Tańcowała kuchnia cała

Wydawnictwo: Wydawnictwo Agnieszki
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Nowa książka Wydawnictwa Agnieszki skierowana jest do najmłodszych odbiorców. Znajdziecie w niej soczyście kolorowe, ciekawe podejście do kwestii edukacji żywieniowej dzieci, a co za tym idzie - także ich rodziców. Podoba mi się prostota jej formy, a także to, że uwzględnia zabawę jedzeniem i odpowiednie dobieranie produktów. Dziecko na pewno chętniej zje posiłek, jeśli samo go...

Nowa książka Wydawnictwa Agnieszki skierowana jest do najmłodszych odbiorców.
a co za tym idzie - także ich rodziców.
Podoba mi się prostota jej formy, a także to, że uwzględnia zabawę jedzeniem
i odpowiednie dobieranie produktów.
Dziecko na pewno chętniej zje posiłek, jeśli samo go przygotuje.
Zabawa i edukacja w jednym - bardzo dobry pomysł!
Ja od zawsze lubiłem gotować i taka książka pomagałaby mi w rozwijaniu moich pasji.
Dla dzieci kuchnia jest magicznym miejscem,
a jeśli przy tym można się rozwijać artystycznie i pomagać rodzicom,
którzy w miły, rymowany sposób mogą przemycić nielubiane przez dzieci składniki,
to cel jest osiągnięty!
Zachęcam do tej lektury - mogą Państwo spędzić niezapomniane chwile w gronie rodziny,
a Wasze urwisy przestaną grymasić przy jedzeniu. Bezcenne!
ROBERT SOWA

źródło opisu: Wydawnictwo Agnieszki, 2012

źródło okładki: http://www.agnieszki.pl/tkc.htm

Każdy kto ma dziecko zapewne przechodził różne okresy "na jedzenie" lub gorzej "na niejedzenie". U nas bywa z tym różnie... Nikodem czasem wcina wszystko co mu się podsunie, czasem wymyśla i wydziwia. Oczywiście ma już swoje preferencje smakowe i na przykład wbrew utartym stereotypom, że dzieci nie cierpią brokuł, on wprost je uwielbia. Ogólnie bardzo lubi warzywa, no może z wyjątkiem groszku, którego ruszyć nie chce... Ale rozpisałam się tak, a to wcale nie o Nikusiu miało być ;)

Dzisiaj chciałam przedstawić Wam książkę, która jest idealnym rozwiązaniem dla małych niejadków, chociaż z drugiej strony dzieci, które z jedzeniem problemów nie mają na pewno również będą nią zachwycone. Jest to książka napisana i zilustrowana przez dwie Agnieszki i stąd oczywiście również nazwa wydawnictwa ;)

W środku znajdziemy pomysły na 30 wspaniałych dań dla dzieciaków. Niektóre z nich są dosyć proste inne nieco bardziej pracochłonne, ale każde bez wyjątku jest ciekawe, zabawne i zapewne pyszne...

Anna_R | 2016-03-16