Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?

Michel PiquemalAgnieszka Malmon Wydawnictwo: Muchomor literatura dziecięca
Philo-fables pour vivre ensemble
978-83-89774-52-1
Maria Braunstein, Michał Krasicki
Muchomor
filozofia dla dzieci bajki filozofia opowiadanie dziecięce francuskie relacje międzyludzkie
Philo-fables pour vivre ensemble
literatura dziecięca
978-83-89774-52-1
Maria Braunstein, Michał Krasicki

Genialne w swojej prostocie, krótkie i treściwe opowiadania na tematy zajmujące nas wszystkich, połączone z komentarzem autora oraz pytaniami do dyskusji. Stanowi bardzo dobrą pomoc dla nauczyciela w przeprowadzeniu ciekawych zajęć bibliotecznych, wychowawczych lub z zakresu etyki.

Autor nie rozbudowuje bardzo swoich myśli, komentarzy na temat bajek. Myślałam, że są one skierowane dla dzieci, lecz Piquemal zwraca się bezpośrednio do gimnazjalistów i licealistów. Oczekiwałam czegoś ciekawszego. Wydawało mi się, że wypowiedzi autora pomogą mi w rozmyślaniu na dany temat - niestety nie. Właściwie nie wiadomo, dla kogo jest ta książka. Dla dorosłych może...

Jak opisać ten kolaż myśli? Fenomenalny, ciepły i pouczający zestaw historii z całego świata. To zbiór uniwersalnej mądrości wielu kultur, wielu epok i światpoglądów. "Bajki filozoficzne" napisane są językiem przejrzystym i zrozumiałym dla każdego, a ponadto, można je czytać wyrywkowo, dawkować sobie wiedzę, myśli.

"Przynieś mi szczęście, mój piękny! Wiem, że masz dość...

Zdecydowanie się zawiodłem. I tyle!

Te bajki są świetne, komentarze - nie. Psują mi wszystko.

• Dla dzieci
  • Literatura francuska
  • 2018
  • Chcę w prezencie
  • 000 nie mam

Dodaj cytat z książki Bajki filozoficzne. Jak żyć razem?