Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem.

Okładka książki Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem. Katarzyna Kaczmarek, Agnieszka Ornatowska, Elżbieta Szczęsna-Dmochowska, Alicja Szczyglewska
Okładka książki Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem.
Katarzyna KaczmarekAgnieszka Ornatowska Wydawnictwo: Helion poradniki
poradniki
Helion
2012-10-29
2012-10-29
psychologia duszy i umysłu radość życie

Poradnik został napisany przez pięć kobiet - każda z nich ma różne zainteresowania i zdolności. Agnieszka Ornatowska jest psychologiem, który lubi uczyć ludzi, sprawiając przy tym, że ich życie staje się lepsze. Alicja Szczyglewska mimo, że od zawsze interesowała się psychologią została absolwentką Handlu Zagranicznego, potem zaś zajęła się zarządzaniem. Elżbieta Fiedorowicz od lat zajmuje doradztwem życiowym. Elżbieta Szczęsna Dmochowska studiowała teatrologię, a Katarzyna Kaczmarek jest specjalistką od Arteterapii.

Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem? Czy jest to w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę gderliwą naturę człowieka? Odpowiedzi na te pytania od dawna stanowią naczelny problem ludzkości - każdy chce wiedzieć jak zmusić swój organizm do produkowania większej ilości endorfin. Autorki twierdzą, że odczuwanie radości każdego dnia jest możliwe. Należy poznać metodę Joyness, której istotą jest "cieszenie się wszystkimi wymiarami życia, dostrzegając jasne strony we wszystkim i w każdym (...). Ta istota kreuje świat, w którym dobrze jest być". Ma za zadanie pomóc nam pokonać własne ograniczenia i odróżnić istotne rzeczy od tych nieistotnych, byśmy w końcu mogli skupić się na tym, co stanowi priorytet w naszym życiu.

W ładnie opakowanym, kolorowym poradniku znajdziemy dwanaście rozdziałów, z których każdy jest napisany językiem pozbawionym naukowego bełkotu, prostym i pozwalającym na zrozumienie metody Joyness już za pierwszym razem. Jak można się uśmiechać każdego dnia, jak osiągnąć harmonię ciała, umysłu i duszy, jak osiągnąć radość w pracy i związku? - odpowiedź na wszystkie te pytania znajduje się w książce.

Metoda jest warta poznania, co jednak nie zmienia faktu, że szczęście jest kwestią indywidualną. Jeśli nie znajdziemy w sobie tyle determinacji, aby zmienić coś w swoim życiu, to żaden poradnik (nawet bardzo dobry) nam w tym nie pomoże. Jeśli więc czytacie "Metodę Joyness", to proponuję nastawić się na zmiany.

Trudno określić jaką reakcję wywołała w mnie ta pozycja...Okładka mnie zachwyciła, co do treści miałam ogromne wymagania, które- niestety- nie zostały spełnione.
Książka utrzymana w pozytywnym klimacie, Autorki dzielą się swoimi przeżyciami i spostrzeżeniami, ale zabrakło mi w tym wszystkim konkretów. Po przeczytaniu tej książki nadal nie wiem na czym konkretnie polega Metoda Joyness bo Panie zbytnio nie skupiają się nad wyjaśnieniem tego. Owszem Autorki podsuwają kilka sposobów "na pozytywne myślenie", ale trzeba się ich doszukiwać bo ukrywają się "między wierszami".Zaprezentowane metody jednak nie są uniwersalne- do mnie nie przemówiły:/
A może po prostu za wiele oczekiwałam po tej pozycji i w tym tkwi problem.

• Z polecenia do kupienia ...
  • Ciocia dobra rada🍦
  • Nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
  • Sensus💭
  • Nagrody/ prezenty
  • Poradniki, Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Metoda Joyness. Jak zapomnieć o smutku i cieszyć się życiem.