CUD-owna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy

Okładka książki CUD-owna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy Agnieszka Ornatowska
Agnieszka Ornatowska Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2023-04-18
2023-04-18
psychologia duszy i umysłu życiowe filozofie wygląd i wizerunek

Cudowna kobieta, czyli właściwie jaka? Piękna, wykształcona, dobrze zorganizowana, wysoka, niska, wysportowana czy też nie?
Kochana spójrz proszę w lustro! Już widzisz kogo mam na myśli? Tak, Ciebie! Bo każda kobieta jest najlepszą wersją siebie, jedyną i niedopodrobienia.
Jeżeli z różnych względów trudno Ci dostrzec, że jesteś cudowną osobą zajrzyj do wnętrza książki Agnieszki Ornatowskiej, która podpowiada, jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy. Znajdziesz w niej wiele inspiracji sięgających do sfery duchowej i psychologicznej. Odkryjesz jak czerpać radość z życia, cieszyć się wewnętrznym spokojem i psychiczną równowagą, a przy tym pozostać w dobrych relacjach z najbliższymi i samą sobą.
Sama autorka prosi już na wstępie, by nie traktować treści zamieszczonych w tejże książce, jako prawd objawionych, a przeczytać, przemyśleć, przetestować je i czerpać z tej wiedzy to, co zgodne z sercem.
Jeżeli poszukujesz drogi do harmonii swojego ciała i umysłu, potrzebujesz wzmocnić poczucie własnej wartości, książka pt. "Cudowna kobieta" jest lekturą której warto poświęcić czas.

Dzień dobry, moi Kochani 💙🐝

Wróciłam z wakacji, wracam już do Was ☀️ Kiedy zobaczyłam tytuł tej książki, od razu pomyślałam: „muszę ją mieć, bo bardzo chcę się zanurzyć w jej lekturze". Jestem na takim etapie życia (rodzinnego, prywatnego, zawodowego),że chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy dla lepszej jakości i komfortu egzystencji. Wydaje mi się jednak, że treści zawarte w tej publikacji należy rozpatrywać bardzo indywidualnie. Zapraszam Cię zatem do kobiecego świata 🤎

Tytuł: „Cudowna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy"
Autorka: Agnieszka Ornatowska
Wydawnictwo: @wydawnictwo_sensus
Moja ocena: 7/10

Przyznam, że mam mieszane uczucia w odniesieniu do tej pozycji. Dlaczego moje odczucia są ambiwalentne? Dlatego, że z jednej strony Autorka napisała ją dobrze merytorycznie, używając przy tym prostego (nie stricte naukowego) języka. Przedstawiła mi nowy kobiecy świat - rozdział o czakrach to dla mnie nowa tematyka. Aczkolwiek, jak to bywa w życiu, pojawia się i druga strona medalu. Najprościej mówiąc, nie ze wszystkimi informacjami mogę się zgodzić. I tu pojawia się indywidualność. Myślę, że każda z nas może dobrać informacje, wiedzę, ćwiczenia czy eksperymenty do swoich upodobań. Pani Agnieszka sama pisze, aby nie traktować wszystkiego, co napisała jako prawdy absolutnej, więc tym bardziej zachęcam Cię do częstowania się tymi fragmentami, które pomogą Ci rozwinąć kobiece skrzydła.
Wspomniałam, że nie ze wszystkim się zgadzam. Dla przykładu, ja otaczam się również osobami, które nie epatują pozytywizmem i radością, ponieważ borykają się ze stanami lękowymi, depresją i nie oddziałuje to na moje samopoczucie w negatywny sposób. Jestem wdzięczna, że chcą mojego towarzystwa. Takich przykładów mogłabym wskazać kilka - moja wizja i doświadczenie rozmijają się ze stanowiskiem Autorki, lecz w żaden sposób nie neguję merytoryki. Natomiast bardzo sobie cenię płynącą inspirację, kobiecą siłę, wachlarz technik do przetestowania. „Pamiętaj zawsze, że w życiu masz jeden obszar, w którym masz absolutną wolność wyboru - to przestrzeń Twoich myśli!" 🌸 Na koniec zaproponuję Wam mantrę, którą i ja zaczęłam powtarzać: „Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej, mój świat jest wspaniały". Polecam Ci tę książkę, jeżeli jesteś ciekawa kobiecej natury. Ja za poleceniem Autorki w wolnej chwili obejrzę film „Choć goni nas czas". Wydawnictwu @wydawnictwo_sensus serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji 🤎

Dzień dobry, moi Kochani 💙🐝

Bardzo fajna książka. Krótka i lekka w czytaniu. Bogata w informacje i cytaty, które można zaznaczać "na później". Autorka opowiada o tym, że każda z nas jest cudowna taka jaka jest i czas to zaakceptować. W książce znajdziesz opis tzw. Czakr. Każda czakra jest odpowiedzialna za coś innego i w różny sposób możesz ją pobudzić do życia. Pierwszy raz czytałam tego typu książkę, a czytałam na prawdę wiele książek o akceptacji i samorozwoju i mogę powiedzieć, że ta zdecydowanie się wyróżnia.

