukces gwarantowany :)