Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sensus Psychologia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
poradniki
godmyt

Radość to jedna z najważniejszych, najbardziej podstawowych emocji, towarzyszących ludzkości od tysięcy lat. Życie bez niej traci smak i rozmach, a ludzie jej pozbawieni łatwo popadają w rutynę i przestają twórczo myśleć. Jednak zachowanie radości życia na co dzień staje się coraz trudniejsze, ponieważ nasz świat wciąż przyspiesza i wymaga od nas więcej koncentracji, więcej pracy, więcej wysiłku związanego z podwyższaniem statusu materialnego. W takich warunkach zapominamy o sprawach naprawdę istotnych, świadczących o jakości naszego życia. Najwyższy czas to zmienić!

Książka autorstwa pięciu znakomitych autorek o różnych zdolnościach i pasjach pomoże Ci przypomnieć sobie, jak ważne jest zauważanie pozytywnych stron życia… nawet jeśli są one bardzo subtelne. Dzięki zastosowaniu wypracowanej przez nie metody Joyness nauczysz się dążyć do szczęścia, doceniać drobne przyjemności, odkrywać wartość związków z innymi ludźmi, cieszyć się z pracy i fantastycznie spędzać wolny czas.

Dowiesz się także, jak pielęgnować uczucie radości i czerpać z niego siłę, mądrość oraz energię przez całe życie. Odetchnij w końcu pełną piersią i spraw, by świat wokół Ciebie zajaśniał słońcem!

Czym jest metoda Joyness?
Podróż do szczęścia
Harmonia ciała, umysłu i duszy
Uśmiech każdego dnia
Przyjemniej z ukochaną osobą
Słoneczna strona pracy
Radość w czasie wolnym
Jasne barwy przyszłości
Duchowy wymiar radości życia
Od czego zaczniesz swoją podróż Joyness?
Kosmiczna moc radości… odczuwaj ją dzień po dniu!

źródło opisu: www.sensus.pl

źródło okładki: www.sensus.pl

godmyt | 2013-04-11
Przeczytana: luty 2013

Trudno określić jaką reakcję wywołała w mnie ta pozycja...Okładka mnie zachwyciła, co do treści miałam ogromne wymagania, które- niestety- nie zostały spełnione.
Książka utrzymana w pozytywnym klimacie, Autorki dzielą się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami, ale zabrakło mi w tym wszystkim konkretów. Po przeczytaniu tej książki nadal nie wiem na czym konkretnie polega Metoda Joyness bo Panie zbytnio nie skupiają się nad wyjaśnieniem tego. Owszem Autorki podsuwają kilka sposobów "na pozytywne myślenie", ale trzeba się ich doszukiwać bo ukrywają się "między wierszami".Zaprezentowane metody jednak nie są uniwersalne- do mnie nie przemówiły:/
A może po prostu za wiele oczekiwałam po tej pozycji i w tym tkwi problem.

Goszka | 2014-10-31

Poradnik został napisany przez pięć kobiet - każda z nich ma różne zainteresowania i zdolności. Agnieszka Ornatowska jest psychologiem, który lubi uczyć ludzi, sprawiając przy tym, że ich życie staje się lepsze. Alicja Szczyglewska mimo, że od zawsze interesowała się psychologią została absolwentką Handlu Zagranicznego, potem zaś zajęła się zarządzaniem. Elżbieta Fiedorowicz od lat zajmuje doradztwem życiowym. Elżbieta Szczęsna Dmochowska studiowała teatrologię, a Katarzyna Kaczmarek jest specjalistką od Arteterapii.

Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem? Czy jest to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę gderliwą naturę człowieka? Odpowiedzi na te pytania od dawna stanowią naczelny problem ludzkości - każdy chce wiedzieć jak zmusić swój organizm do produkowania większej ilości endorfin. Autorki twierdzą, że odczuwanie radości każdego dnia jest możliwe. Należy poznać metodę Joyness, której istotą jest "cieszenie się wszystkimi wymiarami życia, dostrzegając jasne strony we...

JDM | 2017-02-28
Przeczytana: 27 lutego 2017