Kobiety to wspaniałe istoty, które bardzo dobrze sobie radzą na wielu płaszczyznach. Potrafią być silne i jednocześnie delikatne, odważne i rozsądne, wielozadaniowe i skupione na konkretnym celu ... Każda kobieta jest wyjątkowa choć może nie każda jest tego świadoma... I tutaj właśnie z pomocą przychodzi nam psycholog Agnieszka Ornatowska wraz ze swoim najnowszym poradnikiem ,, CUDowna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy'' @wydawnictwo_sensus.

Ta książka to dla mnie prawdziwa lekcja odkrywania własnej siły i potęgi, podzielona na dwie części: część pierwsza skupiająca się przede wszystkim na ciele, energii i umyśle oraz druga skupiająca się na relacjach z naszymi bliskimi.

Poradnik pełen sugestii i inspiracji. Przeczytacie tutaj wiele o czakrach, które ostatnio zaczęły mnie bardzo fascynować! Inspirująca podróż po trzech częściach naszego bytu, która pozwala zrozumieć kobiecy związek ze wszechświatem i nasza wyjątkowa naturę.

Zapraszam do lektury oraz na wspólny siedmiodniowy eksperyment...

Wydawca: @wydawnictwo_sensus
Data premiery: 18.04.2023

#sensus #wydawnictwosensus #kobieta #woman #poradnik #dlakobiet #cudowna #cudownakobieta #rozwoj #motywacja

Jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy

„Uświadom sobie, kim naprawdę jesteś, i sięgnij do pełni swoich kobiecych możliwości."

Mamy tu cienką książkę, w przepięknej kolorowej okładce, skierowaną głównie do kobietą.

Autorka przekonuje nas tutaj, że już jako kobiety, jesteśmy cudownymi istotami. I ze możemy w pełni wykorzystać swój potencjał. Aby to zrobić znajdziemy tutaj zagadnienia dotyczące zarówno ciała umysłu jak i duszy, a także takie bardziej przyziemne jak praca relacje z ludźmi I relacje z samym sobą.

To bardzo pozytywna, lekka książka, która czyta się szybko i przyjemnie.

Możemy liczyć tu na spora dawkę motywującej wiedzy, która ma poprowadzić nas do spoko i szczęścia. Naprawdę bardzo przyjemnie czyta się ta książkę.

Jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy

Każda z nas jest piękna i unikatowa ! My kobiety często wmawiamy sobie, że czegoś nam brakuje do ideału, ale przecież Ty, ja jesteśmy jedyne w swoim rodzaju ! Wyjątkowe ! 😊

Pani Agnieszka Ornatowska w swoim poradniku „CUDowna kobieta. Czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy” doskonale utwierdza nas w przekonaniu, że jesteśmy wprost cudowne.
Każdy z nas składa się z ciała, umysłu i energii i w tych trzech aspektach autorka pokazuje nam jakie wspaniałe jesteśmy.
Pokaże Ci jak czerpać radość z każdego dnia, jak pokochać siebie i swoje ciało oraz jak dążyć do zrealizowania swoich marzeń by żyć w szczęściu i harmonii ducha .

Choć książka posiada jedynie 156 stron to znajdziemy w niej ogrom wiedzy . Dla mnie dosyć ciekawym tematem były czakry energetyczne. Wiecie, że 7 czakr znajdziecie w swoim ciele, a kolejne 7 poza nim !Muszę przyznać, że w tym temacie byłam zielona i dzięki tej książce dowiedziałam się czegoś interesującego 😊

Jest to ro dosyć ciekawa książka i warta uwagi.

Każdy z nas składa się...

Ten utwór to poradnik psychologiczny, w którym możemy znaleźć wiele porad na temat tego, co musimy robić, aby nasze życie było lepsze, by każdy dzień sprawiał nam radość, a dni płynęły miło i przyjemnie. Ponadto można dowiedzieć się też dużo informacji na temat tego, jak pokochać siebie oraz swoje ciało takie, jakie jest, oraz jak zaakceptować swoje kompleksy. Dzięki niej można dążyć do wymarzonego oraz szczęśliwego życia na postawie zadań, które proponuje nam autorka.Uważam, że tę książkę powinna przeczytać kobieta, by zrozumieć, jaką jest piękna i wyjątkowa. Serdecznie polecam. Książkę przyjemnie się czyta, ponieważ nie jest pisana językiem typowo psychologicznym, lecz zrozumiałym dla wszystkich. Moja ocena 4,5⭐️/5

Książkę bardzo przyjemnie się czytało, ma tylko 155 stron, więc nie zajmuje nam dużo czasu przeczytanie jej. Osobiście wezmę przykłady z tej książki do życia codziennego. Pokazała mi, że można być szczęśliwym, nawet gdy niekoniecznie wszystko idzie po naszej myśli. Autorka ma racje mówiąc, że w dzieciństwie każdy z nas nie zwracał uwagi na drobnostki, takie jak wygląd, styl ubioru, w dzisiejszych czasach niestety zdarza nam się obniżać samoocenę przez to, że zamiast patrzeć na siebie, patrzymy na innych. Zazdrość zżera nas od środka i niszczy nasze samopoczucie. Polecam każdej dziewczynie przeczytać tę książkę, jestem przekonana, że każdy w niej znajdzie coś dla siebie.

Książka Pani Agnieszki jest cieniutka, gdyż liczy nieco ponad 150 stron, mimo to mieści w sobie ogrom wiedzy. Śmiało mogę ją określić mianem encyklopedii kobiecego świata wewnętrznego.

Jest ona podzielona na dwie części, w pierwszej autorka porusza trzy główne zagadnienia: kobiece ciało, umysł i energia. Natomiast w drugiej skupia się na tematach dotyczących rodu i rodziny, partnera, dzieci, przyjaciołach, znajomych, pracy i innych.

Aby ciało sprawnie funkcjonowało, należy o nie dbać. Ważne są tutaj: odpowiednia ilość snu, odżywienia, nawodnienia oraz regularny ruch. Niemniej ważna jest pielęgnacja ciała, część kobiet stawia na minimalizm, a inne lubię w tej dziedzinie zaszaleć.

Wiele kobiet lubi zmieniać swoje ciało i swój wygląd. W związku, z czym farbują one włosy, tak dla ukrycia siwych włosów, jak i dla samej zmiany koloru. Część pań decyduje się na bardziej radykalne zmiany i poddaje się zabiegom medycyny estetycznej.

Autorka podchodzi do tego tematu ze zrozumieniem, wszak każda z nas jest inna i ma inne potrzeby. Przypomina nam również, że to telewizja i internet sprawiły, że kobiety zaczęły się porównywać z nieistniejącymi ideałami i niepotrzebnie nabawiły się kompleksów.

Każda kobieta jest inna i posiada niepowtarzalny zestaw cech oraz energię, o której zdecydowana większość w ogóle nie wie lub zapomina. W każdej z nas tkwi ogromna siła, która pochodzi z naszego wnętrza. By przepływ energii w naszym ciele był właściwy, trzeba nauczyć się kilku technik pomagających w pracy z tą energią.

Tutaj pojawia się temat czakr oraz ich dokładna charakterystyka. Okazuje się, że w ciele człowieka usytuowanych jest siedem czakr oraz siedem kolejnych znajduje się wokół niego.

W dalszej części pojawia się słów kilka o jodze, medytacji oraz wizualizacji. Oczywiście to nie wszystko, jeśli zainteresowała Was poruszana tematyka, to warto sięgnąć po książkę i dowiedzieć się z niej wielu innych ciekawych rzeczy.

Pani Agnieszka poleca wiele książek, w których zostały rozwinięte zagadnienia, które ona poruszyła w swojej książce. Sama również napisała jeszcze kilka innych książek z zakresu psychologii i zachęca czytelnika do zapoznania się z nimi.

“CUDowna kobieta ...” to bardzo ciekawa książka, którą powinna przeczytać każda kobieta. Dzięki informacjom zawartym w tym poradniku możemy lepiej poznać siebie i sprawić, że nasze życie będzie lepsze i bardziej świadome.

Z przyjemnością polecam Wam tę książkę, dla mnie najciekawsza okazała się wiedza o czakrach. Od jakiegoś czasu interesował mnie ten temat, a tutaj znalazłam wszystko ładnie opisane i wyjaśnione - właśnie czegoś takiego potrzebowałam.

• Z polecenia do kupienia ...
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki CUD-owna kobieta, czyli jak odzyskać jedność ciała, umysłu i duszy